Grupa: Motylki

Aktualności z grupy: Motylki

WYJŚCIE  DO KINA LEWART

WYJŚCIE DO KINA LEWART

2022-04-13

Dnia 13 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina LEWART. Dzieci miały okazję obejrzeć Film animowany pt: ,,ZAJĄC MAX MISJA PISANKA’’. Gdy wielkanocna magia znika-pomóc może tylko zgrana paczka przyjaciół. Animacja która udowadnia, że przyjaźń ma wielką moc, lekcja o tolerancji i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Wyjścia edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długi czas.

Przeczytaj: WYJŚCIE DO KINA LEWART ...
WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

2022-04-11

 

Tymi słowami dnia 11 kwietnia2022 r. ,,Motylki’’ witały nadchodzące Święta Wielkanocne. Był to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny pod hasłem: "WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ". Przedstawienie pełne radości przybliżyło dzieciom i nowemu koledze z Ukrainy nasze zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na zakończenie przedstawienia dzieci zatańczyły wspólnie tańce ludowe - krakowiaka i kujawiaka. Złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne oraz zabrały do domów samodzielnie wykonane kartki z życzeniami i figurki wielkanocne malowane kolorowymi farbkami. Całe przedstawienie zostało uwiecznione na filmie i nagrane na  płyty CD, które dzieci wręczyły na pamiątkę swojej rodzinie.

Przeczytaj: WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ ...
POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

2022-04-09

 

Nasze przedszkole, już po raz kolejny, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. ,,Motylki’’ wraz ze swoimi Paniami zrobiły z papieru i krepiny żonkile do Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Dochód ze sprzedaży żonkili zostanie przekazany podopiecznym z Hospicjum im. Św. Anny. Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie.

 

 

 

Przeczytaj: POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna   ,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

2022-03-18

SZUKAMY WIOSNY

Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,,Motylki’' szukały jej w swoim otoczeniu

Kiedy tylko pogoda nam pozwala, to z wielką radością i ochotą korzystamy ze świeżego powietrza. Tym  razem wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny... Okazało się, że wiosna bardzo nie śmiało daje o sobie znać. Udało nam się usłyszeć pierwsze zalotne śpiewy ptaków. Wypatrzeliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym pierwsze wiosenne kwiaty – krokusy, znaleźliśmy pąki na gałązkach. W ciągu całego tygodnia czekaliśmy na wiosnę, na jej powitanie wykonaliśmy piękne, fioletowe krokusy, które udekorowały tablicę na korytarzu. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie wiosenne działania. Sadziły szczypiorek w doniczkach  i fasolkę w woreczkach, które zawisły na szybie ,,Motylki’’ codziennie pielęgnowały swoje roślinki, podlewały i obserwowały jak rosną.

Przeczytaj: Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna ,Motylki’' sz... ...
DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEGĘ Z UKRAINY

DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEGĘ Z UKRAINY

2022-03-16

16 marca do naszej grupy zawitał mały chłopiec Demian. Tego dnia po raz pierwszy przekroczył próg przedszkola w obcym kraju. Wojenna trauma, ucieczka z ojczyzny, nowe miejsce i koledzy – trudno sobie wyobrazić, z jakim stresem musiał się mierzyć chłopiec z Ukrainy. Ale dzięki niezwykłemu powitaniu przez ,,Motylki’’ z pewnością było mu łatwiej!
Dzieci doskonale wiedziały, jak przyjąć nowego kolegę w przedszkolnej grupie. Wspólne zabawy, rozmowy i wręczenie koledze  na powitanie upominków sprawiło przedszkolakom dużo radości. Każde z dzieci wręczyło Demianowi namalowane serce w barwach Ukrainy ze swoim imieniem.                                                                Bariera językowa została przełamana, wszystkie serdecznie przytulały nowego kolegę.

Od dzieci wielu mogłoby się uczyć empatii i zwykłej ludzkiej uprzejmości.

Przeczytaj: DZIECI Z GRUPY ,,MOTYLKI’’ PRZYWITAŁY NOWEGO KOLEG... ...
Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’

Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’

2022-03-08

Niech się każdy chłopiec dowie 8 marca to Dzień Kobiet!

 

8 marca świętowaliśmy w naszej grupie Święto Dziewczynek.                                                          Było tradycyjne ''Sto lat'', taniec, wesołe zabawy i pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.  Upominki -  kolorowe torebeczki z cekinów, wręczone uroczyście przez chłopców, a także wspólny poczęstunek. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki dla chłopców. W tym dniu chłopcy i dziewczynki wspólnie robili muffinkowe babeczki, ozdabiali masą i kolorowymi posypkami.                                             

Wspólna zabawa i słodki poczęstunek zdecydowanie na długo pozostanie                                      ,,Motylkom‘’ w pamięci.

Przeczytaj: Dzień Kobiet w grupie ,,Motylki’’ ...
W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

2022-02-28

 

URODZINY NATALKI

URODZINY ZOSI

URODZINY MIŁOSZKA

URODZINY ZOSI

URODZINY LAURY

URODZINY JAKUBA

URODZINY NATANIELKA

URODZINY BARTKA

URODZINY MACIEJA

URODZINY NATALKI

 

Przeczytaj: W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI ...
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/23

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/23

2022-02-07

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/23

odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem

 

Etap rekrutacji/rodzaj czynności

Terminy
w postępowaniu rekrutacyjnym

Terminy
w postępowaniu uzupełniającym

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

 7.02 -  14.02.2022r

 -------------

Złożenie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 15. 02 -11. 03. 2022r.

do godz. 15.00

 25.04 - 10.05. 2022r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2019.1148 ze zm.).

15.02.-  16.03.2022r.

 25.04.-  13.05. 2022r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

18.03.2022r                      do godziny 12 00

16.05.2022r.              do godziny 12.00

Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Do 25.03. 2022r.              do godz.15.00

Do 20.05.2022r.

 do godz. 15.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Do 29.03. 2022r.                do godz.12.00

25.05. 2022r.

do godz.12.00  

 

 

Przeczytaj: Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/23 ...
BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2022-02-04

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 04.02.2022r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w naszej sali przedszkolnej można było spotkać wróżkę, księżniczki, jednorożce, motylka, pirata, żołnierza ,strażaków, muszkietera, Spider-Mankę, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym ,,Motylkom’’, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w różnych zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci zmęczone, ale z  dobrymi humorami zasiadły do wyczekiwanego poczęstunku. Nie obyło się także bez sesji zdjęciowej, na której dzieci pozowały w swoich pięknych strojach. Dzień taki jak ten z pewnością na dłużej zapadnie wszystkim w pamięci i jeszcze długo będziemy wspominać go z uśmiechem.

Przeczytaj: BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’

CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’

2022-02-01

Każdy dzień w przedszkolu, mimo deszczu za oknami, może być przyjemny i ciekawy. Najlepiej wiedzą o tym przedszkolaki z gr. ,,Motylki’’   1 lutego we wtorek na dzieci przybywające do przedszkola czekała niezwykła niespodzianka – mleczna czekolada i foremki w kształcie serc oraz kwiatów.  Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyprodukować i ozdobić swoje lizaki z pysznej czekolady. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało dzieciom wielką radość i frajdę. Z chęcią ozdabiały swoje lizaki jadalnymi dodatkami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada. Na koniec zajęć każde dziecko zapakowało i zabrało do domu swojego własnoręcznie zrobionego czekoladowego lizaka. Słodki dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przeczytaj: CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’ ...
1 z 20
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl