Aktualności

WALENTYNKI W GRUPIE PSZCZÓŁKI

WALENTYNKI W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-02-12

Z okazji Dnia Walentego                                                                                                                                                                       ślę całusa ogromnego.                                                                                                                                                                     Kocham Cię swym sercem małym,                                                                                                                                          jesteś dla mnie światem całym!

W piątek, 12 lutego w grupie „Pszczółki” odbyły się Walentynki. Przedszkolaki miały okazję wypowiedzieć się na temat przyjaźni i miłości jak również wykonywały okolicznościowe prace walentynkowe. Dzieci radośnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, pląsach tanecznych sprzyjających utrwalaniu więzi interpersonalnych. Rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki. Jedna z nich polegała na poszukiwaniu drugiej połówki serca – każdy musiał znaleźć tę właściwą część i dopasować ją tak, aby powstało piękne serce. Zabawy z balonowymi sercami itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek w kształcie serduszka, balonik serduszko oraz naklejki. Był to dzień miłych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

Przeczytaj: WALENTYNKI W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-02-11

W dniu 11.02.2021r. obchodziliśmy w naszej grupie tłusty czwartek. Dzieci zapoznały się z tradycją tłustego czwartku oraz poznały różne rodzaje smakołyków spożywane tego dnia. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego ukazującego etapy powstawania pączków w piekarni a następnie sprawdzenia swojej wiedzy przez samodzielne układanie obrazków przedstawiających etapy powstawania pączka. Kolejnym etapem była wspólna zabawa ruchowa „Nasz pączusiu” na wzór zabawy „Baloniku nasz malutki”. Następnie wspólnie przećwiczyliśmy narządy mowy wykonując wesołe, pączusiowe minki. Podczas tego dnia nie obyło się również bez degustacji słodkości przygotowanych przez mamę Alicji Brydy. Na koniec dzieci miały możliwość zabawić się w cukierników i wykonały tłustoczwartkowe wypieki z masy solnej. Wszystkie aktywności dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Składamy serdeczne podziękowania pani Anecie Bryda za wykonanie słodkiego poczęstunku.

Przeczytaj: TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
DZIEŃ PIZZY W GRUPIE PSZCZÓŁKI

DZIEŃ PIZZY W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-02-09

9 lutego na całym świecie obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień  Pizzy.  Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” ten dzień zaczęły od zapoznania się z etapami powstawania pizzy oraz zabawami muzyczno-ruchowymi. Obejrzały film edukacyjny jak powstaje pizza, poznały nazwy składników, dodatków i sosów.  Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy  zabrały się do wykonania pięknych prac plastycznych przedstawiających ich ukochaną pizzę. Dzieci  poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi.Podczas  obiadu w ramach drugiego dania dzieci degustowały pizzę dowiezioną z pizzerii. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Przeczytaj: DZIEŃ PIZZY W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

2021-02-02

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w grupie „Pszczółek”

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Występ artystyczny został  nagrany.  Dzięki temu Babcie i Dziadkowie obejrzą program artystyczny w swoich domach.

Przeczytaj: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI” ...
W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

2021-02-02

 

URODZINY NATALKI

URODZINY ZOSI

URODZINY MILENKI

URODZINY KORNELII

URODZINY JAKUBA

URODZINY LAURY

URODZINY NATANIELKA

URODZINY OLIWKI

URODZINY JAKUBA Z,  

URODZINY MIŁOSZKA

URODZINY NATALKI

URODZINY NATALKI S.

URODZINY BARTKA

URODZINY MACIEJA

 

Przeczytaj: W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI ...
BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU  W GR III MOTYLKI

BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU W GR III MOTYLKI

2021-02-02

29 stycznia w naszej grupie odbył się ,, Bajkowy bal karnawałowy’’
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w naszej sali można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatnego motylka, konika jednorożca, kotka, policjanta, pszczółkę, Batmana....Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Dzieci prezentowały swoje stroje, maszerując w rytmie ulubionej muzyki. Świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach oraz licznych zabawach ruchowych i konkursach. W przerwie dzieci odpoczywały delektując się smakołykami. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

Przeczytaj: BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU W GR III MOT... ...
BAL KARNAWAŁOWY U PSZCZÓŁEK

BAL KARNAWAŁOWY U PSZCZÓŁEK

2021-01-30

Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach (taniec z balonami, taniec na około krzesełek w rytm muzyki, quiz wiedzy o bajkach itp.). Podczas przerwy w zabawie czekał na dzieci słodki  poczęstunek. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.

Przeczytaj: BAL KARNAWAŁOWY U PSZCZÓŁEK ...
Zimowe zabawy Pszczółek w ogrodzie przedszkolnym - lepienie bałwana.

Zimowe zabawy Pszczółek w ogrodzie przedszkolnym - lepienie bałwana.

2021-01-29

Zabawy  na śniegu, to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana,  rzucanie śnieżkami to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawy było co niemiara, a nasze organizmy hartowały się na świeżym powietrzu.

Przeczytaj: Zimowe zabawy Pszczółek w ogrodzie przedszkolnym -... ...
RAZEM NA ŚWIĘTA AKCJA MEN 2020

RAZEM NA ŚWIĘTA AKCJA MEN 2020

2021-01-05

Nasze Przedszkole włączyło się do akcji „Razem na Święta” organizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest różnoraka pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Przedszkolaki z grupy III , Motylki ‘’ pod kierunkiem wychowawcy Violetty Bronisz wykonały na wigilijny stół sianka ozdobione świątecznymi ozdobami.                                                                   ,,Biedronki ‘’ z grypy II wykonały z Panią Pauliną Sieńczak świąteczne, kolorowe pierniczki, natomiast najmłodsze przedszkolaki,, Misie’’ z grupy I  z pomocą Pani  Edyty Kosik wykonały piękne aniołki.  Zapakowane w pudełko upominki świąteczne wraz z kartką z życzeniami od nauczycieli i pracowników oraz przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie zostały przekazane siostrze Darii dyrektor Domu Pomocy Społecznej  dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Jadwinowie. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, cieszymy się, że możemy chociaż w taki sposób budować więź i wspólnotę międzypokoleniową.                                        

 

Przeczytaj: RAZEM NA ŚWIĘTA AKCJA MEN 2020 ...
JASEŁKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

JASEŁKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

2020-12-18

    Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Tradycją  naszego przedszkola jest wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek  w wykonaniu przedszkolaków z najstarszej grupy. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sceny - stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki.

     Z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić gości. Wydarzenie zostało nagrane, filmik udostępnimy rodzicom Pszczółek.

    Wszystkim naszym dzieciom i Rodzicom życzymy rodzinnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

Przeczytaj: JASEŁKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ...