Aktualności

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE  ,,MOLKI’’

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,MOLKI’’

2021-11-25

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 25 listopada. W tym dniu bohaterem dzieci był pluszowy przyjaciel, towarzysz smutnych i radosnych chwil.

Nasze przedszkolaki po raz kolejny z radością uczestniczyły w obchodach Święta Pluszowego Misia. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się  wcześniej, poprzez ogłoszenie konkursu na wykonanie misia. W tym roku konkurs plastyczny nosił tytuł „Mój kochany miś’’   Świętowanie w grupie rozpoczęło się od różnego rodzaju tańców i zabaw na tle misiowych melodii. Dzieci brały także udział w konkursach i zagadkach związanych z postacią misia. Odgadywały bohaterów z różnych bajek. Po zabawie wykonały swojego balonowego miśka, którego mogły zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie nie zabrakło smakołyków nawiązujących do naszych ulubieńców. Pyszne, kolorowe żelki ,,Misie Haribo’’ smakowały wszystkim małym łasuchom. Na pewno był to bardzo udany dzień, który dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

Przeczytaj: ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,MOLKI’’ ...
Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze

Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze

2021-11-25

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska w Nowodworze - bezdomnych zwierząt.  Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Violetta Bronisz, Paulina Sieńczak. Cieszymy się bardzo że nasze przedszkolaki wraz z rodzicami  odpowiedziały na nasz apel i kolejny raz wzięły udział w naszej akcji . Jesteśmy dumne i szczęśliwe że  los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola.                                                                             

Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.  Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Przeczytaj: Zbiórka karmy dla Schroniska w Nowodworze ...
ŚWIĘTO MISIA U PSZCZÓŁEK

ŚWIĘTO MISIA U PSZCZÓŁEK

2021-11-25 Przeczytaj: ŚWIĘTO MISIA U PSZCZÓŁEK ...
Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

2021-11-20

 Dnia 20 listopada Misie w ramach tygodnia o zdrowym odżywianiu oraz udziału w Akademii Kici Koci wykonały owocowe szaszłyki. Dzieci chętnie komponowały z różnych owoców, a potem konsumowały stworzone przez siebie owocowe smakołyki. W następnym tygodniu zrealizowaliśmy „Projekt jabłko”. Wykonaliśmy wiele ciekawych zadań matematycznych, plastycznych, badawczych, kulinarnych związanych z projektem: liczyliśmy jabłka, mierzyliśmy długość skórki jabłka, malowaliśmy, lepiliśmy jabłka z masy solnej. Na koniec projektu upiekliśmy pyszną szarlotkę.

Przeczytaj: Owocowe szaszłyki ...
IMIENINY LUBARTOWA W GRUPIE ,, MOTYLKI ‘

IMIENINY LUBARTOWA W GRUPIE ,, MOTYLKI ‘

2021-11-19

Świętowanie  zaczęło się w roku 2015  22 listopada w środowisku oświatowym z udziałem najmłodszych lubartowian: przedszkolaków i uczniów klas początkowych szkół podstawowych. W kolejnych latach rozszerzano je na inne grupy mieszkańców. Od początku patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Każda placówka oświatowa starała się po swojemu świętować ten dzień.

W naszym przedszkolu dzieci tego dnia ubrały się w stroje w barwach miasta, uczestniczyły w wielu interesujących przedsięwzięciach, związanych z poznawaniem historii i zabytków miasta. Przygotowaliśmy wystawę ze zdjęciami ,,Lubartów na starej fotografii’’, konkursy, gry edukacyjne, inscenizacje, śpiewaliśmy piosenki o Lubartowie. Dzieci uczyły się hymnu miasta. Powstał także wspólny album życzeń dla Miasta.  ,,Motylki’’ uroczyście zaśpiewały pieśń pt. ,,LUBARTOWSKA TY ZIEMICO’’

Przeczytaj: IMIENINY LUBARTOWA W GRUPIE ,, MOTYLKI ‘ ...
Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki

Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki

2021-11-19

W dniu 18 listopada 2021r. Biedroneczki po raz kolejny świętowały Imieniny Naszego Miasta. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolory flagi Lubartowa czyli czerwony i niebieski. Dzieci oglądały zdjęcia Lubartowa i rozpoznawały znane im miejsca, a następnie miały za zadanie narysować wybrane miejsce w Lubartowie.

W ramach Imienin Miasta dzieci aktywnie wzięły udział w przedszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Lubartów – Moje Miasto” wykonując z rodzicami zdjęcia znanych lub mniej znanych miejsc Lubartowa, z których powstała Galeria zdjęć Lubartowa. Z naszej grupy zdjęcia wykonali: Zosia, Filip, Eryk, Dawid, Alexandra i Alicja. Biedronki aktywnie uczestniczyły w tworzeniu albumu o Lubartowie, który został przekazany do Muzeum Regionalnego, wykonując kolorowe obrazki oraz tworząc życzenia dla Miasta, które również zostały umieszczone w albumie. Ponadto Biedroneczki w dniu 18 listopada odwiedziły Muzeum Regionalne w Lubartowie, aby obejrzeć wystawę dotyczącą czasu rodu Sanguszków. Nasze pociechy, Szymek i Dawid, uczestniczyły także w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum pt. „Lubartów – Moje Miasto” wykonując ilustrację Ratusza oraz parku jesienią.

Biedroneczki naprawdę hucznie w tym roku celebrowały święto miasta.

Przeczytaj: Obchody Imienin Miasta w grupie Biedronki ...
Świętowanie Imienin Miasta Lubartów w grupie Pszczółki

Świętowanie Imienin Miasta Lubartów w grupie Pszczółki

2021-11-19

 Uroczyste obchody Imienin Miasta Lubartów poprzedził cykl zajęć, podczas których dzieci poznawały godło miasta oraz flagę, słuchały hymnu Lubartowa Zdobytą wiedzę utrwalały poprzez wykonywanie prac plastycznych: rysowanie, malowanie, wylepianie, wydzieranie godła i flagi miasta w zależności od możliwości dzieci. Dzieci oglądały zdjęcia Lubartowa i rozpoznawały znane im miejsca.       .                                                                                  W dniu 19 listopada, dzieci ubrały się w kolorach miasta w sali królował czerwony i niebieski. W ramach Imienin Miasta dzieci wzięły udział w przedszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Lubartów – Moje Miasto”. Uczestniczyły  w tworzeniu albumu o Lubartowie, który został przekazany do Muzeum Regionalnego, wykonując obrazki oraz tworząc życzenia dla Miasta, które również zostały umieszczone w albumie.

Przeczytaj: Świętowanie Imienin Miasta Lubartów w grupie Pszcz... ...
Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowie

Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowie

2021-11-18

W dniu 18 listopada w ramach obchodów Imienin Miasta Lubartów Biedroneczki wybrały się do Muzeum Regionalnego w Lubartowie na wystawę o tematyce czasów Rodu Sanguszków. Jako, że była to pierwsza wizyta Biedronek w takim miejscu, dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i co się w nim znajduje. Następnie Pani kierownik muzeum, Ewa Sędzimierz, przedstawiła dzieciom eksponaty z czasów Sanguszków: dawne rzeźby, broń, naczynia, ludowy strój lubartowski, monety i wiele innych eksponatów, które zaciekawiły nasze dzieci. Następnie zostały przedstawione dawne atrybuty znanych zawodów oraz sprzęty grające typu magnetofony z jeszcze niedawnych czasów. Wizyta w muzeum okazała się doskonałą lekcją historii, dzięki której dzieci poznały namiastkę życia w dawnych czasach i która zapadnie dzieciom w pamięci na pewno na długi czas.

 

Przeczytaj: Grupa „Biedronki” w Muzeum Regionalnym w Lubartowi... ...
Misie świętowały Imieniny Naszego Miasta

Misie świętowały Imieniny Naszego Miasta

2021-11-18

Dnia 18 listopada Misie świętowały Imieniny Naszego Miasta. Przygotowaliśmy wystawę starych zdjęć „ Dawno temu w Lubartowie”. Dzieci poznały godło i flagę Lubartowa, słuchały hymnu o Lubartowie. Oglądały zdjęcia i rozpoznawały znane miejsca z naszego miasta. W tym wyjątkowym dniu dzieci ubrały się w kolorach miasta: czerwony i niebieski. Misie uczestniczyły w tworzeniu albumu o Lubartowie, który został przekazany do Muzeum Regionalnego.

Przeczytaj: Misie świętowały Imieniny Naszego Miasta ...
VIII edycja  konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

VIII edycja konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MIŚ”

2021-11-16

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 2     w Lubartowie

zapraszają dzieci

wraz z nauczycielami i opiekunami do udziału

w  ósmej edycji konkursu plastycznego

 

„MÓJ KOCHANY MIŚ”

 

Celem naszego konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne do przedstawienia więzi, jakie tworzą się w okresie wczesnego dzieciństwa z pluszowym przyjacielem, jakim jest miś oraz propagowanie wśród dzieci Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

Reegulamin konkursu do pobrania w zakładce - ogłoszenie.

 

 

Przeczytaj: VIII edycja konkursu plastycznego „MÓJ KOCHANY MI... ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl