Aktualności

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI LUBARTOWSKIEJ

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI LUBARTOWSKIEJ

2021-11-09 Przeczytaj: WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI LUBARTOWSKIEJ ...
,, Motylki’’ odwiedziły PANORAMĘ LUBARTOWSKĄ

,, Motylki’’ odwiedziły PANORAMĘ LUBARTOWSKĄ

2021-11-08

 

W budynku przy Parafii św. Anny mieści się Panorama Lubartowska. Jest to pewnego rodzaju przedstawienie ważnych postaci z historii Lubartowa, Lubelszczyzny, ale również całej Polski za pomocą figur, które przez 35 minut przesuwają się przed widzami na tle Pałacu Sanguszków i Kościoła św. Anny. Figurki ubrane w stroje z poszczególnych epok historycznych kłaniają się przed postacią św. Anny. Poczet rozpoczyna się od Prasłowian, pierwszych królów Polski, następnie występują postaci związane z ziemią lubartowską, kolejno korowód świętych polskich, który kończą postaci ks. Jerzego Popiełuszki oraz Jana Pawła II. Kolejna część to ukazanie Lubartowa współczesnego, zaś korowód figur kończą pary tańczące w strojach regionalnych: lubartowskich, lubelskich, krakowskich i wielu innych.
Całości prezentacji towarzyszy komentarz lektora. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały widowisko, miały okazję w interesujący sposób poznać historię naszego miasta.

 

 

Przeczytaj: ,, Motylki’’ odwiedziły PANORAMĘ LUBARTOWSKĄ ...
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

2021-10-26

26 października to dzień w którym nasz przedszkolak z grupy ,, Motylki’’ Jakub Piechota wziął udział w Miejskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej ,, MOJA OJCZYZNA JEST MI BLISKA’’ pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.                                                                                     

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr3 im. Piotra Firleja w Lubartowie.                                                                                                         

Jakub został laureatem  Festiwalu w kategorii przedszkolak, wystąpił z utworem Czerwonych Gitar ,, Biały Krzyż’’.                                                           

Gratulacje dla Jakuba za piękne wykonanie tak trudnego utworu.

Przeczytaj: KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ...
Konkurs plastyczny „Dary Jesieni”

Konkurs plastyczny „Dary Jesieni”

2021-10-19

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Dary Jesieni”, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne prace, a na korytarzu została zorganizowana wystawa nagrodzonych prac. W dniu 18 października nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Nagrody:

Lilianka Czarnecka   Gr. „Pszczółki”                                                                                       

Maja Golonka   Gr. „Pszczółki”                                                                                               

Miłosz Berdak   Gr. „Pszczółki”                                                                                                

Adaś Niewiadomski  Gr. „Misie”                                                                                      

Dominik Szymona    Gr. „Misie”                                                                                                

Hania Pietrak  Gr. „Misie”                                                                                                

Dominik Grzelak    Gr. „Misie”                                                                                                   

Lena Grymuza  Gr. „Misie”                                                                                                      

Bartosz Szymona    Gr. „Motylki”                                                                                                           

Antonina Zmysłowska   Gr. „Krasnoludki”                                                                            

Krysia Czarnacka  Gr.”Krasnoludki”                                                                            

Emilka Baranowska   Gr. „Krasnoludki”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy.

Przeczytaj: Konkurs plastyczny „Dary Jesieni” ...
Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku

Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku

2021-10-18 Przeczytaj: Jesienny spacer PSZCZÓŁEK do parku ...
WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA

WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA

2021-10-13

Dnia 13.10.2021r. dzieci udały się na wycieczkę do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie na spektakl pod tytułem ,,Tymoteusz i Psiuńcio”. Świat teatru jak się okazało zachwycił nie tylko nas, ale przede wszystkim nasze ,,Motylki’’ Teatr w procesie rozwoju społeczno- moralnego dziecka ma bardzo ważne miejsce. Kontakt ze sztuką daje dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni a także pozwala na przeżywanie przeżyć towarzyszących aktorom razem z nimi. Przedstawienia teatralne mają wpływ na intelekt dziecka. W czasie prezentowanego spektaklu przedszkolak widzi całą gamę barw, świateł i ruchu. Treści zawarte w przedstawieniu mają bardzo istotny wpływ na rozwój psychiczny, umysłowy i moralny, pozwalają dziecku poszerzyć horyzonty umysłowe a także wzbogacić doświadczenia życiowe. Umożliwia mu przeżywanie wzruszeń, gdyż zazwyczaj dziecko utożsamia się z losem bohatera. Te aspekty kształtują wiele pozytywnych cech charakteru tj; wrażliwości estetycznej, moralnej, społecznej. Teatr jest to miejsce w którym możemy na jednej scenie spotkać szereg ludzkich zachowań, dobrych i złych. Dzieci poznają abstrakcyjne pojęcia: dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych.                                                                                                                                               Podczas przedstawienia wielokrotnie słychać było dość żywiołowe przeżywanie spektaklu.  Wybuchy śmiechu, brawa, pobudzona aktywność dzieci to tylko najprawdziwszy dowód na to, że spektakl bardzo dzieciom się podobał.

Przeczytaj: WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA ...
Mus owocowy

Mus owocowy

2021-10-09

W dniu 07 października Biedroneczki w ramach tygodnia o zdrowiu wykonały mus owocowy przy użyciu blendera i oczywiście owoców, które Biedroneczki przyniosły do przedszkola. Dzieci najpierw klasyfikowały przyniesione owoce i warzywa, a następnie wzięły się ochoczo do pracy. Chętnie wrzucały owoce do blendera tworząc własne kompozycje smakowe, a potem konsumowały stworzone przez siebie musy.

Przeczytaj: Mus owocowy ...
Wycieczka do parku Biedronek

Wycieczka do parku Biedronek

2021-10-09

 

W dniu 05 października dzieci z grupy „Biedronki” udały się na wycieczkę do parku z własnoręcznie wykonanymi lornetkami z rolek po ręczniku papierowym. Lornetki zostały wykonane w ramach projektu ekologicznego, w którym bierze udział nasza grupa, pod nazwą „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Biedroneczki bacznie obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, próbowały, niczym mali przyrodnicy, wypatrzeć ptaki w zaroślach i wiewiórkę na drzewie. Następnie udaliśmy się nad staw, gdzie dzieci mogły obserwować pływające łabędzie i kaczki. Przybranie roli „przyrodników” bardzo spodobało się Biedroneczkom, co jest motywacją do kolejnych wypraw.

 

Przeczytaj: Wycieczka do parku Biedronek ...
DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2021-09-30

Dnia 30 września w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe laurki, medale, wręczyły upominki, dyplomy oraz złożyły swoim kolegom życzenia. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dla ,,Motylków’’ był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

 

Przeczytaj: DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-09-29

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

 

Wobec tego oprócz prowadzonych zajęć dydaktyczno - wychowawczych o charakterze proekologicznym nasze przedszkole co roku bierze udział w różnego rodzaju akcjach związanych z ekologią tj. sprzątanie świata czy zbieranie plastikowych korków, baterii, pustych opakowań po kleju itp. Organizowany jest także konkurs tematyczny. W tym roku po raz kolejny wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,NASZA PLANETA ZIEMIA’’  oraz świętowały na placu przedszkolnym Dzień Ziemi zorganizowany przez nauczycieli: Paulinę Sieńczak i Violettę Bronisz. Wszyscy od rana byli niezwykłe poekscytowani i cieszyli się ze wspólnej zabawy. Chcieliśmy aby wszystko dobrze wypadło i tak się stało.

Nasze święto rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z grupy I -,,PSZCZÓŁKI ’’, II – MISIE’’,             III -  ,, BIEDRONKI’’ ,IV - ,,MOTYLKI’’ , V - ,,KRASNOLUDKI ‘’, oraz małej pogadanki na temat dbania o nasze środowisko. Następie każda grupa z pomocą swojej pani wzięła udział w teście ekologicznym. Kiedy dzieci z jednej grupy brały udział w quizie ekologicznym pozostałe przedszkolaki z entuzjazmem im kibicowały. Wszystkie grupy wypadły rewelacyjnie. Po wspólnym liczeniu punktów okazało się, że był remis.

Wobec tego wszystkie dzieci dostały medale i dyplomy ,,Małego Ekologa’’. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi było wspólne sprzątanie ogrodu przedszkolnego. Po skończonej pracy wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie „Małego Ekologa”, zaśpiewały wspólnie i zatańczyły do piosenki o tematyce ekologicznej. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. W przyszłym roku również będziemy świętować Dzień Ziemi.

Przeczytaj: DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl