Grupa: Pszczółki

Aktualności z grupy: Pszczółki

Nowy adres strony

Nowy adres strony

2023-10-23

Szanowni Państwo

Informujemy, że od dnia 23.10.2023 r. nasza strona www zmienia adres na www.pm2.umlubartow.pl

Od tej chwili wszystkie nowe informacje będą zamieszczane pod nowym adresem..

 

Przeczytaj: Nowy adres strony ...
Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona bajka”

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona bajka”

2023-10-17

    W dniu 17 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w wyniku rozstrzygnięcia Konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona bajka” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem konkursu była promocja aktywności czytelniczej, propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej oraz rozwijanie talentów dzieci. Istotnym celem konkursu było także wzmacnianie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem oraz  nawiązanie współpracy przedszkola z rodzicami.

            Jury nagrodziło prace pięciu uczestników konkursu, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe pozyskane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Przeczytaj: Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt. „Moja ul... ...
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

2023-10-16

     Dnia 16.10.2023r.(poniedziałek) dzieci z grupy „MOTYLKI" , „PSZCZÓŁKI”, „MISIE” I „KRASNOLUDKI”  obejrzały w kinie LEWART film pt. „Kicia Kocia” w ramach „Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej”.

Wątki z prelekcji   - Ja i moje emocje

Świat jest taki ciekawy.

Jakie są moje sposoby na smutki?

Dlaczego warto poznawać nowe rzeczy?

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Czy zabawa może nas też czegoś uczyć?

Pojęcia kluczowe

Asertywność, emocje, bezpieczeństwo, odwaga, zabawa

Powiązanie z podstawą programową edukacji przedszkolnej

Dziecko:

• buduje system wartości,

• rozwija niezbędne umiejętności społeczne;

• wypowiada się za pomocą rożnych technik artystycznych;

• jest ciekawe świata, rozbudzone poznawczo i kulturowo;

• potrafi zachować się w kinie i teatrze;

• refleksyjnie podchodzi do przekazywanych treści, wyciąga wnioski;

• kształtuje wrażliwość, w tym wrażliwość estetyczną;

• wzmacnia poczucie własnej wartości, indywidualności i oryginalności oraz uczestnictwa w grupie;

• rozumie emocje własne i innych ludzi;

• uczy się dbania o zdrowie psychiczne.

 

Odcinki: Kicia Kocia mówi: Dzień dobry, Kicia Kocia zostaje policjantką, Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie, Kicia Kocia poznajestrażaka, Kicia Kocia w kosmosie, Kicia Kocia nie chcę się tak bawić, Kicia Kocia zakładazespół muzyczny , reż. M. Strożycka, A. Błaszczyk, J. Rokos

Przeczytaj: NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ ...
PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY „MOTYLKI” , „PSZCZÓŁKI”, „MISIE” I „KRASNOLUDKI” REALIZUJĄ PROGRAM „NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ”

PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY „MOTYLKI” , „PSZCZÓŁKI”, „MISIE” I „KRASNOLUDKI” REALIZUJĄ PROGRAM „NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ”

2023-10-15

 

W roku szkolnym 2023/2024 w Przedszkolu Miejskim nr 2 realizowany będzie program filmowy pt.„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W ramach programu, przedszkolaki, będą miały okazję uczestniczyć w seansach filmowych w kinie „Lewart”.

Temat prelekcji kinowych:

 

 

Program jest zgodny z kierunkami polityki oświatowej w roku szkolnym 2023/2024.

Kino to niezwykłe miejsce, które w parę chwil jest w stanie przenieść nas do świata wyobraźni. Duży ekran i specyficzny klimat sprawiają, że dla przedszkolaka treść filmu staje się wyjątkowo realistyczna, a seans na długo pozostaje w pamięci ale również skłania do przemyśleń i wyciągania wniosków.

„Chodzę do kina” to cykl starannie wyselekcjonowanych filmów z różnych zakątków świata, zarówno długo-, jak i krótkometrażowych, które bawią i uczą. Piękne, mądre, wartościowe obrazy z przekazem w pogodny sposób przybliżają świat. Poruszana w nich tematyka jest bliska dzieciom w wieku przedszkolnym, co pozwala im utożsamić się z bohaterem i aktywnie współprzeżywać jego radości i smutki.

Cykl „Poznajemy emocje”

 • zapoznaje dziecko z pojęciem emocja i daje możliwość wstępnego rozpoznawania emocji,
 • przyczynia się do rozwoju społeczno – emocjonalnego dziecka,
 • pokazuje wagę nazywania emocji i radzenia sobie z nimi,
 • wskazuje dziecku, że zarówno emocje pozytywne, jak i negatywne są bardzo ważne w życiu,
 • uczy szacunku do potrzeb innych ludzi,
 • stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia sytuacji wychowawczych oraz rozmów dotyczących uczuć i emocji.

 

Proponowany zestaw filmów stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia sytuacji wychowawczych, rozwoju kompetencji społecznych oraz rozmów na takie tematy, jak uczucia i emocje (wachlarz uczuć kilkulatka jest bardzo szeroki, naprzemiennie pojawiają się chwile szczęścia, smutku, sympatii, niechęci, strachu, zazdrości, a nawet gniewu; dziecku nie jest łatwo poradzić sobie z tymi uczuciami, a jeszcze trudnej o nich rozmawiać), czym jest przyjaźń i rodzina, tworzenie relacji, pomaganie kolegom, umiejętność współpracy oraz identyfikowania się z cudzymi uczuciami. To pojęcia i wartości, których przedszkolak dopiero się uczy, podobnie jak bohaterowie oglądanych przez niego filmów.

Towarzyszące cyklowi warsztaty plastyczne stanowią świetną okazję do estetycznej interpretacji filmów, a jednocześnie wpływają na rozwój motoryki małej i kreatywności.

Korzyści dla dziecka:

Dzięki cyklowi "Poznajemy emocje" dziecko:

 • kształtuje czynności intelektualne potrzebne w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji;
 • buduje system wartości, rozpoznaje, co jest dobre, a co złe;
 • rozwija niezbędne umiejętności społeczne;
 • wypowiada się za pomocą różnych technik artystycznych;
 • jest ciekawe świata, rozbudzone poznawczo i kulturowo;
 • potrafi zachować się w kinie i teatrze;
 • refleksyjnie podchodzi do przekazywanych treści, wyciąga wnioski;
 • kształtuje wrażliwość, w tym wrażliwość estetyczną w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka;
 • wzmacnia poczucie własnej wartości, indywidualności i oryginalności oraz potrzebę tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie;
 • rozumie emocje własne i innych ludzi;
 • uczy się dbania o zdrowie psychiczne.

 

 

 

Przeczytaj: PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY „MOTYLKI” , „PSZCZÓŁKI”, „MI... ...
Pszczółki owoce pokroiły i zdrową sałatkę owocową zrobiły

Pszczółki owoce pokroiły i zdrową sałatkę owocową zrobiły

2023-10-10

Omawiając w przedszkolu tematykę "Jesień w sadzie i ogrodzie" dzieci poznały drzewa owocowe, owoce krajowe oraz owoce egzotyczne. Podczas realizacji tematów przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych - robiły sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki wcielając się w rolę kucharzy. Pszczółki pokazały, że potrafią posługiwać się nożem podczas krojenia owoców. Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy.

Przeczytaj: Pszczółki owoce pokroiły i zdrową sałatkę owocową... ...
WYSTAWA „DARY JESIENI

WYSTAWA „DARY JESIENI

2023-10-06

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich plonów, pobudza wyobraźnię, wrażliwość estetyczną  związaną z pięknem i bogactwem przyrody jesiennej. Dlatego też w naszym przedszkolu przy dużym wsparciu i zaangażowaniu się ze strony rodziców, została zorganizowana wystawa w naszym holu przedszkolnym  „DARY JESIENI”. Zgromadzone dary jesieni pozwoliły nam na przeprowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych dla dzieci. Zarówno dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przyczynienia się do stworzenia wystawy.

Przeczytaj: WYSTAWA „DARY JESIENI ...
Europejski Tydzień Sportu # 2023 BeActive

Europejski Tydzień Sportu # 2023 BeActive

2023-10-05

Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa, która promuje sport i aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia. W ramach tego przedsięwzięcia w naszym przedszkolu zorganizowany został Europejski Tydzień Sportu 2023 # BeActive, który sprawił dzieciom wiele satysfakcji. W  przedszkolu panowała „sportowa atmosfera”. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zdrowego trybu życia po czym ochoczo zabrały się do zorganizowanych przez wychowawczynie różnorodnych zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych, konkurencji sportowych. Ponadto brały udział w proponowanych aktywnościach fizycznych: pilates, gry drużynowe, gry i zabawy ruchowe ogólnorozwojowe, aerobik, zumba, a także zabawy z chustą animacyjną, gumą sensoryczną, spacery, zajęcia rytmiczne, taneczne, ścieżka sensoryczna oraz zawody sportowe. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zawodowy pomiędzy drużynami, o czym świadczył głośny doping dobiegający z sal.  Do zajęć sportowych odbywających się podczas tygodnia sportu chętnie zaangażowali się Rodzice za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy świetnie się bawili, o czym można się przekonać, oglądając relację fotograficzną.

Przeczytaj: Europejski Tydzień Sportu # 2023 BeActive ...
Spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta”

Spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta”

2023-10-04

04 października 2023r. dzieci  z naszego przedszkola wybrały się na spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Celem spektaklu jest rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Bajka opowiada o losach dzielnego doktora, który wraz z przyjaciółmi przeżywa emocjonujące przygody. Spektakl ukazuje dzieciom rolę przyjaźni w życiu człowieka, a także rolę bezinteresownej pomocy, szacunku i tolerancji. Wspaniała gra aktorów, barwne stroje, efekty specjalne oraz ciekawie przedstawiona fabuła – wszystko to sprawiło, że dzieci były uśmiechnięte.

Przeczytaj: Spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta” ...
Kreatywne zabawy „Pszczółek” z masą solną

Kreatywne zabawy „Pszczółek” z masą solną

2023-10-03

     Każde dziecko małe czy duże lubi doświadczać nowych rzeczy, a jeszcze jak może samodzielnie coś stworzyć to jest to najlepsza zabawa. I tak „Pszczółki” miały okazję poznać sposób tworzenia masy solnej, produkty potrzebne do jej tworzenia, a potem dotykać samą masę solną poprzez ugniatanie a potem z niej formować własne kompozycje plastyczne-jeżyki. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. BRAWO „Pszczółki”!

Przeczytaj: Kreatywne zabawy „Pszczółek” z masą solną ...
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2023-09-29

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Z tej okazji gościliśmy w przedszkolu Panią Wiolettę Matyjaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie, przeczytała przedszkolakom książeczkę pt. „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” ?”; Sabine Bohlmann. Następnie dzieci obejrzały przywiezione z biblioteki książeczki, były zabawy ruchowe, dzieci  odgadywały zagadki o bajkach.
     Właśnie dzisiaj była wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie na głos ma wiele zalet, stymuluje rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Pozwala też rodzicom, poprzez literaturę, propagować dobre wzorce zachowań i wartości moralnych, co w przyszłości może pozwoli lepiej rozwiązywać problemy. Do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.

Przeczytaj: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ...
1 z 36
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl