Aktualności

CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’

CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’

2022-02-01

Każdy dzień w przedszkolu, mimo deszczu za oknami, może być przyjemny i ciekawy. Najlepiej wiedzą o tym przedszkolaki z gr. ,,Motylki’’   1 lutego we wtorek na dzieci przybywające do przedszkola czekała niezwykła niespodzianka – mleczna czekolada i foremki w kształcie serc oraz kwiatów.  Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyprodukować i ozdobić swoje lizaki z pysznej czekolady. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało dzieciom wielką radość i frajdę. Z chęcią ozdabiały swoje lizaki jadalnymi dodatkami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada. Na koniec zajęć każde dziecko zapakowało i zabrało do domu swojego własnoręcznie zrobionego czekoladowego lizaka. Słodki dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przeczytaj: CZEKOLADOWE SMAKOŁYKI W GR. ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. ,,MOTYLKI’’

2022-01-31

W dniu 31 stycznia w grupie ,,Motylki’’ odbyła się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w tym roku także nie mogliśmy gościć dziadków w naszym przedszkolu pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Ten czas jest dla wszystkich trudny, gdyż koronawirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki, przygotowały piękne upominki własnoręcznie zrobione kolorowe, pachnące mydełka. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.  Dla dziadków nagrany został film z uroczystości i wręczony w prezencie na płytach CD.                                           

KOCHANI DZIADKOWIE- JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !

Przeczytaj: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PSZCZÓŁEK

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PSZCZÓŁEK

2022-01-30

Najmłodsza  grupa „Pszczółki” życzy Kochanym Babciom i drogim Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Przeczytaj: DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PSZCZÓŁEK ...
WARSZTATY MYDLARSKIE W GR. ,,MOTYLKI’’

WARSZTATY MYDLARSKIE W GR. ,,MOTYLKI’’

2022-01-27

Tego w naszym przedszkolu jeszcze nie było!

27 stycznia w gr. ,,Motylki’’ odbyły się warsztaty mydlarskie z mamą Kornelii Panią Katarzyną Malesą.  Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki , a także miłym prezentem dla babci i dziadka.   Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się z jakich składników powstaje mydło, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłe barwy. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać swoje mydełko glicerynowe, które stało się nietuzinkowym upominkiem dla ukochanych dziadków,  dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.        Dzięki warsztatom przedszkolaki nie tylko zdobyły nową umiejętność, ale przede wszystkim znakomicie się bawiły.

Przeczytaj: WARSZTATY MYDLARSKIE W GR. ,,MOTYLKI’’ ...
BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

2022-01-24

BAL KARNAWAŁOWY

W NASZYM PRZEDSZKOLU

ODBĘDZIE SIĘ

3 LUTEGO

(czwartek)

dla wszystkich grup, każda grupa bawi się w swojej sali

Zachęcamy do przygotowania strojów karnawałowych dla dzieci

(ps. dzieci przychodzą do sali już ubrane w stroje)

Przeczytaj: BAL KARNAWAŁOWY ...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

2022-01-19

Ogólnopolski finał plebiscytu Świeć się z Energą rozpoczęty. Lubartów ma szanse na zwycięstwo i tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Głosować można od dzisiaj do 25 stycznia pod adresem

https://kurierlubelski.pl/p/kandydat/lubartow%2C2475631/

O tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta ubiega się 16 mistrzów regionalnych, którzy zwyciężyli w pierwszym etapie, pokonując 250 innych miejscowości z całego kraju. Wśród nich Lubartów, który zwyciężając etap wojewódzki zdobył blisko 14 tys. głosów. Prosimy o Wasze głosy!

Na zwycięzcę plebiscytu miast czeka tytuł oraz pomoc o łącznej wartości 50 tys. zł – nowoczesna instalacja fotowoltaiczna do zamontowania na placówce pomocowej oraz pokaźna pula sprzętu AGD, który trafi do potrzebujących.

Przeczytaj: GŁOSUJEMY ...
JASEŁKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

JASEŁKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2022-01-11

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. 11 stycznia już po świętach,, Motylki’’ zaprezentowały przygotowywane od kilku tygodni „JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE”. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Niespodzianką i nagrodą za trud włożony w przygotowanie jasełek, był słodki poczęstunek. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

Wspólna fotografia i płyta CD  z nagraniem z przedstawienia była momentem podsumowującym ten wyjątkowy, pełen wielu wrażeń i nowych doświadczeń dzień. Dzień, który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Przeczytaj: JASEŁKA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W GRUPIE PSZCZÓŁKI

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-12-21

Dnia 21 grudnia w grupie Pszczółki odbyło się „Świąteczne kolędowanie”.  Maluszki swoim występem wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.                                                                                                                                                                      

Życzymy zdrowych, radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Przeczytaj: ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
Przedstawienie z okazji  Świąt Bożego Narodzenia

Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

2021-12-17

Dnia  17 grudnia 2021 r. w grupie Misie odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przebrane za aniołki, choineczki recytowały wierszyki, śpiewały pastorałki i kolędy.

Przeczytaj: Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia ...
„Jasełka w lesie”  u Biedronek

„Jasełka w lesie” u Biedronek

2021-12-16

Grupa Biedroneczki w dniu 15.12.2021r. odegrała przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jasełka w lesie”. Dzieci przebrane za aniołki i zwierzątka leśne otaczały stajenkę z Maryją, Józefem i Jezuskiem. Oprócz tych postaci wystąpiły też „dzieci”, które przybyły do stajenki rozpoczynając i kończąc przedstawienie. Dzieci tego dnia zabrały również do domów prezenty świąteczne przygotowane przez biedroneczki i Panie.

Przeczytaj: „Jasełka w lesie” u Biedronek ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl