Aktualności

Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki  z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’

Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’

2020-10-07

Pszczółki podczs warsztatów kulinarnych mogły eksperymentować i przygotowywać różnorodne  potrawy. Dzieci  dowiedziały się czym jest suchy lód i ciekły azot. Degustowały potrawy ,w których przygotowaniu aktywnie uczestniczyły, były to dymiące soki, chrupki, chipsy z bazylii, owocowe lody. Wytwarzały mgłę i pianę, eksperymentowały z balonem, dowiedziały się, jak można zamrozić róże. Dzieci były pod dużym wrażeniem!

Przeczytaj: Pokazy chemiczne w grupie Pszczółki z elementami... ...
Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’

Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’

2020-10-07

7 października  w naszym przedszkolu  odbyły się  pokazy chemiczne z elementami warsztatów ,, KUCHNIA MOLEKULARNA’’. Dzieci miały możliwość eksperymentowania i przygotowywania różnorodnych potraw. Stało się to możliwe dzięki Akademii Małego Kuchcika, która przygotowała warsztaty kulinarne. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się czym jest suchy lód i ciekły azot. Degustowały potrawy ,w których przygotowaniu aktywnie uczestniczyły, były to dymiące soki, chrupki, chipsy z bazylii, owocowe lody. Wytwarzały mgłę i pianę, eksperymentowały z balonem, dowiedziały się, jak można zamrozić róże. Podczas tych zajęć dzieci ćwiczyły zdolności motoryczne, koncentrację uwagi, współdziałanie w grupie.Warsztaty kulinarne oprócz wiedzy sprawiły dzieciom ogromną frajdę.

Przeczytaj: Warsztaty kulinarne w grupie ,, Motylki’’ ...
ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

2020-10-07

ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesienne kolory''

Przeczytaj: ZABAWY SZTUKĄ zajęcia plastyczne w terenie ,, Jesi... ...
Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek

Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek

2020-10-05

Święto uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku i wypada w pierwszy piątek października. Symbolem tego święta jest tzw. "smiley face"?, którą stworzył Harvey Ball w 1963 roku iże to ona była zalążkiem do stworzenia późniejszego Światowego Dnia Uśmiechu!

Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. W tym dniu Przedszkole zamieniło się pełną szczęścia krainę. Dzieci  uczestniczyły w wesołych zabawach: pociąg uśmiechów, uśmiechnięte zwierzątka , taniec z uśmiechem, wesoła fotobudka  oraz wykonywały uśmiechnięte  prace plastyczne. To był naprawdę wesoły dzień!

Przeczytaj: Światowy Dzień Uśmiechu u Pszczółek ...
ZABAWY SZTUKĄ – PRACA  Z OWOCÓW I WARZYW  NA WZÓR OBRAZU GIUSEPPE ARCIMBOLDO

ZABAWY SZTUKĄ – PRACA Z OWOCÓW I WARZYW NA WZÓR OBRAZU GIUSEPPE ARCIMBOLDO

2020-10-05

Dzieci z grupy ,,Motylki’’ wykonały w ramach projektu ,,ZABAWY SZTUKĄ’’ zadanie – DZIIEŁA NIEMALOWANE inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo.  Z dużym zaangażowaniem pracowały nad obrazem, a następnie ze smakiem degustowały owoce i warzywa wykorzystane do dzieła.

Przeczytaj: ZABAWY SZTUKĄ – PRACA Z OWOCÓW I WARZYW NA WZÓR... ...
DZIEŃ UŚMIECHU W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ UŚMIECHU W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2020-10-05

Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

Dzieci z grupy ,, Motylki’’ obchodziły ten dzień bardzo radośnie. W tym dniu sala zamieniła się w magiczną, pełną szczęścia krainę.   Specjalnie z okazji tego radosnego dnia zostały przygotowane dla dzieci opaski z uśmiechniętymi buźkami i uśmiechnięte usta.

Motylki wesoło się bawiły, wspólnie śpiewały piosenki, tańczyły, skakały w kwadratach do piosenki Marii Tomaszewskiej ,, Ty skacz, ty skacz…’’               Rozmawialiśmy o emocjach, dzieci opowiadały kiedy są szczęśliwe a w jakiej sytuacji smutne, zdziwione lub zdenerwowane.

Przeczytaj: DZIEŃ UŚMIECHU W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ  CHŁOPAKA  U  PSZCZÓŁEK

DZIEŃ CHŁOPAKA U PSZCZÓŁEK

2020-09-30

Było super, dziewczynki z grupy o to zadbały.

Przeczytaj: DZIEŃ CHŁOPAKA U PSZCZÓŁEK ...
DZIEŃ CHŁOPAKA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ,,Motylki’’

DZIEŃ CHŁOPAKA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ,,Motylki’’

2020-09-30

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.   W tym dniu w naszej grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki, składały życzenia, uściskały, ucałowały i odśpiewały tradycyjne 100 lat.

 

Przeczytaj: DZIEŃ CHŁOPAKA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ,,Motylki’’ ...
SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZYM PRZEDSZKOLU

SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZYM PRZEDSZKOLU

2020-09-29

W dniu 29 września została zorganizowana w naszym przedszkolu Akcja Sprzątania Świata. Akcję poprzedzał ekologiczny konkurs plastyczny pt. „Zabawka ekologiczna”, którego celem było kształtowanie postawy proekologicznej wśród przedszkolaków. Każda grupa miała za zadanie wykonać zabawkę z odpadów, a rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas akcji Sprzątania Świata.

Po przywitaniu uczestników dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Planeta dzieci”, następnie uczestniczyły w quizie ekologicznym. Na koniec dzieci posprzątały plac przedszkolny i nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.

 

Przeczytaj: SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
Wizyta Policjanta w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie

Wizyta Policjanta w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie

2020-09-23

W dniu 23 września 2020r. Przedszkole Miejskie nr 2 odwiedził młodszy aspirant Łukasz Wójcik. Policjant spotkał się z dziećmi z każdej grupy przedszkolnej w celu przekazania wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Pan policjant przekazał również wiadomości jak bezpiecznie zachować się podczas podróży samochodem, wyjścia do sklepu czy podczas kontaktu z nieznajomymi. Z powodu epidemii koronawirusa pan Łukasz nie mógł zaprezentować swoich atrybutów, mimo to, dzieci były zadowolone z wizyty.

Przeczytaj: Wizyta Policjanta w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lu... ...