Aktualności

Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style

Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style

2023-04-24

Gratulacjesmiley dla Wiktorii Piątek  z „Pszczółek”, która brała udział w Turnieju Tańca Hip-Hop i Free Style wraz ze swoją grupą taneczną  zajęła  I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Brawo

 

Przeczytaj: Turniej Tańca Hip-Hop i Free Style ...
WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM

WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM

2023-04-24

        Wiosenne słoneczko zachęciło Pszczółki, aby wybrać się na spacerek do parku miejskiego w Lubartowie. Celem wycieczki było: obserwacja roślin i zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, zwracanie uwagi na różnorodność roślin parkowych, zwracanie uwagi na wiosenny koloryt i piękno przyrody.

 

Przeczytaj: WIOSENNY SPACEREK PSZCZÓŁEK PO PARKU MIEJSKIM ...
Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygotowały-zajęcia kulinarne

Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygotowały-zajęcia kulinarne

2023-04-24

    Pszczółki  samodzielnie przygotowały twarożek ze szczypiorkiem, Szczypiorek, który przedszkolaki mieszały z serem, pochodził z naszej hodowli, którą założyliśmy w sali na parapecie. Celem zajęć kulinarnych było stwarzanie okazji do czerpania radości z doświadczeń kulinarnych oraz  kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania. Było pysznie i zdrowo!

Przeczytaj: Pszczółki szczypiorek wyhodowały i twarożek przygo... ...
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ekologiczny pokaz mody”

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ekologiczny pokaz mody”

2023-04-21

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Przedszkole Miejskie nr 1  we współpracy z Nadleśnictwem Lubartów zorganizowali gminny konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Jego głównym celem jest inspirowanie do wykorzystywania w kreatywny sposób surowców wtórnych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej.

Nasze przedszkole reprezentowali  Marcelek Szczęsny z grupy „Pszczółki”, który dostał wyróżnienie oraz Hania Bronisz  z grupy „Motylki”. Serdecznie gratulujemy smiley                              

Przeczytaj: Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ek... ...
Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „

Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „

2023-04-21

        Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „ w ramach projektu kulinarnego. Wprowadzeniem do tematu były rozmowy dzieci na temat dań z jajek.  Następnie dzieci przystąpiły do pracy kroiły rzodkiewkę, szczypiorek, z radością zjadły zrobione przez siebie myszki.

Przeczytaj: Grupa Misie zrobiła „ myszki z jajek „ ...
SPEKTAKL  pt.  „W BIURZE MATKI NATURY”

SPEKTAKL pt. „W BIURZE MATKI NATURY”

2023-04-20

         20 kwietnia z okazji zbliżającego się Święta  Ziemi w naszym przedszkolu  odbyło się przestawienie o tematyce ekologicznej  pt, „W BIURZE MATKI NATURY” w wykonaniu Grona Pedagogicznego z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Lubartowie. Celem tego spektaklu  było rozbudzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska. Propagowanie wiedzy proekologicznej oraz  uświadomienie znaczenia przyrody i ochrony środowiska dla życia człowieka. W spektaklu wystąpili: Narrator, Matka Natura, oraz zwierzęta tj. niedźwiedź polarny, pingwin, słonie,  ptaki, ryby, motyle. Spektakl teatralno – ekologiczny stanowi najlepszą formę edukacji ekologicznej wśród najmłodszych, gdyż znakomicie utrwala i poszerza wiedzę przyrodniczą.Dziecięca publiczność była pod ogromnym wrażeniem, choreografii, kolorowych kostiumów, ogólnie całej oprawy występu i nagrodziła aktorów  gromkimi brawami. Emocje oraz wrażenia, które spektakl wzbudził wśród publiczności z pewnością pozostaną z nami na dŁużej.

Przeczytaj: SPEKTAKL pt. „W BIURZE MATKI NATURY” ...
REKRUTACJA 2023/2024

REKRUTACJA 2023/2024

2023-04-18

 

Szanowni Rodzice

      Zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaczków do korzystania z usług naszej placówki. Informujemy, że od dnia 14 lutego   2023 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do naszej dwójeczki na nowy rok szkolny 2023/2024. 

Wniosek o przyjęcie dziecka oraz niezbędne załączniki można  pobrać z naszej strony internetowej (zakładka Rekrutacja)  lub osobiście  w Przedszkolu.

     Wypełnione i podpisane przez dwoje rodziców dokumenty należy składać do 13 marca 2023r. do godziny 15.00 w kancelarii przedszkola lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Chętnie udzielimy również  informacji pod numerem telefonu: 81 855 25 36

Zapraszamysmiley

Dyrekcja Przedszkola Miejskiego Nr 2
w Lubartowie

 

Przeczytaj: REKRUTACJA 2023/2024 ...
Akcja rekrutacja

Akcja rekrutacja

2023-04-18 Przeczytaj: Akcja rekrutacja ...
Teatrzyk „Ach ta Pippi”

Teatrzyk „Ach ta Pippi”

2023-04-17

       W dniu 14 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki”, „Misie” i „Pszczółki” udały się do budynku Spółdzielni Mieszkaniowej na teatrzyk pt. „Ach ta Pippi”. Dzieci miały okazję poznać  bardzo ciekawą historię małej, wesołej dziewczynki o imieniu Pippi, dzięki której przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Dowiedziały  się co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Oprócz Pippi Pończoszanki dzieci poznały całą masę ciekawych postaci jak choćby jej przyjaciół Annikę i Tomka, pana Nilsona, konia Alfonso, siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków, Spektakl był bogaty w zabawne wypowiedzi, które wywoływały gromki śmiech wśród dzieci oraz wiele wesołych piosenek.

           

Przeczytaj: Teatrzyk „Ach ta Pippi” ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl