Grupa: Pszczółki

Aktualności z grupy: Pszczółki

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK  DO PANI  KRAWCOWEJ

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ

2019-10-07

7 października  udaliśmy się na pieszą wycieczkę do zakładu krawieckiego.  Tam zobaczyliśmy wszystko to, co jest potrzebne krawcowej do wykonywania jej zawodu , czyli dużo maszyn do szycia, żelazek, guzików, tasiemek, materiałów i wiele innych ciekawych rzeczy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się asortyment sklepu, materiały firanki , dywany itp. Serdecznie podziękowaliśmy Pani Alicji Targońskiej- babci dziewczynki z naszej grupy za możliwość zwiedzenia zakładu i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Przeczytaj: WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ ...
PSZCZÓŁKI  ROBIŁY  PYSZNY  I  ZDROWY  SOK OWOCOWY

PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY

2019-10-07

Dnia 04.10.2019 r. w ramach realizacji tematu tygodnia „Dary jesieni”, odbyły się  zajęcia kulinarne.  Rozpoczęliśmy od nazywania, opisywania kształtu  i smaku owoców. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soków- sokowirówką, jego działaniem oraz  utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny. Gdy soczek wieloowocowy był gotowy, nastąpiła degustacja. Samodzielnie wykonany sok z taką porcją witamin był przepyszny. Dziękujemy rodzicom za dostarczanie owoców.

 

Przeczytaj: PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY ...
Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa

Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa

2019-09-30

Dzieci z grupy „Pszczółki" na zajęciach poznawały różnorodne warzywa, nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami : węchem, dotykiem i smakiem . Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i założyły fartuszki. Pani przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, pokroiły je naprawdę fachowo.  Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona, mali kucharze na zmianę ją mieszali tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie mniam.

Przeczytaj: Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa ...
Pszczółki z wizytą w siłowni

Pszczółki z wizytą w siłowni

2019-09-29

W czwartek 26 września  dzieci z grupy VI odwiedziły siłownięColosseum prowadzoną przez rodziców chłopca z naszej grupy. Podczas spotkania miały okazję poznać pracę trenera personalnego, dowiedziały się  od  Pani Iwonki jak ważny w naszym życiu jest ruch i bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Właścicielka siłowni  opowiedziała o swojej siłowni i oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach prezentując poszczególne sprzęty.  Przedszkolaki przekonały się, że aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający wspaniałą zabawę, a także ważny element zdrowego stylu życia.                                                                                                                                               Serdecznie  dziękujemy Państwu Iwonie i Ryszardowi Walczewskim za ciepłe i miłe spotkanie. Dziękujemy!

 

Przeczytaj: Pszczółki z wizytą w siłowni ...
ŚWIĘTO  DYNI W GRUPIE PSZCZÓŁKI, MISIE I KRASNOLUDKI

ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE PSZCZÓŁKI, MISIE I KRASNOLUDKI

2019-09-28 Przeczytaj: ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE PSZCZÓŁKI, MISIE I KRASNOLUD... ...
ŚWIĘTO DYNI !!!

ŚWIĘTO DYNI !!!

2019-09-13

W dniu 18.09.2019r. (środa) o godz. 15:00 na placu przedszkolnym odbędzie się Święto Dyni.

Program imprezy:
- warsztaty plastyczne – tworzenie jesiennych stworków (Prosimy o przyniesienie warzyw, owoców i dyni);

- fotobudka z dynią w roli głównej;

- dyniowe zabawy muzyczne;

- konkurs na najlepsze przebranie dyniowe;

- wspólna degustacja ciasta dyniowo – marchewkowego (Prosimy                o przyniesienie do dnia 17.09 dyni i marchewki).

W tym dniu dominuje kolor pomarańczowy – prosimy o przebranie dzieci w stroje dyniowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

Grono Pedagogiczne

                                                    

Przeczytaj: ŚWIĘTO DYNI !!! ...
ZEBRANIE Z RODZICAMI

ZEBRANIE Z RODZICAMI

2019-09-04

Zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków na pierwsze zebranie organizacyjne w roku szkolnym 2019/2020, które odbędzie się  we wtorek 10 września o godzinie 15:30

                                                                                                                       

 

Przeczytaj: ZEBRANIE Z RODZICAMI ...
Zajęcia  adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

2019-08-05

Na zajęcia adaptacyjne z dziećmi zapraszamy 29.08.2019r. na godz. 10.00. Będzie nam miło gościć Państwa wraz ze swoimi pociechami w naszym przedszkolu z niecierpliwością czekamy na Was.

Przeczytaj: Zajęcia adaptacyjne ...
VII Zjazd Dużych Rodzin w Przedszkolu Miejskim Nr 2

VII Zjazd Dużych Rodzin w Przedszkolu Miejskim Nr 2

2019-06-23

15 czerwca w ramach organizowanego przez Urząd Miasta Lubartów i Starostwo Powiatowe       VII Zjazdu Dużych Rodzin w Przedszkolu Miejskim Nr 2  odbyły się  warsztaty i zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci .                                               

Podczas naszego spotkania dzieci skakały z piłką, przechodziły tor przeszkód,  rzucały do celu, przechodziły przez kolorowy tunele z materiału. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło także wielu innych, wspaniałych  atrakcji, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz loterii fantowej.                                                                     

Zorganizowana została Strefa Malucha- Miasteczko Klanzy- zabawy ruchowe, konstrukcyjne i plastyczne. Podczas warsztatów dzieci malowały na folii spożywczej, budowały fantastyczne konstrukcje z kolorowych rureczek. Przechodziły  przez ścieżkę zmysłów i sprawdzały co kryje się w kieszonkach dotykowych itp. Warsztaty  przeplatane były wspólnym śpiewem i tańcem.

 

Przeczytaj: VII Zjazd Dużych Rodzin w Przedszkolu Miejskim Nr... ...
Pszczółki wystąpiły podczas I Dziecięcego  Festiwalu Tańców i Przyśpiewek Ludowych „KOGUCIK”

Pszczółki wystąpiły podczas I Dziecięcego Festiwalu Tańców i Przyśpiewek Ludowych „KOGUCIK”

2019-06-05 Przeczytaj: Pszczółki wystąpiły podczas I Dziecięcego Festiwa... ...
1 z 8
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl