Aktualności

Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki”

Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki”

2020-10-28

W dniu 22 października dzieci z grupy „Biedronki” uczestniczyły w warsztatach stomatologicznych prowadzonych przez Panią stomatolog Dianę Dudę Kowalską. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowe ząbki, co jeść aby uniknąć próchnicy, a także jak prawidłowo szczotkować zęby. Następnie dzieci zamieniły się w prawdziwych dentystów i ubrane w czepki i maseczki czyściły gipsowe szczęki a następnie zakładały plombę, dzięki czemu zobaczyły jak wygląda praca stomatologa i dowiedziały się, że nie należy się bać wizyty u dentysty. Biedroneczki były bardzo zadowolone z warsztatów.

Przeczytaj: Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki” ...
DZIEŃ DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2020-10-28

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić  "Dzień Dyni".        W naszej grupie takie święto obchodziliśmy 28 października, tego dnia dzieci ubrane były w kolorze pomarańczowym a także w dyniowe stroje. Było pomarańczowo i bardzo wesoło. Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy. Dzieci oglądały i smakowały wysuszone pestki dyni. Następnie z tych pestek wykonały pracę plastyczną, ozdabiały samodzielnie sylwety dyń.  Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym. 

Na zakończenie ,,ŚWIĘTA DYNI’ ’każdemu przedszkolakowi został wręczony ,,Dyniowy Order”, opaska z dynią i witaminowy lizaczek. Dyplomy dostały dzieci za najbardziej oryginalne przebranie. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy co widać na zdjęciach.

                                       

 

                                                                                                                         

 

Przeczytaj: DZIEŃ DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
MOTYLKI ZROBIŁY ZDROWY I SMACZNY SOCZEK

MOTYLKI ZROBIŁY ZDROWY I SMACZNY SOCZEK

2020-10-23

Każdy przedszkolak wie że powinien się zdrowo odżywiać i jeść dużo owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo-marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku-sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi, dodaliśmy także do smaku cytrynę i listki mięty. Po skończonej pracy wszyscy delektowaliśmy się smakiem soczku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie przez dzieci, bez dodatku cukru i konserwantów.

Przeczytaj: MOTYLKI ZROBIŁY ZDROWY I SMACZNY SOCZEK ...
WARSZTATY STOMATOLOGICZNE

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE

2020-10-22

W naszym przedszkolu i w naszej grupie 22 października odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Zajęcia przeprowadziła wykwalifikowana asystentka stomatologiczna. Podczas spotkania dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dzieci mogły poznać wyposażenie gabinetu stomatologicznego i zobaczyć jak wygląda leczenie chorego zęba z perspektywy maskotki ,,Smoka’’

Za uczestnictwo w warsztatach przedszkolaki otrzymały dyplom za  ukończenie ,, AKADEMII STOMATOLOGICZNEJ’’ i uzyskały tytuł ,,MAŁEGO DENTYSTY’’ oraz zestaw narzędzi stomatologicznych.  Dzięki Pani higienistce, która przeprowadziła warsztaty, każde dziecko będzie na pewno z uśmiechem odwiedzało gabinet stomatologiczny.

Przeczytaj: WARSZTATY STOMATOLOGICZNE ...
Szaszłyki  owocowe w grupie Pszczółki

Szaszłyki owocowe w grupie Pszczółki

2020-10-20

Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Pszczółki nadziewały na patyczki owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

Przeczytaj: Szaszłyki owocowe w grupie Pszczółki ...
KONKURS  PLASTYCZNY DARY JESIENI

KONKURS PLASTYCZNY DARY JESIENI

2020-10-18

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Dary Jesieni”, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą  interpretację  przyrody oraz wdrażanie do współpracy rodziców dzieci z przedszkolem. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne prace, a na korytarzu została zorganizowana wystawa. W dniu 16 października nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie przepięknych prac i gratulujemy.

Przeczytaj: KONKURS PLASTYCZNY DARY JESIENI ...
Konkurs  „ Uśmiechnij się”

Konkurs „ Uśmiechnij się”

2020-10-15

Dnia 2 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Uśmiechu, w związku       z tym zorganizowaliśmy konkurs „ Uśmiechnij się” na najpiękniejszy uśmiech dziecka. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Pamiątką tego konkursu jest galeria uśmiechów widniejąca na korytarzu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy, aby ich uśmiechy nie gasły!

Przeczytaj: Konkurs „ Uśmiechnij się” ...
Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r.

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r.

2020-10-14

 

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 2 serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za docenienie pracy nauczycieli oraz wręczenie słodkiego upominku dla wszystkich pracowników przedszkola. W szczególności dziękujemy Pani Ewelinie Kiełbowicz, mamie Tobiaszka z grupy „Biedronki” za przygotowanie pysznego ciasta z tej okazji.

 

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Miejskiego nr 2 w Lubartowie

 

Paulina Sieńczak

Przeczytaj: Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2020r. ...
Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki”

Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki”

2020-10-14

Przez cały rok szkolny grupa „Biedronki będzie brała udział w autorskim projekcie „Dbamy o zdrowie” mającym na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków. W ramach projektu Biedroneczki w dniu 14 października wspólnie zrobiły sok owocowy. Do soku wykorzystaliśmy owoce krajowe i egzotyczne, dzieci były zachwycone zarówno robieniem soku jak i samym smakiem, gdyż niejednokrotnie prosiły o dokładkę. W ramach projektu zaplanowane są kolejne zajęcia kulinarne.

Paulina Sieńczak

Przeczytaj: Projekt „Dbamy o zdrowie” w grupie „Biedronki” ...
Misie robią  owocowe smoothie

Misie robią owocowe smoothie

2020-10-09

Dnia 9 października grupa „ Misie ”  zrobiła owocowe smoothie. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia kulinarne. Były zachwycone  robieniem owocowego smoothie, jak również degustacją, gdyż prosiły o dokładkę.

Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może wyśmienicie smakować.

Przeczytaj: Misie robią owocowe smoothie ...