Aktualności

Dzień Pluszowego Misia w grupie Pszczółki

Dzień Pluszowego Misia w grupie Pszczółki

2020-12-14

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszej grupy wzięły udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W trakcie świętowania dzieci:

 • zaprezentowały stroje i akcesoria związane z misiem, które przyniosły na ten dzień,
 • obejrzały film dzięki, któremu poznały historię powstania pierwszego misia, zapoznały się  z tradycją obchodów tego dnia oraz poznały najsłynniejsze misie z bajek,
 • rozwiązały quiz o misiach,
 • inscenizowały ruchem opowieść o misiu,
 • robiły misiowy masażyk,
 • wykonały prace plastyczne z podobizną misia,
 • wzięły udział w misiowych zabawach ruchowo-muzycznych i  tańcach przy misiowych hitach,  

Wspólne działania dostarczyły dzieciom dużo radości.

Przeczytaj: Dzień Pluszowego Misia w grupie Pszczółki ...
MIKOŁAJKI W GRUPIE MOTYLKI

MIKOŁAJKI W GRUPIE MOTYLKI

2020-12-14

W dniu 07.12.2020r. obchodziliśmy w naszej grupie MIKOŁAJKI

Był to wyjątkowy  dzień dla ,,Motylków’’, pełen magii i radości. Przedszkolaki usłyszały treść listu który zostawił dla nich Święty Mikołaj i  odnalazły wspaniałe prezenty. Obejrzały film o Mikołaju, jego życiu, krainie zabawek oraz historii obdarowywania prezentami. Były wspólne zabawy i tańce, oprócz pięknej pracy plastycznej dzieci zaprezentowały piosenkę pt ,, Fabryka Świętego Mikołaja’’, zaśpiewały ją z wielkim zapałem. W ten sposób podziękowały Mikołajowi za wymarzone prezenty.

DZIĘKUJEMY CI ŚWIĘTY MIKOŁAJU !

Przeczytaj: MIKOŁAJKI W GRUPIE MOTYLKI ...
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA U MOTYLKÓW

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA U MOTYLKÓW

2020-12-14

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje

święto.

Tego dnia dzieci z grupy Motylki uczciły  święto swoich ukochanych pluszowych misiów.  Bawiły się w misiowe zabawy, tańczyły  w rytm znanych piosenek o misiach.

Oglądały historie pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych, a także obejrzały filmik prezentujący etapy szycia misia. Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zapałem i zaangażowaniem stworzyły dzieła – portrety swoich misiów, oraz wspólną pracę na konkurs plastyczny ,, MÓJ PPRZYJACIEL MIŚ’’. Największe jednak emocje u naszych pociech wywołała degustacja miodku polanego na plasterkach wafli. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci wspominając ten dzień  będą z pewnością oczekiwały na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Przeczytaj: ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA U MOTYLKÓW ...
MIKOŁAJKI W GRUPIE PSZCZÓŁEK

MIKOŁAJKI W GRUPIE PSZCZÓŁEK

2020-12-07

7 grudnia nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na paczki, ale najpierw usłyszały treść listu, który zostawił dla nich Św. Mikołaj, a pod choinką znalazły wspaniałe prezenty. Przedszkolaki za otrzymane podarunki podziękowały Mikołajowi piosenką i wierszykiem. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju.

Przeczytaj: MIKOŁAJKI W GRUPIE PSZCZÓŁEK ...
ANDRZEJKI U PSZCZÓŁEK

ANDRZEJKI U PSZCZÓŁEK

2020-11-30

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w Przedszkolu u Pszczółek zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Celem zabawy było budzenie i rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, wróżenia  za pomocą kubeczka a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym dzieciom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Przeczytaj: ANDRZEJKI U PSZCZÓŁEK ...
AKADEMIA PATRIOTYCZNA W PRZEDSZKOLU

AKADEMIA PATRIOTYCZNA W PRZEDSZKOLU

2020-11-29

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Z  okazji Narodowego Święta Niepodległości najstarsza grupa w naszym przedszkolu  przygotowała patriotyczną akademię. Przedszkolaki z grupy „Pszczółki”, przedstawiły montaż słowno-muzyczny, wykonały wiele patriotycznych wierszy, pieśni wojskowych i taniec ludowy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii. Z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić gości. Wydarzenie  zostało nagrane, filmik udostępnimy rodzicom Pszczółek.

Przeczytaj: AKADEMIA PATRIOTYCZNA W PRZEDSZKOLU ...
WYNIKI XX KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ”

WYNIKI XX KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ”

2020-11-27

Z radością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola zdobyły nagrody w konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II – Nasz Papież” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Lubartowie.

Nagrody w kategorii „Przedszkolaki” :

GRUPA MISIE

Jakub Onyszko – opiekun Klaudia Dadej;

GRUPA PSZCZÓŁKI

Gabriela Czarnecka, Martyna Komar – opiekun Renata Poznańska;

GRUPA MOTYLKI

Laura Wójtowicz – opiekun Violetta Bronisz;

GRUPA BIEDRONKI

Oliwia Koziej – opiekunowie: Paulina Sieńczak, Klaudia Dadej;

Gratulacje

Przeczytaj: WYNIKI XX KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II – N... ...
Pszczółki uczestniczyły w warsztatach stomatologicznych

Pszczółki uczestniczyły w warsztatach stomatologicznych

2020-10-29

Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia i nawyki mające ogromny wpływ na jego późniejsze życie. Przedszkole ma ogromny wpływ na kształtowanie się tych postaw. Warsztaty pomogły wzbogacać wiedzę dzieci z zakresu zdrowia i higieny, a także umożliwiły nabycie określonych umiejętności i nawyków higienicznych oraz zdrowotnych.

Celem warsztatów dentystycznych  było przełamywanie dziecięcych lęków przed stresującą, a konieczną wizytą stomatologiczną.  Pani  Diana rozmawiała z przedszkolakami na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie, po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy stomatolog, gdy z wielką starannością ćwiczył na modelu szczęki szczotkowanie zębów oraz zakładanie i utwardzanie plomby. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszystkie przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplomy, niespodzianki , które mają im przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

Przeczytaj: Pszczółki uczestniczyły w warsztatach stomatologi... ...
Koncert muzyczny u Pszczółek

Koncert muzyczny u Pszczółek

2020-10-29

We wtorek 27.10.2020r.  do naszej grupy zawitał wspaniały gość Pani Małgorzata Benet – mama Ninki, przeniosła dzieci  do świata muzyki. W trakcie tego spotkania Pani Małgorzata w sposób niezwykle ciekawy i przystępny dla dzieci zapoznała ich z budową i brzmieniem instrumentów, na których gra: akordeon i gitara. Ponadto nie mogło zabraknąć koncertu muzycznego, na którym mogliśmy podziwiać wspaniałą grę, brzmienie instrumentów i piękny śpiew, a wszystko to było przeplatane zabawami. Zabawy  wywołały u wszystkich radość, a z ust dzieci nie schodził uśmiech. Całe spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej i wesołej atmosferze, a dzieciaki były zachwycone naszym gościem. Pragniemy  złożyć serdeczne podziękowania za wspaniałe zajęcia, niesamowitą grę i czas poświęcony naszym przedszkolakom.

 

Przeczytaj: Koncert muzyczny u Pszczółek ...
Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki”

Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki”

2020-10-28

W dniu 22 października dzieci z grupy „Biedronki” uczestniczyły w warsztatach stomatologicznych prowadzonych przez Panią stomatolog Dianę Dudę Kowalską. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowe ząbki, co jeść aby uniknąć próchnicy, a także jak prawidłowo szczotkować zęby. Następnie dzieci zamieniły się w prawdziwych dentystów i ubrane w czepki i maseczki czyściły gipsowe szczęki a następnie zakładały plombę, dzięki czemu zobaczyły jak wygląda praca stomatologa i dowiedziały się, że nie należy się bać wizyty u dentysty. Biedroneczki były bardzo zadowolone z warsztatów.

Przeczytaj: Warsztaty dentystyczne w grupie „Biedronki” ...