Aktualności

Misie upiekły pierniczki

Misie upiekły pierniczki

2021-12-13

Dnia 13 grudnia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Misie upiekły pierniczki, które potem pięknie ozdobiły. 

Przeczytaj: Misie upiekły pierniczki ...
Mikołaj w grupie Pszczółki

Mikołaj w grupie Pszczółki

2021-12-07 Przeczytaj: Mikołaj w grupie Pszczółki ...
MIKOŁAJ W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

MIKOŁAJ W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2021-12-06

Siedzę cichuteńko
patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę, zabrzęczały
jego sanek dzwonki
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty

 

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola punktualnie. Na jego wizytę ,,Motylki’’ czekały z niecierpliwością.  Dzieci tego dnia poznały legendę o Św. Mikołaju, śpiewały piosenki , rysowały dla niego rysunki i wykonały czapeczki mikołajkowe, które zabrały ze sobą do domu. Naszego wyczekiwanego gościa powitaliśmy piosenką, spotkanie z nim minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.                

 Na zakończenie Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.                                             

 Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Przeczytaj: MIKOŁAJ W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
Święty Mikołaj u Misiów

Święty Mikołaj u Misiów

2021-12-06

Dnia 6 grudnia 2021 r. do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Misie czekały z niecierpliwością na wyjątkowego gościa. Na powitanie zaśpiewały mikołajowi „ A Mikołaj pędzi”. Spotkanie minęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Na końcu Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami.

Przeczytaj: Święty Mikołaj u Misiów ...
Mikołajki u Biedronek

Mikołajki u Biedronek

2021-12-06

W dniu 06 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyczekiwany Święty Mikołaj, nie zapomniał oczywiście o grupie Biedroneczek. Biedronki nauczyły się wierszyka i piosenki dla Mikołaja, następnie Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Tego dnia czekały na dzieci również zabawy mikołajowe oraz spacer pod pałac Sanguszków w celu zwiedzenia świątecznej bombki. Zimowa aura sprzyjała mikołajkowemu klimatowi a sam spacer sprawił dzieciom mnóstwo frajdy.

Przeczytaj: Mikołajki u Biedronek ...
PASOWANIE PSZCZÓŁEK NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE PSZCZÓŁEK NA PRZEDSZKOLAKA

2021-12-01

30 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy występ. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z grypy I -„Pszczółki” pięknie śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Po występie dzieci z wielką dumą wygłosiły tekst ślubowania. Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania za pomocą czarodziejskiej kredki, czym uroczyście włączyła dzieci do społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, balonik i upominek.

Przeczytaj: PASOWANIE PSZCZÓŁEK NA PRZEDSZKOLAKA ...
Przedszkolne podróże po Europie

Przedszkolne podróże po Europie

2021-11-29

Dnia 29 listopada w ramach projektu edukacyjnego „Przedszkolne podróże po Europie” Misie udały się w podróż do Wielkiej Brytanii- tam gdzie mieszka prawdziwa królowa. Dzieci poznały zabytki Anglii, wypiły angielską herbatkę u królowej Elżbiety. Na koniec przejechały się czerwonym autobusem. Podróż zakończyły  pokolorowaniem i wklejeniem flagi Wielkiej Brytanii do paszportu.

Przeczytaj: Przedszkolne podróże po Europie ...
Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

2021-11-27

                                                                                                                                

Dnia 25  listopada  obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, nasze przedszkole, organizuje coroczny konkurs plastyczny dla dzieci z publicznych i niepublicznych przedszkoli w mieście. Celem naszego konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne do przedstawienia więzi, jakie tworzą się w okresie wczesnego dzieciństwa z pluszowym przyjacielem, jakim jest miś oraz propagowanie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia                                                                             Jury w składzie: Dyrektor Teresa Kosior, Agnieszka Sykut, Julia Bronisz przyznało nagrody.

Nagrody:

 

I miejsce

Zuzanna Kuczyńska -Przedszkole Miejskie Nr 2

II miejsce

Martyna Rybicka -Przedszkole Miejskie Nr 5

III miejsce

Alicja Zbiciak -Przedszkole Miejskie Nr 5

Wyróżnienia:

 

- Kuba Szczygieł -Przedszkole Miejskie Nr 5

- Szymon Tarkowski -Przedszkole Miejskie Nr 4

- Antoni Lik - Przedszkole Miejskie Nr 2

- Oliwia Grzywacz -Przedszkole Prywatne "Akademia Przedszkolaka"

- Wiktoria Banucha -Przedszkole Prywatne "Casper"

- Szymon Wronowski- Niepubliczne Przedszkole "Fantazja"

- Hubert Choduń -Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne Motylek

- Jakub Kilianek -Przedszkole Miejskie Nr 1

Nagrody dyrektora:

 

- Tobiasz Kiełbowicz -Przedszkole Miejskie Nr 2

- Miłosz Berdak -Przedszkole Miejskie Nr 2

- Jakub Pacek -Przedszkole Miejskie Nr 2

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

Przeczytaj: Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego... ...
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE  ,,MOLKI’’

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,MOLKI’’

2021-11-25

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 25 listopada. W tym dniu bohaterem dzieci był pluszowy przyjaciel, towarzysz smutnych i radosnych chwil.

Nasze przedszkolaki po raz kolejny z radością uczestniczyły w obchodach Święta Pluszowego Misia. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się  wcześniej, poprzez ogłoszenie konkursu na wykonanie misia. W tym roku konkurs plastyczny nosił tytuł „Mój kochany miś’’   Świętowanie w grupie rozpoczęło się od różnego rodzaju tańców i zabaw na tle misiowych melodii. Dzieci brały także udział w konkursach i zagadkach związanych z postacią misia. Odgadywały bohaterów z różnych bajek. Po zabawie wykonały swojego balonowego miśka, którego mogły zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie nie zabrakło smakołyków nawiązujących do naszych ulubieńców. Pyszne, kolorowe żelki ,,Misie Haribo’’ smakowały wszystkim małym łasuchom. Na pewno był to bardzo udany dzień, który dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

Przeczytaj: ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,MOLKI’’ ...
Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze

Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze

2021-11-25

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska w Nowodworze - bezdomnych zwierząt.  Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Violetta Bronisz, Paulina Sieńczak. Cieszymy się bardzo że nasze przedszkolaki wraz z rodzicami  odpowiedziały na nasz apel i kolejny raz wzięły udział w naszej akcji . Jesteśmy dumne i szczęśliwe że  los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola.                                                                             

Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.  Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Przeczytaj: Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl