Aktualności

WYJŚCIE DO KINA

WYJŚCIE DO KINA

2021-09-21

Dnia 21.09.2021r. „Motylki’ ’wybrały się do kina na film animowany pt.” MAŁA WIELKA STOPA 2 W RODZINIE SIŁA” z okazji Dnia Przedszkolaka. Nudy w kinie nie było: dużo wątków, ciekawe postacie i mnóstwo zabawnych sytuacji.  Dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. Emocje związane z bajką pozostały do późnego popołudnia

Przeczytaj: WYJŚCIE DO KINA ...
,,JESIENNY SPACER PO PARKU"

,,JESIENNY SPACER PO PARKU"

2021-09-03

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona dzieci z gr. ,,Motylki’ ’do spaceru po parku. Przedszkolaki podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci miały okazję z bliska zaobserwować sokoła, który przebywał w parku pod opieką swojej opiekunki.

Przeczytaj: ,,JESIENNY SPACER PO PARKU" ...
Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

2021-08-20

 

Dnia 24 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Na  zajęcia adaptacyjne z dziećmi zapraszamy 25. 08.2021 r. (środa) na godz. 10.30.                               Będzie nam miło gościć Państwa wraz ze swoimi pociechami w naszym przedszkolu z niecierpliwością czekamy na Was.

Przeczytaj: Zajęcia adaptacyjne ...
Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia

2021-08-20

Mamusiu, Tatusiu!

Właśnie zostałem przedszkolakiem!

 

-potrzebuję wygodnych ubranek: takich, w których będzie mi wygodnie w zabawach oraz które sam ściągnę i ubiorę po toalecie lub gdy będę wychodził na spacer

-poproszę też o zestawy zapasowych ubranek (i bielizny), czekających w szafeczce.

Wiecie - czasem pędzel z farbą nie trafi w kartkę, a zupa udekoruje bluzkę, czasem zgubię drogę do toalety lub zapomnę o niej świetnie się bawiąc

-lubię podpisane ubranka i buciki - gdy zapomnę co do mnie należy, pani pomoże mi odnaleźć moje zguby

- potrzebuję małej poduszeczki i kocyka - podpisanego

jak bardzo się zmęczę, to chętnie odpocznę po obiadku, (jeśli dziecko zostaje na leżakowaniu,)

-potrzebuję piżamkę w podpisanym woreczku z materiału,

-potrzebny mi kubeczek plastikowy do picia wody i kompotu, też musimy go podpisać

-zabiorę dobry humor :)), uśmiech rodziców  który będzie przypominać mi o moim domku i pomoże znieść rozstanie z wami

 - przydadzą mi się wygodne kapcie: ze sztywną podeszwą, w dobrym rozmiarze, wygodne i chroniące przed wywrotką - wiecie, czasem lubię pobiegać z kolegami, a w zbyt luźnych kapciach łatwo o wywrotkę!

- przydadzą mi się chusteczki - mokre i suche, w końcu jestem

eleganckim przedszkolakiem i muszę dbać o swój nosek!

-miło być punktualnym: jestem jeszcze malutki i nie lubię się spieszyć. Wyjdźmy z domu wcześniej, tak, żebyśmy się nie spóźnili. Tyle zabaw czeka na mnie w przedszkolu!

- nie martwcie się: jestem niewątpliwie dzielnym brzdącem, ale może przytrafić się tak, że kilka łez popłynie mi z oczu przy pożegnaniu. Bez obaw, to normalne! W końcu jestem jeszcze malutki.

 

Przeczytaj: Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia ...
PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

2021-06-30

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 serdecznie dziękują  Rodzicom Dzieci z grupy Pszczółki za docenienie ich pracy oraz wręczenie słodkiego upominku dla wszystkich pracowników przedszkola.                  

W szczególności dziękujemy Pani Anecie Bryda, mamie Alicji z grupy „Pszczółki” za przygotowanie pysznego tortu.

 

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Miejskiego nr 2 w Lubartowie

 

Przeczytaj: PODZIĘKOWANIA NA ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA ...
Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r.

Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r.

2021-06-28

 

Wyprawka na dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie :

 

- obuwie na zmianę

- kubek

- nakrycie na głowę

- chusteczki higieniczne w pudełku „wyciągane”

- kredki

- plastelina

- kolorowanka

- blok rysunkowy- 2 sztuki

- klej

- papier kolorowy

- ubranie na zmianę w woreczku podpisanym / zostawiamy w szatni/

- uśmiech na twarzy:)

 

Prosimy aby wszystkie rzeczy były podpisane.

 

 

 

 

 

Przeczytaj: Dyżur wakacyjny LIPIEC 2021r. ...
UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z  PRZEDSZKOLEM

UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLEM

2021-06-25

24 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola. Tego dnia dzieci 6 - letnie z grupy Pszczółki żegnały się ze swoimi paniami, całym personelem. Pszczółki  poprzez wiersze, tańce, piosenki podziękowały wszystkim pracownikom za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Były łzy śmiechu, lecz także i wzruszenia. Za swój piękny występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały. Po programie artystycznym Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i książki. Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań złożonych przez rodziców dla dyrektora, nauczycieli i wszystkich pracowników, za serce, trud i cierpliwość okazaną ich dzieciom.  Rodzice przygotowali dla dzieci słodką  niespodziankę – tort, który był ogromnym zaskoczeniem dla dzieci, a także niezwykłą atrakcją. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam DRODZY ABSOLWENCI POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE!

Przeczytaj: UROCZYSTE POŻEGNANIE PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLEM ...
,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO LODZIARNI

2021-06-25

W piątek 25 czerwca ,, Motylki ‘’ wybrały się na pyszne lody. Ten zimny i jakże smaczny deser w upalny dzień sprawił dzieciom ogromną radość. Po smacznych lodach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

 

Przeczytaj: ,, PYSZNE LODY DLA OCHŁODY’’ WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓ... ...
"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

"LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni

2021-06-23

Na dzieci z grupy  PSZCZÓLKI, KRASNOLUDKI, BIEDRONKI, MOTYLKI za całoroczną pracę i dobre zachowanie czekała „słodka” niespodzianka.

Przedszkolaki  wraz z paniami wybrały się na pyszne lody do lodziarni. Ta zimna i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola:)

Przeczytaj: "LODY" - wyjście przedszkolaków do lodziarni ...
Planetarium

Planetarium

2021-06-23
W środę 23.06.2021r dzieci z grupy ,,Pszczółki ‘’uczestniczyły w mobilnym planetarium. Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia uczestników jak wygląda i do czego służy planetarium. Prowadzący przekazali uczestnikom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pokazu. Sam pokaz składa się z dwóch części, astronomicznej oraz projekcji filmu.
Część astronomiczna dostosowana była do wieku odbiorców. Widzowie  zobaczyli jakie kształty występują w kosmosie, jak mierzymy kosmiczne odległości, zapoznali się z gwiazdozbiorami. Kolejnym punktem była projekcja filmu. Po zakończonej projekcji prowadzący zadawali dzieciom szereg pytań z zakresu tematu spotkania. Dzieci były zafascynowane podróżą w kosmos.  
Przeczytaj: Planetarium ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl