Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2023-09-29

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Z tej okazji gościliśmy w przedszkolu Panią Wiolettę Matyjaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie, przeczytała przedszkolakom książeczkę pt. „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” ?”; Sabine Bohlmann. Następnie dzieci obejrzały przywiezione z biblioteki książeczki, były zabawy ruchowe, dzieci  odgadywały zagadki o bajkach.
     Właśnie dzisiaj była wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie na głos ma wiele zalet, stymuluje rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Pozwala też rodzicom, poprzez literaturę, propagować dobre wzorce zachowań i wartości moralnych, co w przyszłości może pozwoli lepiej rozwiązywać problemy. Do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.

Przeczytaj: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ...
POWITANIE JESIENI Z BAJKĄ

POWITANIE JESIENI Z BAJKĄ

2023-09-28

28 września dzieci z Przedszkola Nr 2 wraz z Paniami witały jesień. W tym dniu, aby powitać nową porę roku wszystkie przedszkolaki miały na sobie strój bajkowy. Jesień przywitaliśmy piosenkami, wierszami, zagadkami oraz tańcami. Dzieci aktywnie brały udział we wszystkich zorganizowanych zabawach oraz zaprezentowały swoje piękne stroje. W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, Gościem specjalnym była Pani Urszula Bednarczyk, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury w Lubartowie, która zaprezentowała dzieciom wiersz ,,Na straganie”, a także Pani Anna Wróblewska z Miejskiej Biblioteki w Lubartowie,  przeczytała wiersze o tematyce jesiennej. Na zakończenie, dzieci otrzymały zakładki do książek.

Przeczytaj: POWITANIE JESIENI Z BAJKĄ ...
Występ w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Występ w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

2023-09-28

Dzieci z grupy „Misie” i „Pszczółki” uświetniły swoim występem, wystawę obrazów i rzeźb Jerzego Knefla w Muzeum Ziemi Lubartowskiej.

Przeczytaj: Występ w Muzeum Ziemi Lubartowskiej ...
Spektakl „Dziewczynka z emocjami”

Spektakl „Dziewczynka z emocjami”

2023-09-27

   27 września „Misie” i  „Pszczółki” wybrały się na  spektakl „Dziewczynka z emocjami” w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Było to wydarzenie artystyczno -edukacyjne Teatru Andersena w Lublinie, w którym sztuka teatru łączyła się z pedagogiką, a spektakl stał się pretekstem do rozmowy o emocjach.

Przeczytaj: Spektakl „Dziewczynka z emocjami” ...
Wizyta Panów Policjantów w naszym przedszkolu

Wizyta Panów Policjantów w naszym przedszkolu

2023-09-22

      W dniu 22 września nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Panowie Policjanci przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w grupie Biedronki, Krasnoludki, Motylki i Pszczółki zapoznając dzieci z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, znaczeniem niektórych znaków drogowych oraz bezpiecznego poruszania się różnymi pojazdami. Dzieci miały również okazję zapoznać się z wyposażeniem policjanta oraz policyjnego radiowozu, do którego  miały możliwość wsiąść i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Wizyta policjantów bardzo spodobała się dzieciom i zachęciła nie jednego przedszkolaka do podjęcia tego zawodu.

Przeczytaj: Wizyta Panów Policjantów w naszym przedszkolu ...
Audycja muzyczna pt. "Ach lubelskie, jakie cudne…".

Audycja muzyczna pt. "Ach lubelskie, jakie cudne…".

2023-09-21

Audycja muzyczna pt. "Ach lubelskie, jakie cudne…". Dzieci poznały muzykę, stroje, tańce i pieśni ludowe z Lubelszczyzny oraz podania i legendy Koziego Grodu.   Celem audycji muzycznych jest: poszerzenie horyzontów artystyczno – muzycznych. dostarczenie informacji o muzyce, jej twórcach oraz instrumentach, uwrażliwienie młodych słuchaczy na piękno muzyki, co przyczynia się do jej aktywnego słuchania i lepszego interpretowania.

Przeczytaj: Audycja muzyczna pt. "Ach lubelskie, jakie cudne…"... ...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie „Pszczółki”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie „Pszczółki”

2023-09-20

20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Radość, śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Pszczółki opowiadały o tym, jakie cechy powinien mieć super przedszkolak i w jaki sposób powinien się zachowywać w przedszkolu. Tego dnia dzieci dowiedziały się również o swoich prawach, tak ważnych w życiu każdego człowieka, a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Oglądały zagadki obrazkowe, które miały na celu zachęcić je do samodzielnego wyrażania własnego zdania. Na zakończenie wspólnych zabaw przedszkolaki otrzymały od naszej Pani Dyrektor zabawki do grupy oraz słodki upominek. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy i uśmiechów wszystkich dzieci.smiley

Przeczytaj: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie „Pszczół... ...
Życzenia na Dzień Przedszkolaka

Życzenia na Dzień Przedszkolaka

2023-09-20

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA  to ważna data.

Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

Dzieci są ważne, każdy to powie.

Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Więc wszystkim dzieciom życzyć dziś chcemy,

Cudownych wrażeń, mnóstwo radości i wiele słodkości.

Rozwijania swoich licznych talentów

Oraz radosnego i twórczego pobytu w przedszkolu.

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie

Przeczytaj: Życzenia na Dzień Przedszkolaka ...
Wyjście do Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Wyjście do Muzeum Ziemi Lubartowskiej

2023-09-14

     Dnia 14 września dzieci z grupy „Motylki” i  „Pszczółki” odwiedziły Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Obejrzały wystawę „Lubartów w 480 odsłonach”. Dowiedziały  się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się i gromadzi eksponaty muzealne.Celem wizyty w muzeum było kształcenie u dzieci poczucia więzi ze swoim regionem  poprzez poznanie historii, kultury, piękna i tradycji. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką. Przeżycia  i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas zwiedzania na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

 

Przeczytaj: Wyjście do Muzeum Ziemi Lubartowskiej ...
Spotkanie z autorką książek o Lubartowie  – Panią dr Ewą Sędzimierz

Spotkanie z autorką książek o Lubartowie – Panią dr Ewą Sędzimierz

2023-09-13

    

          Spotkanie z autorką książek o Lubartowie  – Panią dr Ewą Sędzimierz

      Spotkanie z autorem to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z książką. W środę 13 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2,  uczestniczyły w zorganizowanym w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa, spotkaniu z autorką książek o Lubartowie  – Panią dr Ewą Sędzimierz. .

       Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej książki, zaprezentowała dzieciom publikacje własnego autorstwa, odpowiadała na pytania zaciekawionych dzieci.

     Pełne emocji przedpołudnie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że takie spotkania są aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście. Przedszkolaki z grupy „Misie” i ‘Pszczółki” podziękowały Pani dr Ewie Sędzimierz piosenką, wierszem oraz wręczyły kwiaty i pamiątkowy dyplom. Na zakończenie spotkania nasza Dyrektor Pani mgr Beata Guz obdarowała wszystkie dzieci przypinką z logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Będziemy długo wspominać to niezwykłe spotkanie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani dr Ewie Sędzimierz za przyjęcie zaproszenia.

 

Z poważaniem

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

 

Przeczytaj: Spotkanie z autorką książek o Lubartowie – Panią... ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: poczta@pm2.umlubartow.pl