Aktualności

ZEBRANIE

ZEBRANIE

2023-09-01

SZANOWNI RODZICE

 

Zapraszamy na spotkania organizacyjne, które odbędą się według poniższego harmonogramu:

 

WTOREK 12.09.2023r.

  • BIEDRONKI     godz. 15.30 (3 –latki) I Grupa
  • PSZCZÓŁKI   godz. 15.45 (5 – latki) IV Grupa
  • KRASNOLUDKI godz. 15.45 (4 – latki) II Grupa

CZWARTEK 14.09.2023r.

  • MISIE godz. 15.30 (6 – latki) V Grupa
  • MOTYLKI godz. 15.45 (4 – latki ) III Grupa

 

Dyrekcja i wychowawcysmiley

Przeczytaj: ZEBRANIE ...
SERDECZNIE WITAMY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

SERDECZNIE WITAMY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

2023-08-31 Przeczytaj: SERDECZNIE WITAMY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W NOWYM R... ...
Zajęcia adaptacyjne w grupie Biedronki

Zajęcia adaptacyjne w grupie Biedronki

2023-08-30

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu przywitaliśmy nowe przedszkolaczki, które będą uczęszczały do grupy Biedronki. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję zwiedzić, już po raz drugi, przedszkole i rozpocząć pierwszy etap adaptacji. Przedszkolaczki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, pięknie segregowały owady do ich domków oraz wykonały biedroneczki z papieru przy pomocy rodziców. Nastepnie dzieci poznawały salę podczas zabawy swobodnej. W nagrodę za uczestnictwo w zajęciach Biedroneczki otrzymały baloniki. Wszystkim małym Biedroneczkom życzymy sukcesów w nowym etapie ich życia!

Przeczytaj: Zajęcia adaptacyjne w grupie Biedronki ...
Jak pożegnć się z dzieckiem w przedszkolu ?

Jak pożegnć się z dzieckiem w przedszkolu ?

2023-08-25 Przeczytaj: Jak pożegnć się z dzieckiem w przedszkolu ? ...
Zapraszamy naszych przedszkolaków  na nowe przygody z dwójką  w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy naszych przedszkolaków na nowe przygody z dwójką w roku szkolnym 2023/2024

2023-08-25 Przeczytaj: Zapraszamy naszych przedszkolaków na nowe przygod... ...
Rodzinny Konkurs Literacki „Moje Miasto Lubartów”

Rodzinny Konkurs Literacki „Moje Miasto Lubartów”

2023-06-28

W dniu 28.06.2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w zorganizowanym w naszym przedszkolu konkursie literackim „Moje Miasto Lubartów”. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni dzieci, zachęcanie do zabawy słowem, rozbudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej, budzenie zainteresowania dzieci własną miejscowością oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Rodzice wraz z dziećmi mieli za zadanie napisać wiersz lub opowiadanie o Lubartowie, ostatecznie otrzymaliśmy 10 prac. Rodzice i dzieci wykazali się bogatą wyobraźnią i pomysłowością pisząc poetyckie wiersze ukazujące piękno naszego miasta i zachęcające do zwiedzania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek dla dzieci. Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom oraz gratulujemy talentów!

Przeczytaj: Rodzinny Konkurs Literacki „Moje Miasto Lubartów” ...
TRENING Z TATĄ – zmagania sportowe naszych przedszkolaków.

TRENING Z TATĄ – zmagania sportowe naszych przedszkolaków.

2023-06-28

W miniony poniedziałek dzieci z naszego przedszkola miały  przyjemność uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Pana Tomka- tatę Marcelinki. Pan Tomek , który jest z zawodu nauczycielem wychowania fizycznego, przygotował dla dzieci na placu przedszkolnym, serię ćwiczeń i zabaw sportowych z przyborami. Celem zajęć było zachęcanie najmłodszych do codziennych ćwiczeń i aktywności ruchowej oraz przybliżenie dzieciom zawodu nauczyciela W-F-u.  Przedszkolaki z wielką radością ćwiczyły, biegały, skakały i podrzucały piłeczkami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Tomkowi  za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Przeczytaj: TRENING Z TATĄ – zmagania sportowe naszych przedsz... ...
Zakończenie Przedszkola – Biedronki

Zakończenie Przedszkola – Biedronki

2023-06-25

W dniu 21.06.2023r. Grupa Biedronki po raz ostatni wystąpiła na przedszkolnej scenie prezentując pełen wzruszeń występ z okazji zakończenia przedszkola. Dzieci pożegnały przedszkole recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując układy taneczne : polonez, walc „Noce i Dnie”, polka warszawska i Agologize. Nie zabrakło również podziękowań dla Dyrekcji, pracowników przedszkola oraz rodziców. Na zakończenie dzieci wykonały piosenkę „Przyjaźni żar” ukazując to, co łączyło nas przez te wspólne 4 lata razem.

Przeczytaj: Zakończenie Przedszkola – Biedronki ...
Wycieczka do „Krainy Rumianku” Biedronki

Wycieczka do „Krainy Rumianku” Biedronki

2023-06-25

W dniu 13 czerwca grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę do „Krainy Rumianku” w Hołownie. Podczas wycieczki dzieci poznały dawne zwyczaje ludowe a także uczestniczyły w warsztatach kulinarnych oraz rękodzieła. Dzieci miały okazję upiec swoje bułeczki biorąc udział w warsztatach „Słodkie kukiełki” a także wykonać mydełka glicerynowe. W czasie przerwy między warsztatami dzieci posiliły się grilowanymi kiełbaskami oraz zwiedziły plac przedstawiający dawne polskie chaty. Wycieczka była wspaniałą lekcją zapoznania z dawnymi tradycjami i zwyczajami ludowymi.

Przeczytaj: Wycieczka do „Krainy Rumianku” Biedronki ...
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

2023-06-22

Zakończyliśmy przygodę z MIĘDZYNARODOWYM PROJEKTEM EDUKACYJNYM „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”. Miło nam poinformować, że grupa Pszczółki zdobyła certyfikat dla naszego przedszkola. Podczas realizacji wybranych przez nas zadań tematycznych dzieci poszerzały wiedzę o otaczającym świecie. Działania w ramach projektu pozwoliły na tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dzieci, prowadzących do poznania wartości i norm społecznych. Przyczyniły się również do kształtowania u dzieci empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Rozwijał poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką, wpłynął pozytywnie na kształtowanie poczucia przynależności do kraju, oraz naszej „małej ojczyzny”, a także wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, patriotyzm. Projekt rozbudzał kreatywność, ciekawość poznawczą, twórcze działanie oraz samodzielność przedszkolaków. Zachęcał dzieci do samodzielnego poszukiwania, odnajdywania odpowiedzi, wyszukiwania rozwiązań, rozwijał postawy świadomego twórcy i odbioru kultury. Uczestnictwo w projekcie łączyło zabawę i naukę, pozwalał dzieciom na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Udział w projekcie był dla nas wspaniałą przygodą, która dostarczyła Pszczółkom  wiele radoścismileybroken heart

Przeczytaj: MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO... ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl