Aktualności

Planetarium mobilne w naszym przedszkolu

Planetarium mobilne w naszym przedszkolu

2023-05-10

Dnia 21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po planetach, lądowały na Księżycu. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Przeczytaj: Planetarium mobilne w naszym przedszkolu ...
UROCZYSTE  OBCHODY DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

UROCZYSTE OBCHODY DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2023-04-28

          W dniu  28.04.2023r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku organizatorem Dnia Flagi było Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie. Na placu przed Ratuszem odbyły się występy dzieci z naszego przedszkola.  Zaproszonych gości powitała Pani Beata Guz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2, następnie głos zabrał Pan Krzysztof Paśnik – Burmistrz Miasta Lubartów, który pięknymi słowami  zwrócił się do licznie zebranych dzieci z lubartowskich przedszkoli oraz szkół.  Świętowanie Dnia Flagi zaczęliśmy od wspólnego  odśpiewania Hymnu Narodowego, następnie rozpoczęła się część artystyczna.  Dzieci z grupy „Biedronki” recytowały wiersze: „ Flaga”, „ Katechizm małego Polaka” . Jednym z naszych tańców narodowych jest Polonez, który zaprezentowały „ Biedroneczki” ponadto zatańczyły taniec ludowy:  „Maryneczka” oraz „Lipka”.  Wspólna zabawa  z piosenką pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” wywołała wśród dzieci radość i entuzjazm.  Podczas uroczystości każda placówka zaprezentowała  okrzyk  patriotyczny dumnie kołysząc flagami.  Dzieci  z grupy „Misie” zatańczyły taniec z kołami  w barwach narodowych. Każda grupa reprezentująca daną placówkę otrzymała sztalugę z tabelką do kodowania , czerwone karteczki, klej, kod i zabrała się do odszyfrowania liter do hasła. Następnie wszystkie przedszkolaki  wspólnie utworzyły hasło „FLAGA POLSKI”. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz poprowadzili dzieci ze wszystkich przedszkoli we wspólnym marszu z flagami przy dźwiękach muzyki klasycznej. Flaga to symbol, który łączy wszystkich Polaków, dlatego chwila kiedy wszystkie przedszkolaki połączyły FLAGI  była piękna i wzruszająca. Celem uroczystości było kształtowanie  postawy patriotycznej, poczucia tożsamości narodowej oraz poczucia szacunku do symboli narodowych.  Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz podziękowali wszystkim za przygotowanie Dnia Flagi oraz za liczne przybycie, po czym nastąpił słodki poczęstunek.

Przeczytaj: UROCZYSTE OBCHODY DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POL... ...
Konkurs recytatorski „ W krainie wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy

Konkurs recytatorski „ W krainie wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy

2023-04-26

Dnia 26 kwietnia 2023 r. odbył się konkurs recytatorski „ W krainie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, gratulacje dla Leosia i Zosi za godne reprezentowanie naszego przedszkola.

Przeczytaj: Konkurs recytatorski „ W krainie wierszy J. Tuwima... ...
Xl edycja Konkursu  recytatorskiego „Dziecięce wierszowanie z humorem’’

Xl edycja Konkursu recytatorskiego „Dziecięce wierszowanie z humorem’’

2023-04-25

       Dnia  25 kwietnia w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury  odbyła się Xl edycja konkursu  recytatorskiego „Dziecięce wierszowanie z humorem’’ pod hasłem " Strasznie śmieszne....". Organizatorem  było Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie: " pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.                                                                                      

        Nasze przedszkole reprezentowali Liliana Czarnecka  z grupy „Pszczółki”, która zadeklamowała wiersz  Zebra” Hanny Niewiadomskiej, zdobyła wyróżnienie  oraz Miłosz Kanadys z grupy „Motylki”, który recytował  wiersz „Okulary” Juliana Tuwima. Gratulujemysmiley

Przeczytaj: Xl edycja Konkursu recytatorskiego „Dziecięce wie... ...
Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style

Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style

2023-04-24

Gratulacjesmiley dla Wiktorii Piątek  z „Pszczółek”, która brała udział w Turnieju Tańca Hip-Hop i Free Style wraz ze swoją grupą taneczną  zajęła  I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Brawo

 

Przeczytaj: Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style ...
WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM

WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM

2023-04-24

        Wiosenne słoneczko zachęciło Pszczółki, aby wybrać się na spacerek do parku miejskiego w Lubartowie. Celem wycieczki było: obserwacja roślin i zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, zwracanie uwagi na różnorodność roślin parkowych, zwracanie uwagi na wiosenny koloryt i piękno przyrody.

 

Przeczytaj: WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM ...
Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygotowały-zajęcia kulinarne

Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygotowały-zajęcia kulinarne

2023-04-24

    Pszczółki  samodzielnie przygotowały twarożek ze szczypiorkiem, Szczypiorek, który przedszkolaki mieszały z serem, pochodził z naszej hodowli, którą założyliśmy w sali na parapecie. Celem zajęć kulinarnych było stwarzanie okazji do czerpania radości z doświadczeń kulinarnych oraz  kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania. Było pysznie i zdrowo!

Przeczytaj: Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygo... ...
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ekologiczny pokaz mody”

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ekologiczny pokaz mody”

2023-04-21

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Przedszkole Miejskie nr 1  we współpracy z Nadleśnictwem Lubartów zorganizowali gminny konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Jego głównym celem jest inspirowanie do wykorzystywania w kreatywny sposób surowców wtórnych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej.

Nasze przedszkole reprezentowali  Marcelek Szczęsny z grupy „Pszczółki”, który dostał wyróżnienie oraz Hania Bronisz  z grupy „Motylki”. Serdecznie gratulujemy smiley                              

Przeczytaj: Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ek... ...
Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „

Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „

2023-04-21

        Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „ w ramach projektu kulinarnego. Wprowadzeniem do tematu były rozmowy dzieci na temat dań z jajek.  Następnie dzieci przystąpiły do pracy kroiły rzodkiewkę, szczypiorek, z radością zjadły zrobione przez siebie myszki.

Przeczytaj: Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „ ...
SPEKTAKL  pt.  „W BIURZE MATKI NATURY”

SPEKTAKL pt. „W BIURZE MATKI NATURY”

2023-04-20

         20 kwietnia z okazji zbliżającego się Święta  Ziemi w naszym przedszkolu  odbyło się przestawienie o tematyce ekologicznej  pt, „W BIURZE MATKI NATURY” w wykonaniu Grona Pedagogicznego z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Lubartowie. Celem tego spektaklu  było rozbudzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska. Propagowanie wiedzy proekologicznej oraz  uświadomienie znaczenia przyrody i ochrony środowiska dla życia człowieka. W spektaklu wystąpili: Narrator, Matka Natura, oraz zwierzęta tj. niedźwiedź polarny, pingwin, słonie,  ptaki, ryby, motyle. Spektakl teatralno – ekologiczny stanowi najlepszą formę edukacji ekologicznej wśród najmłodszych, gdyż znakomicie utrwala i poszerza wiedzę przyrodniczą.Dziecięca publiczność była pod ogromnym wrażeniem, choreografii, kolorowych kostiumów, ogólnie całej oprawy występu i nagrodziła aktorów  gromkimi brawami. Emocje oraz wrażenia, które spektakl wzbudził wśród publiczności z pewnością pozostaną z nami na dŁużej.

Przeczytaj: SPEKTAKL pt. „W BIURZE MATKI NATURY” ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl