Aktualności

PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

2021-06-30

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 serdecznie dziękują  Rodzicom Dzieci z grupy Pszczółki za docenienie ich pracy oraz wręczenie słodkiego upominku dla wszystkich pracowników przedszkola.                  

W szczególności dziękujemy Pani Anecie Bryda, mamie Alicji z grupy „Pszczółki” za przygotowanie pysznego tortu.

 

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Miejskiego nr 2 w Lubartowie

 

Przeczytaj: PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA ...
Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r.

Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r.

2021-06-28

 

Wyprawka na dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie :

 

- obuwie na zmianę

- kubek

- nakrycie na głowę

- chusteczki higieniczne w pudełku „wyciągane”

- kredki

- plastelina

- kolorowanka

- blok rysunkowy- 2 sztuki

- klej

- papier kolorowy

- ubranie na zmianę w woreczku podpisanym / zostawiamy w szatni/

- uśmiech na twarzy:)

 

Prosimy aby wszystkie rzeczy były podpisane.

 

 

 

 

 

Przeczytaj: Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r. ...
UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z  PRZEDSZKOLEM

UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLEM

2021-06-25

24 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola. Tego dnia dzieci 6 - letnie z grupy Pszczółki żegnały się ze swoimi paniami, całym personelem. Pszczółki  poprzez wiersze, tańce, piosenki podziękowały wszystkim pracownikom za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Były łzy śmiechu, lecz także i wzruszenia. Za swój piękny występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały. Po programie artystycznym Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i książki. Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań złożonych przez rodziców dla dyrektora, nauczycieli i wszystkich pracowników, za serce, trud i cierpliwość okazaną ich dzieciom.  Rodzice przygotowali dla dzieci słodką  niespodziankę – tort, który był ogromnym zaskoczeniem dla dzieci, a także niezwykłą atrakcją. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam DRODZY ABSOLWENCI POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE!

Przeczytaj: UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLEM ...
,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

2021-06-25

W piątek 25 czerwca ,, Motylki ‘’ wybrały się na pyszne lody. Ten zimny i jakże smaczny deser w upalny dzień sprawił dzieciom ogromną radość. Po smacznych lodach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

 

Przeczytaj: ,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓ... ...
"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

2021-06-23

Na dzieci z grupy  PSZCZÓLKI, KRASNOLUDKI, BIEDRONKI, MOTYLKI za całoroczną pracę i dobre zachowanie czekała „słodka” niespodzianka.

Przedszkolaki  wraz z paniami wybrały się na pyszne lody do lodziarni. Ta zimna i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola:)

Przeczytaj: "LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni ...
Planetarium

Planetarium

2021-06-23
W środę 23.06.2021r dzieci z grupy ,,Pszczółki ‘’uczestniczyły w mobilnym planetarium. Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia uczestników jak wygląda i do czego służy planetarium. Prowadzący przekazali uczestnikom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pokazu. Sam pokaz składa się z dwóch części, astronomicznej oraz projekcji filmu.
Część astronomiczna dostosowana była do wieku odbiorców. Widzowie  zobaczyli jakie kształty występują w kosmosie, jak mierzymy kosmiczne odległości, zapoznali się z gwiazdozbiorami. Kolejnym punktem była projekcja filmu. Po zakończonej projekcji prowadzący zadawali dzieciom szereg pytań z zakresu tematu spotkania. Dzieci były zafascynowane podróżą w kosmos.  
Przeczytaj: Planetarium ...
MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

2021-06-23

W środę 23.06.2021r dzieci z grupy ,, Motylki ‘’uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. ,,Motylki ‘’odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Pokaz dostarczył wszystkim dzieciom wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

 

Przeczytaj: MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU ...
Wyjście do kina LEWART

Wyjście do kina LEWART

2021-06-22

We wtorek 22.06.2021 r. dzieci z grup: Biedronki, Motylki, Krasnoludki i Pszczółki wybrały się do kina na film „Filonek Bezogonek”. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki,  pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 
Przeczytaj: Wyjście do kina LEWART ...
,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami

,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami

2021-06-18

Zbliżają się wakacje, dlatego nasze przedszkole odwiedził pan policjant, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Przeczytaj: ,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami ...
,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

2021-06-18

18 czerwca  st. sierż. Sławomir Chałaszewski , asp. Grzegorz Budzyński i mł.asp. Łukasz Wójcik odwiedzili przedszkolaki w naszym przedszkolu. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z KPP w Lubartowie spotkali się z przedszkolakami i przypomnieli im zasady poruszania się po drogach oraz jak spędzić bezpiecznie wakacje.                                                                                                                             Podczas spotkania funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę dotyczącą zasad ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, zachowania się podczas pobytu nad wodą, jak rozważnie korzystać z kąpielisk , jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować się, gdy się zgubimy, przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe.

Przeczytaj: ,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZED... ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl