Aktualności

,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

2021-06-25

W piątek 25 czerwca ,, Motylki ‘’ wybrały się na pyszne lody. Ten zimny i jakże smaczny deser w upalny dzień sprawił dzieciom ogromną radość. Po smacznych lodach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

 

Przeczytaj: ,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓ... ...
"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

2021-06-23

Na dzieci z grupy  PSZCZÓLKI, KRASNOLUDKI, BIEDRONKI, MOTYLKI za całoroczną pracę i dobre zachowanie czekała „słodka” niespodzianka.

Przedszkolaki  wraz z paniami wybrały się na pyszne lody do lodziarni. Ta zimna i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola:)

Przeczytaj: "LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni ...
Planetarium

Planetarium

2021-06-23
W środę 23.06.2021r dzieci z grupy ,,Pszczółki ‘’uczestniczyły w mobilnym planetarium. Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia uczestników jak wygląda i do czego służy planetarium. Prowadzący przekazali uczestnikom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pokazu. Sam pokaz składa się z dwóch części, astronomicznej oraz projekcji filmu.
Część astronomiczna dostosowana była do wieku odbiorców. Widzowie  zobaczyli jakie kształty występują w kosmosie, jak mierzymy kosmiczne odległości, zapoznali się z gwiazdozbiorami. Kolejnym punktem była projekcja filmu. Po zakończonej projekcji prowadzący zadawali dzieciom szereg pytań z zakresu tematu spotkania. Dzieci były zafascynowane podróżą w kosmos.  
Przeczytaj: Planetarium ...
MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

2021-06-23

W środę 23.06.2021r dzieci z grupy ,, Motylki ‘’uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. ,,Motylki ‘’odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Pokaz dostarczył wszystkim dzieciom wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

 

Przeczytaj: MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU ...
Wyjście do kina LEWART

Wyjście do kina LEWART

2021-06-22

We wtorek 22.06.2021 r. dzieci z grup: Biedronki, Motylki, Krasnoludki i Pszczółki wybrały się do kina na film „Filonek Bezogonek”. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki,  pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 
Przeczytaj: Wyjście do kina LEWART ...
,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami

,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami

2021-06-18

Zbliżają się wakacje, dlatego nasze przedszkole odwiedził pan policjant, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Przeczytaj: ,, BEZPIECZNE WAKACJE’’ -spotkanie z policjantami ...
,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

2021-06-18

18 czerwca  st. sierż. Sławomir Chałaszewski , asp. Grzegorz Budzyński i mł.asp. Łukasz Wójcik odwiedzili przedszkolaki w naszym przedszkolu. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z KPP w Lubartowie spotkali się z przedszkolakami i przypomnieli im zasady poruszania się po drogach oraz jak spędzić bezpiecznie wakacje.                                                                                                                             Podczas spotkania funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę dotyczącą zasad ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, zachowania się podczas pobytu nad wodą, jak rozważnie korzystać z kąpielisk , jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować się, gdy się zgubimy, przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe.

Przeczytaj: ,,BEZPIECZNE WAKACJE’’ POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZED... ...
PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM   ,, MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK ‘’

PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ,, MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK ‘’

2021-06-18

Projekt realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. W projekcie wzięły udział wszystkie grupy w przedszkolu.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko biorące udział w projekcie, otrzymało w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.  Dzieci z grupy ,, Motylki ‘’ za udział w projekcie otrzymały wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każde przeczytane i wysłuchane przez dzieci  opowiadanie lub bajkę , Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany medalem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Przeczytaj: PROJEKT DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ,, MAŁA... ...
SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI

SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI

2021-06-17

Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Pszczółki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

 

Przeczytaj: SPOTKANIE PSZCZÓŁEK ZE STRAŻAKAMI ...
EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

2021-06-17

W dniu 17 czerwca w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Przedszkolaki uczyły się jak należy postępować w sytuacji zagrożenia. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Po zakończonej ewakuacji ,,Motylki’’ uczestniczyły w pogadance, na którą zaprosili nas strażacy.

Przeczytaj: EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl