Aktualności

WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART

WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART

2022-04-13 Przeczytaj: WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART ...
WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

2022-04-11

 

Tymi słowami dnia 11 kwietnia2022 r. ,,Motylki’’ witały nadchodzące Święta Wielkanocne. Był to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny pod hasłem: "WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ". Przedstawienie pełne radości przybliżyło dzieciom i nowemu koledze z Ukrainy nasze zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na zakończenie przedstawienia dzieci zatańczyły wspólnie tańce ludowe - krakowiaka i kujawiaka. Złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne oraz zabrały do domów samodzielnie wykonane kartki z życzeniami i figurki wielkanocne malowane kolorowymi farbkami. Całe przedstawienie zostało uwiecznione na filmie i nagrane na  płyty CD, które dzieci wręczyły na pamiątkę swojej rodzinie.

Przeczytaj: WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ ...
PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI

PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI

2022-04-10 Przeczytaj: PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI ...
POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

2022-04-09

 

Nasze przedszkole, już po raz kolejny, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. ,,Motylki’’ wraz ze swoimi Paniami zrobiły z papieru i krepiny żonkile do Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Dochód ze sprzedaży żonkili zostanie przekazany podopiecznym z Hospicjum im. Św. Anny. Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie.

 

 

 

Przeczytaj: POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna   ,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

2022-03-18

SZUKAMY WIOSNY

Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

Kiedy tylko pogoda nam pozwala, to z wielką radością i ochotą korzystamy ze świeżego powietrza. Tym  razem wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny... Okazało się, że wiosna bardzo nie śmiało daje o sobie znać. Udało nam się usłyszeć pierwsze zalotne śpiewy ptaków. Wypatrzeliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym pierwsze wiosenne kwiaty – krokusy, znaleźliśmy pąki na gałązkach. W ciągu całego tygodnia czekaliśmy na wiosnę, na jej powitanie wykonaliśmy piękne, fioletowe krokusy, które udekorowały tablicę na korytarzu. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie wiosenne działania. Sadziły szczypiorek w doniczkach  i fasolkę w woreczkach, które zawisły na szybie ,,Motylki’’ codziennie pielęgnowały swoje roślinki, podlewały i obserwowały jak rosną.

Przeczytaj: Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,Motylki’' sz... ...
DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEGĘ Z UKRAINY

DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEGĘ Z UKRAINY

2022-03-16

16 marca do naszej grupy zawitał mały chłopiec Demian. Tego dnia po raz pierwszy przekroczył próg przedszkola w obcym kraju. Wojenna trauma, ucieczka z ojczyzny, nowe miejsce i koledzy – trudno sobie wyobrazić, z jakim stresem musiał się mierzyć chłopiec z Ukrainy. Ale dzięki niezwykłemu powitaniu przez ,,Motylki’’ z pewnością było mu łatwiej!
Dzieci doskonale wiedziały, jak przyjąć nowego kolegę w przedszkolnej grupie. Wspólne zabawy, rozmowy i wręczenie koledze  na powitanie upominków sprawiło przedszkolakom dużo radości. Każde z dzieci wręczyło Demianowi namalowane serce w barwach Ukrainy ze swoim imieniem.                                                                Bariera językowa została przełamana, wszystkie serdecznie przytulały nowego kolegę.

Od dzieci wielu mogłoby się uczyć empatii i zwykłej ludzkiej uprzejmości.

Przeczytaj: DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEG... ...
Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’

Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’

2022-03-08

Niech się każdy chłopiec dowie 8 marca to Dzień Kobiet!

 

8 marca świętowaliśmy w naszej grupie Święto Dziewczynek.                                                          Było tradycyjne ''Sto lat'', taniec, wesołe zabawy i pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.  Upominki -  kolorowe torebeczki z cekinów, wręczone uroczyście przez chłopców, a także wspólny poczęstunek. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki dla chłopców. W tym dniu chłopcy i dziewczynki wspólnie robili muffinkowe babeczki, ozdabiali masą i kolorowymi posypkami.                                             

Wspólna zabawa i słodki poczęstunek zdecydowanie na długo pozostanie                                      ,,Motylkom‘’ w pamięci.

Przeczytaj: Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’ ...
W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

2022-02-28

 

URODZINY NATALKI

URODZINY ZOSI

URODZINY MIŁOSZKA

URODZINY ZOSI

URODZINY LAURY

URODZINY JAKUBA

URODZINY NATANIELKA

URODZINY BARTKA

URODZINY MACIEJA

URODZINY NATALKI

URODZINYASI

URODZINY IGI

URODZINY WOJTKA

 

Przeczytaj: W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI ...
Dnia Babci i Dziadka u Misiów

Dnia Babci i Dziadka u Misiów

2022-02-13

W dniu 13 lutego w grupie ,,Misie’’ odbyła się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki, przygotowały również laurki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, miłość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

Przeczytaj: Dnia Babci i Dziadka u Misiów ...
DZIEŃ WŁOSKI U MISIÓW

DZIEŃ WŁOSKI U MISIÓW

2022-02-11

W dniu 9 lutego udaliśmy się  w kolejną podróż po Europie tym razem do Włoch, poznaliśmy zabytki, kulturę, kuchnię Włoch oraz wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „ Włoskie skojarzenia”. Wykonaliśmy dużą flagę Włoch z rolek papieru.  W tym dniu nie zabrakło również pizzy wykonanej z papieru jak i pysznej na obiad.

Przeczytaj: DZIEŃ WŁOSKI U MISIÓW ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl