Aktualności

Szaszłyki  owocowe w grupie Pszczółki

Szaszłyki owocowe w grupie Pszczółki

2020-10-20

Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Pszczółki nadziewały na patyczki owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

Przeczytaj: Szaszłyki owocowe w grupie Pszczółki ...
KONKURS  PLASTYCZNY DARY JESIENI

KONKURS PLASTYCZNY DARY JESIENI

2020-10-18

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Dary Jesieni”, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą  interpretację  przyrody oraz wdrażanie do współpracy rodziców dzieci z przedszkolem. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne prace, a na korytarzu została zorganizowana wystawa. W dniu 16 października nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie przepięknych prac i gratulujemy.

Przeczytaj: KONKURS PLASTYCZNY DARY JESIENI ...
Konkurs  „ Uśmiechnij się”

Konkurs „ Uśmiechnij się”

2020-10-15

Dnia 2 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Uśmiechu, w związku       z tym zorganizowaliśmy konkurs „ Uśmiechnij się” na najpiękniejszy uśmiech dziecka. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Pamiątką tego konkursu jest galeria uśmiechów widniejąca na korytarzu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy, aby ich uśmiechy nie gasły!

Przeczytaj: Konkurs „ Uśmiechnij się” ...
Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r.

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r.

2020-10-14

 

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 2 serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za docenienie pracy nauczycieli oraz wręczenie słodkiego upominku dla wszystkich pracowników przedszkola. W szczególności dziękujemy Pani Ewelinie Kiełbowicz, mamie Tobiaszka z grupy „Biedronki” za przygotowanie pysznego ciasta z tej okazji.

 

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Miejskiego nr 2 w Lubartowie

 

Paulina Sieńczak

Przeczytaj: Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r. ...
Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki”

Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki”

2020-10-14

Przez cały rok szkolny grupa „Biedronki będzie brała udział w autorskim projekcie „Dbamy o zdrowie” mającym na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków. W ramach projektu Biedroneczki w dniu 14 października wspólnie zrobiły sok owocowy. Do soku wykorzystaliśmy owoce krajowe i egzotyczne, dzieci były zachwycone zarówno robieniem soku jak i samym smakiem, gdyż niejednokrotnie prosiły o dokładkę. W ramach projektu zaplanowane są kolejne zajęcia kulinarne.

Paulina Sieńczak

Przeczytaj: Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki” ...
Misie robią  owocowe smoothie

Misie robią owocowe smoothie

2020-10-09

Dnia 9 października grupa „ Misie ”  zrobiła owocowe smoothie. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia kulinarne. Były zachwycone  robieniem owocowego smoothie, jak również degustacją, gdyż prosiły o dokładkę.

Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może wyśmienicie smakować.

Przeczytaj: Misie robią owocowe smoothie ...
Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki  z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’

Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’

2020-10-07

Pszczółki podczs warsztatów kulinarnych mogły eksperymentować i przygotowywać różnorodne  potrawy. Dzieci  dowiedziały się czym jest suchy lód i ciekły azot. Degustowały potrawy ,w których przygotowaniu aktywnie uczestniczyły, były to dymiące soki, chrupki, chipsy z bazylii, owocowe lody. Wytwarzały mgłę i pianę, eksperymentowały z balonem, dowiedziały się, jak można zamrozić róże. Dzieci były pod dużym wrażeniem!

Przeczytaj: Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki z elementami... ...
Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’

Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’

2020-10-07

7 października  w naszym przedszkolu  odbyły się  pokazy chemiczne z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’. Dzieci miały możliwość eksperymentowania i przygotowywania różnorodnych potraw. Stało się to możliwe dzięki Akademii Małego Kuchcika, która przygotowała warsztaty kulinarne. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się czym jest suchy lód i ciekły azot. Degustowały potrawy ,w których przygotowaniu aktywnie uczestniczyły, były to dymiące soki, chrupki, chipsy z bazylii, owocowe lody. Wytwarzały mgłę i pianę, eksperymentowały z balonem, dowiedziały się, jak można zamrozić róże. Podczas tych zajęć dzieci ćwiczyły zdolności motoryczne, koncentrację uwagi, współdziałanie w grupie.Warsztaty kulinarne oprócz wiedzy sprawiły dzieciom ogromną frajdę.

Przeczytaj: Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’ ...
ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

2020-10-07

ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

Przeczytaj: ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesi... ...
Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek

Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek

2020-10-05

Święto uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku i wypada w pierwszy piątek października. Symbolem tego święta jest tzw. "smiley face"?, którą stworzył Harvey Ball w 1963 roku iże to ona była zalążkiem do stworzenia późniejszego Światowego Dnia Uśmiechu!

Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. W tym dniu Przedszkole zamieniło się pełną szczęścia krainę. Dzieci  uczestniczyły w wesołych zabawach: pociąg uśmiechów, uśmiechnięte zwierzątka , taniec z uśmiechem, wesoła fotobudka  oraz wykonywały uśmiechnięte  prace plastyczne. To był naprawdę wesoły dzień!

Przeczytaj: Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl