Aktualności

„Pyszne lody dla ochłody” – wyjście Pszczółek do Cukierni

„Pyszne lody dla ochłody” – wyjście Pszczółek do Cukierni

2023-06-22

PSZCZÓŁKI” korzystając z pięknej, letniej pogody, wybrały się do pobliskiej Cukierni  na lody. Wspólnie świętowały zakończenie roku w przedszkolu i zbliżające się wakacje. Wyjście stanowiło dla dzieci nagrodę za całoroczną pracę i  aktywność w przedszkolu. Ta zimna i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię oraz kulturalnego zachowania się w restauracji, przy stole.   Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, gdzie odbyło się wręczenie dyplomów.

Przeczytaj: „Pyszne lody dla ochłody” – wyjście Pszczółek do C... ...
Dzień otwarty w Nadleśnictwie Lubartów

Dzień otwarty w Nadleśnictwie Lubartów

2023-06-21

Dzień otwarty w Nadleśnictwie Lubartów pokazywał pracę leśników i gospodarkę leśną od sadzenia do ścinania drzew. Dzieci z grupy „Misie: i „Pszczółki” pod przewodnictwem pracowników nadleśnictwa oprowadzone zostały po poszczególnych, przygotowanych dla nich atrakcjach. Uczestnicy mogli zobaczyć sadzonki roślin i sprzęt wykorzystywany przez leśników do ich sadzenia i pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzynie zamieszkującej lasy i zobaczyły pracę maszyn wykorzystywanych do ścinania drzew. Ogromną furorę wśród dzieci budziły zwierzęta, które prezentowali ich opiekunowie. Swój sprzęt podczas wydarzenia zaprezentowali też strażacy i policjanci, którzy niejednokrotnie w swojej pracy współpracują z nadleśnictwem. Po wyczerpujących emocjach i fascynujących prezentacjach, wszyscy udali się na wspólne ognisko. Dzień Otwarty w Nadleśnictwie Lubartów miał na celu budowanie więzi między lasem a ludźmi, zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie zrównoważonego zarządzania lasami. Dziękujemy za miło spędzony czas,  dzieci wróciły zadowolone do przedszkola.

Przeczytaj: Dzień otwarty w Nadleśnictwie Lubartów ...
Audycja muzyczna w naszym przedszkolu

Audycja muzyczna w naszym przedszkolu

2023-06-20

Celem audycji muzycznych jest: poszerzenie horyzontów artystyczno – muzycznych. dostarczenie informacji o muzyce, jej twórcach oraz instrumentach, uwrażliwienie młodych słuchaczy na piękno muzyki, co przyczynia się do jej aktywnego słuchania i lepszego interpretowania.

Podczas audycji muzycznych: prezentowane są utwory muzyczne różnych epok wraz z komentarzem,

  • dzieci poznają twórców muzyki klasycznej,
  • poznają instrumenty muzyczne, ich nazwę, budowę, sposób wydobycia dźwięku oraz brzmienie,
  • wzbogacają zasób słownictwa o nowe terminy muzyczne,
  • poznają instrumenty i muzykę niekonwencjonalną z różnych stron świata,
  • poszerz swoją wiedzę muzyczną.

Muzyka grana na żywo budzi w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Rozwija pasję i zainteresowania muzyczne, zachęca do wspólnego muzykowania. Dzieci aktywnie uczestniczą w audycjach, odpowiadają na pytania, chętnie uczestniczą w proponowanych zabawach.
 

Przeczytaj: Audycja muzyczna w naszym przedszkolu ...
,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025"

,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025"

2023-06-18 Przeczytaj: ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na la... ...
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

2023-06-17

NASZE  PRZEDSZKOLE OTRZYMAŁO CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY PRZYZNANIE TYTUŁU „KUBUSIOWEGO PRZYJACIELA NATURY”.

"Kubusiowi przyjaciele natury"- to ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Program realizowany był we wszystkich grupach.

W ramach realizacji programu, dzieci poznały zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Uczyły  się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Przeczytaj: OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE EKOLOGI... ...
DYŻUR WAKACYJNY 2023

DYŻUR WAKACYJNY 2023

2023-06-13 Przeczytaj: DYŻUR WAKACYJNY 2023 ...
Biedronki w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie

Biedronki w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie

2023-06-08

W dniu 7 czerwca Biedronki udały się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie na przedstawienie pt. „To nasza bajka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Dzieci z zaciekawieniem oglądały historię Czerwonego Kapturka i innych postaci bajkowych. Fabuła przedstawienia przekazywała w sposób humorystyczny wartość prawdy, dobra i piękna, zachęcając do dbania o planetę Ziemię w aspekcie ekologicznym, udzielaniu pomocy potrzebującym i okazywaniu wzajemnego szacunku. Ponadto aktorzy przybierając role postaci bajkowych przypomnieli dzieciom znane bajki i baśnie. Wesołe gagi i poruszająca do tańca oprawa muzyczna wywołały niejednokrotnie uśmiech na twarzy wszystkich dzieciaków.

Po przedstawieniu Biedronki miały okazję zwiedzić szkołę oraz zasiąść po raz pierwszy w szkolnej ławce i poczuć się jak na prawdziwej lekcji oraz po raz kolejny zintegrować się z klasą IB, której uczniowie opowiedzieli kilka ciekawostek o tym jak przebiega dzień w szkole.

Przeczytaj: Biedronki w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie ...
Biedronki i Misie w Szkole Muzycznej

Biedronki i Misie w Szkole Muzycznej

2023-06-08

W dniu 6 czerwca grupa Biedronki i Misie wybrała się do Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lubartowie. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci grą na instrumentach muzycznych i poznanie miejsca, gdzie takie zajęcia się odbywają. Dzieci zapoznały się z utworami znanych polskich kompozytorów zagranymi na fortepianie oraz na skrzypcach przez uczennice szkoły muzycznej. Po wprowadzeniu w świat muzyki dzieci miały okazję poznać fortepian „od środka” a także zobaczyć i usłyszeć inne instrumenty oraz zwiedzić sale, w których uczniowie zdobywają nowe umiejętności.

Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcji muzycznej, tym bardziej, że mogły doświadczyć gry na niektórych instrumentach i zdobyć ciekawe informacje na ich temat.

Przeczytaj: Biedronki i Misie w Szkole Muzycznej ...
Przedstawienie „Kopciuszek” z okazji Dnia Dziecka

Przedstawienie „Kopciuszek” z okazji Dnia Dziecka

2023-06-05

W dniu 5 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyło wspaniałe przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Aktorami, którzy wcielili się w role bohaterów znanej baśni Ch. Perraulta byli rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Piękna, kolorowa scenografia, bogate stroje, ciekawa oprawa muzyczna dopełniały wspaniałą grę aktorską naszych rodziców.

Przedstawienie wzbudziło w dzieciach wiele emocji, dzięki czemu na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Występ rodziców przed dziećmi był nie tylko wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka, ale także ważnym przekazem, mówiącym, że warto wierzyć w swoje marzenia, że zło zawsze zostanie ukarane, a dobro, które dajemy innym zawsze do nas powróci.

Występ zakończył się gromkimi brawami małej publiczności, rodzice zaś czekają na kolejną okazję, kiedy będą mogli zaprezentować swoje talenty całej społeczności przedszkolnej, a przede wszystkim swoim pociechom.

Całym sercem dziękujemy Rodzicom za chęć udziału w przedstawieniu, ogromne zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie się do pełnionej roli. Jest to dla nas powód do dumy, że mamy tak ambitnych rodziców oraz motywacją do podejmowania kolejnych, podobnych działań.

Przeczytaj: Przedstawienie „Kopciuszek” z okazji Dnia Dziecka ...
DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

2023-06-02

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo atrakcji ,kolorowych balonów i baniek mydlanych, które rozweselały naszych milusińskich. Dominowały wesołe  zabawy muzyczno-ruchowe, tańce przy muzyce oraz konkurencje sportowe w naszym ogrodzie przedszkolnym.  W ten sposób uczciliśmy Dzień Dziecka pod hasłem RUCH TO ZDROWIE.  Przedszkolaki bawiły się świetnie z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się bez pysznych lodów. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!

 

Przeczytaj: DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl