Grupa: Biedronki

Aktualności z grupy: Biedronki

Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

2021-11-27

                                                                                                                                

Dnia 25  listopada  obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, nasze przedszkole, organizuje coroczny konkurs plastyczny dla dzieci z publicznych i niepublicznych przedszkoli w mieście. Celem naszego konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne do przedstawienia więzi, jakie tworzą się w okresie wczesnego dzieciństwa z pluszowym przyjacielem, jakim jest miś oraz propagowanie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia                                                                             Jury w składzie: Dyrektor Teresa Kosior, Agnieszka Sykut, Julia Bronisz przyznało nagrody.

Nagrody:

 

I miejsce

Zuzanna Kuczyńska -Przedszkole Miejskie Nr 2

II miejsce

Martyna Rybicka -Przedszkole Miejskie Nr 5

III miejsce

Alicja Zbiciak -Przedszkole Miejskie Nr 5

Wyróżnienia:

 

- Kuba Szczygieł -Przedszkole Miejskie Nr 5

- Szymon Tarkowski -Przedszkole Miejskie Nr 4

- Antoni Lik - Przedszkole Miejskie Nr 2

- Oliwia Grzywacz -Przedszkole Prywatne "Akademia Przedszkolaka"

- Wiktoria Banucha -Przedszkole Prywatne "Casper"

- Szymon Wronowski- Niepubliczne Przedszkole "Fantazja"

- Hubert Choduń -Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne Motylek

- Jakub Kilianek -Przedszkole Miejskie Nr 1

Nagrody dyrektora:

 

- Tobiasz Kiełbowicz -Przedszkole Miejskie Nr 2

- Miłosz Berdak -Przedszkole Miejskie Nr 2

- Jakub Pacek -Przedszkole Miejskie Nr 2

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

Przeczytaj: Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego... ...
Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki

Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki

2021-11-19

W dniu 18 listopada 2021r. Biedroneczki po raz kolejny świętowały Imieniny Naszego Miasta. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolory flagi Lubartowa czyli czerwony i niebieski. Dzieci oglądały zdjęcia Lubartowa i rozpoznawały znane im miejsca, a następnie miały za zadanie narysować wybrane miejsce w Lubartowie.

W ramach Imienin Miasta dzieci aktywnie wzięły udział w przedszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Lubartów – Moje Miasto” wykonując z rodzicami zdjęcia znanych lub mniej znanych miejsc Lubartowa, z których powstała Galeria zdjęć Lubartowa. Z naszej grupy zdjęcia wykonali: Zosia, Filip, Eryk, Dawid, Alexandra i Alicja. Biedronki aktywnie uczestniczyły w tworzeniu albumu o Lubartowie, który został przekazany do Muzeum Regionalnego, wykonując kolorowe obrazki oraz tworząc życzenia dla Miasta, które również zostały umieszczone w albumie. Ponadto Biedroneczki w dniu 18 listopada odwiedziły Muzeum Regionalne w Lubartowie, aby obejrzeć wystawę dotyczącą czasu rodu Sanguszków. Nasze pociechy, Szymek i Dawid, uczestniczyły także w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum pt. „Lubartów – Moje Miasto” wykonując ilustrację Ratusza oraz parku jesienią.

Biedroneczki naprawdę hucznie w tym roku celebrowały święto miasta.

Przeczytaj: Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki ...
Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowie

Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowie

2021-11-18

W dniu 18 listopada w ramach obchodów Imienin Miasta Lubartów Biedroneczki wybrały się do Muzeum Regionalnego w Lubartowie na wystawę o tematyce czasów Rodu Sanguszków. Jako, że była to pierwsza wizyta Biedronek w takim miejscu, dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i co się w nim znajduje. Następnie Pani kierownik muzeum, Ewa Sędzimierz, przedstawiła dzieciom eksponaty z czasów Sanguszków: dawne rzeźby, broń, naczynia, ludowy strój lubartowski, monety i wiele innych eksponatów, które zaciekawiły nasze dzieci. Następnie zostały przedstawione dawne atrybuty znanych zawodów oraz sprzęty grające typu magnetofony z jeszcze niedawnych czasów. Wizyta w muzeum okazała się doskonałą lekcją historii, dzięki której dzieci poznały namiastkę życia w dawnych czasach i która zapadnie dzieciom w pamięci na pewno na długi czas.

 

Przeczytaj: Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowi... ...
VIII edycja  konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

VIII edycja konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

2021-11-16

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 2     w Lubartowie

zapraszają dzieci

wraz z nauczycielami i opiekunami do udziału

w  ósmej edycji konkursu plastycznego

 

„MÓJ KOCHANY MIŚ”

 

Celem naszego konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne do przedstawienia więzi, jakie tworzą się w okresie wczesnego dzieciństwa z pluszowym przyjacielem, jakim jest miś oraz propagowanie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

Reegulamin konkursu do pobrania w zakładce - ogłoszenie.

 

 

Przeczytaj: VIII edycja konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MI... ...
Święto Niepodległości w Przedszkolu Miejskim Nr 2

Święto Niepodległości w Przedszkolu Miejskim Nr 2

2021-11-10

W dniu 10.11.2021r. nasze Przedszkole świętowało tak ważny dzień dla Polski, jakim jest 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia połączona z konkursem recytatorskim pt. „Polska-Moja Ojczyzna”. Z każdej grupy wystąpiło dwóch uczestników, a byli to :

GRUPA PSZCZÓŁKI: Liliana Czarnecka, Alicja Jedut

GRUPA MISIE: Wiktor Szczygieł, Hubert Kamiński

GRUPA BIEDRONKI: Oliwia Koziej, Ksawery Szostak

GRUPA MOTYLKI: Natalia Bokła, Szymon Machoś

GRUPA KRASNOLUDKI: Liliana Cybul, Magdalena Chudzik

Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Jury w składzie : dyrektor przedszkola Teresa Kosior, Barbara Dadej oraz Agnieszka Sykut przyznało I miejsce Oliwii Koziej, II miejsce Magdalenie Chudzik i III miejsce Alicji Jedut . Wyróżnienie otrzymała Natalia Bokła i Szymon Machoś. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Po prezentacji wierszy wszyscy uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Grupa „Biedronki”, umiliła czas śpiewając piosenkę pt. „Moja ojczyzna” zaś grupa „Krasnoludki” piosenkę pt. „Polska”. Na zakończenie pieśń patriotyczną pt. „Biały Krzyż” zaśpiewał Jakub Piechota.

Podczas obrad Jury mieliśmy jeszcze okazję sprawdzić wiedzę naszych przedszkolaków na temat Polski podczas „Quizu wiedzy o Polsce” i tu nasze przedszkolaki okazały się bezbłędne, ponieważ nie było grupy , która nie znałaby odpowiedzi na, niektóre nawet trudne, pytania.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 poczuły się jak prawdziwi patrioci.

 

Przeczytaj: Święto Niepodległości w Przedszkolu Miejskim Nr 2 ...
Wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego

Wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego

2021-11-10

Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji MEN “Szkoła do hymnu”. 10 listopada o godz. 11:11 odśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego”.

Przeczytaj: Wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego ...
Mus owocowy

Mus owocowy

2021-10-09

W dniu 07 października Biedroneczki w ramach tygodnia o zdrowiu wykonały mus owocowy przy użyciu blendera i oczywiście owoców, które Biedroneczki przyniosły do przedszkola. Dzieci najpierw klasyfikowały przyniesione owoce i warzywa, a następnie wzięły się ochoczo do pracy. Chętnie wrzucały owoce do blendera tworząc własne kompozycje smakowe, a potem konsumowały stworzone przez siebie musy.

Przeczytaj: Mus owocowy ...
Wycieczka do parku Biedronek

Wycieczka do parku Biedronek

2021-10-09

 

W dniu 05 października dzieci z grupy „Biedronki” udały się na wycieczkę do parku z własnoręcznie wykonanymi lornetkami z rolek po ręczniku papierowym. Lornetki zostały wykonane w ramach projektu ekologicznego, w którym bierze udział nasza grupa, pod nazwą „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Biedroneczki bacznie obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, próbowały, niczym mali przyrodnicy, wypatrzeć ptaki w zaroślach i wiewiórkę na drzewie. Następnie udaliśmy się nad staw, gdzie dzieci mogły obserwować pływające łabędzie i kaczki. Przybranie roli „przyrodników” bardzo spodobało się Biedroneczkom, co jest motywacją do kolejnych wypraw.

 

Przeczytaj: Wycieczka do parku Biedronek ...
Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

2021-08-20

 

Dnia 24 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Na  zajęcia adaptacyjne z dziećmi zapraszamy 25. 08.2021 r. (środa) na godz. 10.30.                               Będzie nam miło gościć Państwa wraz ze swoimi pociechami w naszym przedszkolu z niecierpliwością czekamy na Was.

Przeczytaj: Zajęcia adaptacyjne ...
Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

2021-08-20

Mamusiu, Tatusiu!

Właśnie zostałem przedszkolakiem!

 

-potrzebuję wygodnych ubranek: takich, w których będzie mi wygodnie w zabawach oraz które sam ściągnę i ubiorę po toalecie lub gdy będę wychodził na spacer

-poproszę też o zestawy zapasowych ubranek (i bielizny), czekających w szafeczce.

Wiecie - czasem pędzel z farbą nie trafi w kartkę, a zupa udekoruje bluzkę, czasem zgubię drogę do toalety lub zapomnę o niej świetnie się bawiąc

-lubię podpisane ubranka i buciki - gdy zapomnę co do mnie należy, pani pomoże mi odnaleźć moje zguby

- potrzebuję małej poduszeczki i kocyka - podpisanego

jak bardzo się zmęczę, to chętnie odpocznę po obiadku, (jeśli dziecko zostaje na leżakowaniu,)

-potrzebuję piżamkę w podpisanym woreczku z materiału,

-potrzebny mi kubeczek plastikowy do picia wody i kompotu, też musimy go podpisać

-zabiorę dobry humor :)), uśmiech rodziców  który będzie przypominać mi o moim domku i pomoże znieść rozstanie z wami

 - przydadzą mi się wygodne kapcie: ze sztywną podeszwą, w dobrym rozmiarze, wygodne i chroniące przed wywrotką - wiecie, czasem lubię pobiegać z kolegami, a w zbyt luźnych kapciach łatwo o wywrotkę!

- przydadzą mi się chusteczki - mokre i suche, w końcu jestem

eleganckim przedszkolakiem i muszę dbać o swój nosek!

-miło być punktualnym: jestem jeszcze malutki i nie lubię się spieszyć. Wyjdźmy z domu wcześniej, tak, żebyśmy się nie spóźnili. Tyle zabaw czeka na mnie w przedszkolu!

- nie martwcie się: jestem niewątpliwie dzielnym brzdącem, ale może przytrafić się tak, że kilka łez popłynie mi z oczu przy pożegnaniu. Bez obaw, to normalne! W końcu jestem jeszcze malutki.

 

Przeczytaj: Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia ...
1 z 17
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl