Aktualności

PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM   ,, MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK ‘’

PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ,, MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK ‘’

2021-06-18

Projekt realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. W projekcie wzięły udział wszystkie grupy w przedszkolu.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko biorące udział w projekcie, otrzymało w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.  Dzieci z grupy ,, Motylki ‘’ za udział w projekcie otrzymały wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każde przeczytane i wysłuchane przez dzieci  opowiadanie lub bajkę , Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany medalem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Przeczytaj: PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ,, MAŁA... ...
SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI

SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI

2021-06-17

Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Pszczółki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

 

Przeczytaj: SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI ...
EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

2021-06-17

W dniu 17 czerwca w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Przedszkolaki uczyły się jak należy postępować w sytuacji zagrożenia. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Po zakończonej ewakuacji ,,Motylki’’ uczestniczyły w pogadance, na którą zaprosili nas strażacy.

Przeczytaj: EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU ...
WYCIECZKA DO MUZEUM KINA LEWART

WYCIECZKA DO MUZEUM KINA LEWART

2021-06-15

,,Motylki’’ zwiedziły nowo otwarte Muzeum KINA LEWART , które powstało z inicjatywy Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Ekspozycje znajdują się tuż przed salą kinową. Dzieci miały okazję zobaczyć stary projektor, oryginalne taśmy z metryką filmu, dokumenty, fotografie, plakaty, wycinki prasowe a także zapoznały się z historią kina analogowego. W niesamowitą pełną ciekawostek filmową podróż do świata bajek i kina wprowadził dzieci najlepszy i najsympatyczniejszy przewodnik -  Pan Adam Kościańczuk         Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Przedszkolaki były zachwycone wizytą w muzeum i jednogłośnie deklarowały, że wrócą z rodzicami do KINA LEWART.

Przeczytaj: WYCIECZKA DO MUZEUM KINA LEWART ...
Informacja dla rodziców !

Informacja dla rodziców !

2021-06-06

Informujemy, że w okresie wakacyjnym dyżur pełni :

w miesiącu lipcu -

Przedszkole nr 2 ul. Kościuszki 1

oraz Przedszkole nr 5 ul. Powstańców Warszawy

 

w miesiącu sierpniu -

Przedszkole nr 4 ul. Krzywe Koło

oraz Przedszkole nr 1 ul. 3-go Maja

 

Karty zapisu dostępne są w kancelarii przedszkola i na stronie internetowej.

Zapisy trwają od 7 06.2021r - 18.06. 2021r.

 

Przeczytaj: Informacja dla rodziców ! ...
DZIEŃ MAMY I TATY

DZIEŃ MAMY I TATY

2021-06-02

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto.  Z tej okazji ,, Motylki ‘’ od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny najpiękniej jak potrafili.Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli z rekwizytami – sercami do znanych piosenek. Cała uroczystość została uwieczniona na płytach CD i wręczona na pamiątkę KOCHANYM RODZICOM. ,,Motylki’’ przygotowały także swoim rodzicom upominki –  swoje zdjęcia w sercach, które same ozdabiały

 

 

 

Przeczytaj: DZIEŃ MAMY I TATY ...
DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-06-01

Na ten szczególny dzień dzieci czekały z dużą niecierpliwością. Nic dziwnego – przedszkolaki doskonale wiedziały, że będzie to dzień pełen atrakcji, radości i wspaniałych przeżyć.  Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zabawy na placu przedszkolnym z Panią Muzyką.  Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wielu niecodziennych zabawach, zintegrować się ze sobą i wspaniale spędzić cza Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od zabaw tanecznych  do muzyki  z repertuaru dziecięcego i nie tylko. Najwięcej emocji i przeżyć dostarczyły przedszkolakom atrakcje plenerowe: robienie zabawnych zdjęć, bańki mydlane oraz aktywności sportowe. 

Całe szczęście pogoda dopisała i dzieci skorzystały z zaplanowanych dla nich atrakcji.🙂Warto wspomnieć, że podczas świętowania Dnia Dziecka nie zabrakło dla naszych milusińskich słodkiego poczęstunku – pysznych lodów na patyku , pizzy oraz upominków: kolorowych balonów i baniek mydlanych.                                                                                                

Mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom podobała się zabawa!

Przeczytaj: DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE PSZCZÓŁKI

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-05-27

26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy. Niecały miesiąc później - 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Dzień Mamy i Taty to wspólne Święto Rodziców!
Dla przedszkolaków występ z okazji Dnia Mamy i Taty jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu przedszkola. Temu wydarzeniu towarzyszy wiele emocji. Dzieci wyrecytowały piękne wiersze i zaśpiewały piosenki płynące prosto z serca. Pszczółki przygotowały również upominki, którymi obdarowały swoich Rodziców . Dzień Mamy i Taty to okazja, by podziękować za miłość, wychowanie, pomoc, wsparcie, cierpliwość i troskę.

 

Przeczytaj: DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, ŻYWE OBRAZY''

KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, ŻYWE OBRAZY''

2021-05-20

20 maja w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pod hasłem ,,ŻYWE OBRAZY – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - ZABAWA SZTUKĄ”. Konkurs skierowany był do rodziców i dzieci naszego przedszkola, miał na celu obudzić kreatywność dzieci, zintegrować członków rodziny i zachęcić do wspólnej zabawy. Organizatorami konkursu były nauczyciele: Violetta Bronisz, Paulina Sieńczak, Edyta Kosik . W projekt z ogromnym zaangażowaniem, wyobraźnią i poczuciem humoru, włączyli się nie tylko rodzice z dziećmi, ale również nauczyciele. Rodzice musieli na początek wybrać obraz, przygotować rekwizyty, przebrać swoją pociechę za postać z obrazu, zwracając uwagę na kolorystykę, gesty, mimikę postaci. Dziecko zostało uwiecznione na zdjęciu jako żywy obraz. Powstały w ten sposób interpretacje dzieł znanych twórców. Wszystkie prace okazały się bardzo pomysłowe, rodzice stanęli na wysokości zadania, dlatego też wszystkie zdjęcia zostały nagrodzone. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY kreatywności.

Przeczytaj: KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, ŻYWE OBRAZY'' ...
EKO POKAZ MODY- DZIEŃ ZIEMI U PSZCZÓŁEK

EKO POKAZ MODY- DZIEŃ ZIEMI U PSZCZÓŁEK

2021-04-22

22 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI

EKO POKAZ MODY udowodnił, że pomysłowość dzieci, a także możliwości, jakie dają wszelkie odpady i materiały wtórne są nieskończone. Dzieci odważnie i stanowczym krokiem prezentowały się na wybiegu dla modelek i modeli w strojach wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na pokazie można było podziwiać m. in. strój ekologiczny wieczorowy, wiosenny, rycerza, robota, wróżki, modnisi, kosmonauty itp. Pszczółki  chętnie opowiadały o swoich przebraniach. To była świetna zabawa. Pokaz mody ekologicznej to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również rozwijanie pomysłowości, kreatywności do przedstawienia własnego pomysłu. Gratulujemy małym projektantom mody.

 

Przeczytaj: EKO POKAZ MODY- DZIEŃ ZIEMI U PSZCZÓŁEK ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl