Aktualności

Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku

Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku

2021-10-18 Przeczytaj: Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku ...
WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA

WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA

2021-10-13

Dnia 13.10.2021r. dzieci udały się na wycieczkę do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie na spektakl pod tytułem ,,Tymoteusz i Psiuńcio”. Świat teatru jak się okazało zachwycił nie tylko nas, ale przede wszystkim nasze ,,Motylki’’ Teatr w procesie rozwoju społeczno- moralnego dziecka ma bardzo ważne miejsce. Kontakt ze sztuką daje dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni a także pozwala na przeżywanie przeżyć towarzyszących aktorom razem z nimi. Przedstawienia teatralne mają wpływ na intelekt dziecka. W czasie prezentowanego spektaklu przedszkolak widzi całą gamę barw, świateł i ruchu. Treści zawarte w przedstawieniu mają bardzo istotny wpływ na rozwój psychiczny, umysłowy i moralny, pozwalają dziecku poszerzyć horyzonty umysłowe a także wzbogacić doświadczenia życiowe. Umożliwia mu przeżywanie wzruszeń, gdyż zazwyczaj dziecko utożsamia się z losem bohatera. Te aspekty kształtują wiele pozytywnych cech charakteru tj; wrażliwości estetycznej, moralnej, społecznej. Teatr jest to miejsce w którym możemy na jednej scenie spotkać szereg ludzkich zachowań, dobrych i złych. Dzieci poznają abstrakcyjne pojęcia: dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych.                                                                                                                                               Podczas przedstawienia wielokrotnie słychać było dość żywiołowe przeżywanie spektaklu.  Wybuchy śmiechu, brawa, pobudzona aktywność dzieci to tylko najprawdziwszy dowód na to, że spektakl bardzo dzieciom się podobał.

Przeczytaj: WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA ...
Mus owocowy

Mus owocowy

2021-10-09

W dniu 07 października Biedroneczki w ramach tygodnia o zdrowiu wykonały mus owocowy przy użyciu blendera i oczywiście owoców, które Biedroneczki przyniosły do przedszkola. Dzieci najpierw klasyfikowały przyniesione owoce i warzywa, a następnie wzięły się ochoczo do pracy. Chętnie wrzucały owoce do blendera tworząc własne kompozycje smakowe, a potem konsumowały stworzone przez siebie musy.

Przeczytaj: Mus owocowy ...
Wycieczka do parku Biedronek

Wycieczka do parku Biedronek

2021-10-09

 

W dniu 05 października dzieci z grupy „Biedronki” udały się na wycieczkę do parku z własnoręcznie wykonanymi lornetkami z rolek po ręczniku papierowym. Lornetki zostały wykonane w ramach projektu ekologicznego, w którym bierze udział nasza grupa, pod nazwą „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Biedroneczki bacznie obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, próbowały, niczym mali przyrodnicy, wypatrzeć ptaki w zaroślach i wiewiórkę na drzewie. Następnie udaliśmy się nad staw, gdzie dzieci mogły obserwować pływające łabędzie i kaczki. Przybranie roli „przyrodników” bardzo spodobało się Biedroneczkom, co jest motywacją do kolejnych wypraw.

 

Przeczytaj: Wycieczka do parku Biedronek ...
DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2021-09-30

Dnia 30 września w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe laurki, medale, wręczyły upominki, dyplomy oraz złożyły swoim kolegom życzenia. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dla ,,Motylków’’ był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

 

Przeczytaj: DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-09-29

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

 

Wobec tego oprócz prowadzonych zajęć dydaktyczno - wychowawczych o charakterze proekologicznym nasze przedszkole co roku bierze udział w różnego rodzaju akcjach związanych z ekologią tj. sprzątanie świata czy zbieranie plastikowych korków, baterii, pustych opakowań po kleju itp. Organizowany jest także konkurs tematyczny. W tym roku po raz kolejny wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,NASZA PLANETA ZIEMIA’’  oraz świętowały na placu przedszkolnym Dzień Ziemi zorganizowany przez nauczycieli: Paulinę Sieńczak i Violettę Bronisz. Wszyscy od rana byli niezwykłe poekscytowani i cieszyli się ze wspólnej zabawy. Chcieliśmy aby wszystko dobrze wypadło i tak się stało.

Nasze święto rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z grupy I -,,PSZCZÓŁKI ’’, II – MISIE’’,             III -  ,, BIEDRONKI’’ ,IV - ,,MOTYLKI’’ , V - ,,KRASNOLUDKI ‘’, oraz małej pogadanki na temat dbania o nasze środowisko. Następie każda grupa z pomocą swojej pani wzięła udział w teście ekologicznym. Kiedy dzieci z jednej grupy brały udział w quizie ekologicznym pozostałe przedszkolaki z entuzjazmem im kibicowały. Wszystkie grupy wypadły rewelacyjnie. Po wspólnym liczeniu punktów okazało się, że był remis.

Wobec tego wszystkie dzieci dostały medale i dyplomy ,,Małego Ekologa’’. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi było wspólne sprzątanie ogrodu przedszkolnego. Po skończonej pracy wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie „Małego Ekologa”, zaśpiewały wspólnie i zatańczyły do piosenki o tematyce ekologicznej. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. W przyszłym roku również będziemy świętować Dzień Ziemi.

Przeczytaj: DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
WYJŚCIE DO KINA

WYJŚCIE DO KINA

2021-09-21

Dnia 21.09.2021r. „Motylki’ ’wybrały się do kina na film animowany pt.” MAŁA WIELKA STOPA 2 W RODZINIE SIŁA” z okazji Dnia Przedszkolaka. Nudy w kinie nie było: dużo wątków, ciekawe postacie i mnóstwo zabawnych sytuacji.  Dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. Emocje związane z bajką pozostały do późnego popołudnia

Przeczytaj: WYJŚCIE DO KINA ...
,,JESIENNY SPACER PO PARKU"

,,JESIENNY SPACER PO PARKU"

2021-09-03

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona dzieci z gr. ,,Motylki’ ’do spaceru po parku. Przedszkolaki podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci miały okazję z bliska zaobserwować sokoła, który przebywał w parku pod opieką swojej opiekunki.

Przeczytaj: ,,JESIENNY SPACER PO PARKU" ...
Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

2021-08-20

 

Dnia 24 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Na  zajęcia adaptacyjne z dziećmi zapraszamy 25. 08.2021 r. (środa) na godz. 10.30.                               Będzie nam miło gościć Państwa wraz ze swoimi pociechami w naszym przedszkolu z niecierpliwością czekamy na Was.

Przeczytaj: Zajęcia adaptacyjne ...
Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

2021-08-20

Mamusiu, Tatusiu!

Właśnie zostałem przedszkolakiem!

 

-potrzebuję wygodnych ubranek: takich, w których będzie mi wygodnie w zabawach oraz które sam ściągnę i ubiorę po toalecie lub gdy będę wychodził na spacer

-poproszę też o zestawy zapasowych ubranek (i bielizny), czekających w szafeczce.

Wiecie - czasem pędzel z farbą nie trafi w kartkę, a zupa udekoruje bluzkę, czasem zgubię drogę do toalety lub zapomnę o niej świetnie się bawiąc

-lubię podpisane ubranka i buciki - gdy zapomnę co do mnie należy, pani pomoże mi odnaleźć moje zguby

- potrzebuję małej poduszeczki i kocyka - podpisanego

jak bardzo się zmęczę, to chętnie odpocznę po obiadku, (jeśli dziecko zostaje na leżakowaniu,)

-potrzebuję piżamkę w podpisanym woreczku z materiału,

-potrzebny mi kubeczek plastikowy do picia wody i kompotu, też musimy go podpisać

-zabiorę dobry humor :)), uśmiech rodziców  który będzie przypominać mi o moim domku i pomoże znieść rozstanie z wami

 - przydadzą mi się wygodne kapcie: ze sztywną podeszwą, w dobrym rozmiarze, wygodne i chroniące przed wywrotką - wiecie, czasem lubię pobiegać z kolegami, a w zbyt luźnych kapciach łatwo o wywrotkę!

- przydadzą mi się chusteczki - mokre i suche, w końcu jestem

eleganckim przedszkolakiem i muszę dbać o swój nosek!

-miło być punktualnym: jestem jeszcze malutki i nie lubię się spieszyć. Wyjdźmy z domu wcześniej, tak, żebyśmy się nie spóźnili. Tyle zabaw czeka na mnie w przedszkolu!

- nie martwcie się: jestem niewątpliwie dzielnym brzdącem, ale może przytrafić się tak, że kilka łez popłynie mi z oczu przy pożegnaniu. Bez obaw, to normalne! W końcu jestem jeszcze malutki.

 

Przeczytaj: Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl