Aktualności

REKRUTACJA 2023/2024

REKRUTACJA 2023/2024

2023-04-18

 

Szanowni Rodzice

      Zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaczków do korzystania z usług naszej placówki. Informujemy, że od dnia 14 lutego   2023 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do naszej dwójeczki na nowy rok szkolny 2023/2024. 

Wniosek o przyjęcie dziecka oraz niezbędne załączniki można  pobrać z naszej strony internetowej (zakładka Rekrutacja)  lub osobiście  w Przedszkolu.

     Wypełnione i podpisane przez dwoje rodziców dokumenty należy składać do 13 marca 2023r. do godziny 15.00 w kancelarii przedszkola lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Chętnie udzielimy również  informacji pod numerem telefonu: 81 855 25 36

Zapraszamysmiley

Dyrekcja Przedszkola Miejskiego Nr 2
w Lubartowie

 

Przeczytaj: REKRUTACJA 2023/2024 ...
Akcja rekrutacja

Akcja rekrutacja

2023-04-18 Przeczytaj: Akcja rekrutacja ...
Teatrzyk „Ach ta Pippi”

Teatrzyk „Ach ta Pippi”

2023-04-17

       W dniu 14 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki”, „Misie” i „Pszczółki” udały się do budynku Spółdzielni Mieszkaniowej na teatrzyk pt. „Ach ta Pippi”. Dzieci miały okazję poznać  bardzo ciekawą historię małej, wesołej dziewczynki o imieniu Pippi, dzięki której przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Dowiedziały  się co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Oprócz Pippi Pończoszanki dzieci poznały całą masę ciekawych postaci jak choćby jej przyjaciół Annikę i Tomka, pana Nilsona, konia Alfonso, siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków, Spektakl był bogaty w zabawne wypowiedzi, które wywoływały gromki śmiech wśród dzieci oraz wiele wesołych piosenek.

           

Przeczytaj: Teatrzyk „Ach ta Pippi” ...
WESOŁYCH ŚWIĄT

WESOŁYCH ŚWIĄT

2023-04-07

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: DUŻO ZDROWIA, RADOŚCI, SMACZNEGO JAJKA, MOKREGO DYNGUSA, MNÓSTWO WIOSENNEGO SŁOŃCA ORAZ SAMYCH SUKCESÓW.

ŻYCZY DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 W LUBARTOWIE

Przeczytaj: WESOŁYCH ŚWIĄT ...
Przedstawienie  pt. „RADOSNA WIELKANOC” w grupie „PSZCZÓŁKI”

Przedstawienie pt. „RADOSNA WIELKANOC” w grupie „PSZCZÓŁKI”

2023-04-05

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy III „PSZCZÓŁKI” zaprosili swoich rodziców na przedstawienie pt. „RADOSNA WIELKANOC, w czasie którego  opowiedziały o zwyczajach wielkanocnych. Spektakl w wykonaniu małych aktorów miał niesamowity charakter, bowiem każde dziecko miało do spełnienia określoną ważną rolę. Była kurka, kurczaczki, pisanki, wiosna, baranek i zajączek, pojawiły się także dzieci w strojach ludowych. Uwagę przyciągały zabawne kostiumy, który ubarwił przedstawienie. Nasi mali artyści pięknie recytowali wiersze, śpiewali wielkanocne piosenki, a także zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w tańcu ''Pisanki'. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom samodzielnie wykonane wielkanocne upominki w postaci stroików z życzeniami. Nasza Dyrektor Pani Beata Guz złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia oraz podziękowania  dla dzieci za wspaniały występ. Mali  artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

Przeczytaj: Przedstawienie pt. „RADOSNA WIELKANOC” w grupie „... ...
Wielkanocny występ Biedronek dla społeczności przedszkolnej oraz gości ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie

Wielkanocny występ Biedronek dla społeczności przedszkolnej oraz gości ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie

2023-04-05

W dniu 4 kwietnia Grupa Biedronki zaprezentowała występ wielkanocny pt. „Malowane Święta” szerszej publiczności. O godz. 10.30 odbył się występ dla społeczności przedszkolnej, podczas którego dzieci w kolorowych, ludowych strojach przedstawiły dawne oraz współczesne tradycje i obrzędy Świąt Wielkiej Nocy, zaprezentowały tańce i piosenki o charakterze ludowym.

            Następnie, w ramach współpracy,  nasze przedszkole odwiedzili goście specjalni czyli uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej w Lubartowie im. ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali wielkanocny występ Biedronek, a wizyta była okazją do zapoznania ze starszymi kolegami i koleżankami oraz integracją obydwu grup.  Po występie na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek.

Przeczytaj: Wielkanocny występ Biedronek dla społeczności prze... ...
Wielkanocny występ Biedronek dla Rodziców

Wielkanocny występ Biedronek dla Rodziców

2023-03-29

W dniu 29 marca dzieci z grupy Biedronki wystąpiły przed rodzicami przedstawiając inscenizację pt. „Malowane święta”. Celem wystąpienia było wprowadzenie w atmosferę świąt wielkanocnych a także zapoznanie z dawnymi oraz współczesnymi tradycjami Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach ludowych recytując wiersze zaprezentowały świąteczne obrzędy,  czego dopełnieniem były piosenki i tańce o charakterze ludowym i wielkanocnym. Dzieci zaprezentowały m.in. piosenki zespołu Rokiczanki „Lipka” i „W moim ogródeczku” oraz tańce „Kujawiak” i „Moja Maryneczka”.

            Po występie rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w plastycznych warsztatach wielkanocnych, podczas których wspólnie wykonali stroiki świąteczne.

Przeczytaj: Wielkanocny występ Biedronek dla Rodziców ...
,,Pszczółki” założyły  ogródek na parapecie

,,Pszczółki” założyły ogródek na parapecie

2023-03-28

     Grupa ,,Pszczółki” postanowiła założyć ogródek na parapecie.  Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie siały rzeżuchę, zioła, owies oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody. Przedszkolaki dzięki tym działaniom utrwaliły wiadomości i umiejętności związane z hodowlą i pielęgnacją roślin.

Przeczytaj: ,,Pszczółki” założyły ogródek na parapecie ...
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

2023-03-27

       Dnia 27.03.2023r.(POMIEDZIAŁEK) o godz. 1000 dzieci z grupy  „MISIE”, „PSZCZÓŁKI”        I „BIEDRONKI” obejrzały w kinie LEWART film pt. „Peterson i Findus – wielka wyprowadzka”  w ramach „Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej”.

· Wątki z prelekcji

Moja przestrzeń

Czym jest potrzeba prywatności i swobody? Jak zbudować własną przestrzeń? Jak znaleźć kompromis pomiędzy potrzebami innych a swoimi?

· Pojęcia kluczowe

własna przestrzeń, swoboda, kompromis

· Powiązanie z podstawą programową

Dziecko:

  • komunikuje się z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując komunikaty werbalne i pozawerbalne;
  • rozpoznaje i nazywa podstawowe emocje, próbuje radzić sobie z ich przeżywaniem;
  • szanuje emocje swoje i innych osób;
  • ocenia swoje zachowanie w kontekście przyjętych czynności i zadań;
  • obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe.

 

  • Opis filmu

„Pettson i Findus - wielka wyprowadzka”

Kolejne przygody starego Pettsona i jego kota Findusa. Czy tym razem uda się wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji?

Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów?

Przeczytaj: NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl