Aktualności

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE MISIE

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE MISIE

2021-02-25

W dniu 29 stycznia naszej grupie odbył się ,, Bal karnawałowy’’.
Dzieci przebrane były za bohateró znanych bajek, nie zabrakło wróżek, księżniczek, pszczółki, biedroneczki, motylka, policjantów, Boba Budowniczego, Psi Patrol, strażaka, pirata, dinozaura czy duszka. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach oraz licznych zabawach ruchowych i konkursach. Był czas na odpoczynek i słodkie przekąski. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Dziękujemy dzieciom  i rodzicom za przygotoanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

Przeczytaj: BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE MISIE ...
Organizacja przyjmowania skarg i wniosków w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie

Organizacja przyjmowania skarg i wniosków w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie

2021-02-22

Organizacja przyjmowania skarg i wniosków

w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie

 

Przyjmowanie interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie odbywa się w kancelarii przedszkola w godzinach:

 

Wtorek - 9.00-15.30

Czwartek- 10.00- 15,30

Piątek- 9.00- 15.30

Przeczytaj: Organizacja przyjmowania skarg i wniosków w Przeds... ...
DZIEŃ  KOTA W GRUPIE PSZCZÓŁKI

DZIEŃ KOTA W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-02-19

W dniu 17.02 w naszej grupie odbyły się obchody Dnia Kota. Przedszkolaki z naszej grupy zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi kociego życia, poznały różne rasy kotów oraz ich dzikich krewniaków. W tym dniu nie zabrakło również kocich zabaw (kocie minki, zabawa z kłębuszkiem oraz opowieść ruchowa „Koty”). Dzieci mogły również sprawdzić swoją wiedzę na temat bajkowych kocich bohaterów. Na koniec dzieci wykonały samodzielnie sylwety kotków z rolki po papierze oraz z pojemniczka po kocich przysmakach.

Przeczytaj: DZIEŃ KOTA W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
Informacja o organizacji przyjmowania skarg przez Burmistrza

Informacja o organizacji przyjmowania skarg przez Burmistrza

2021-02-19 Przeczytaj: Informacja o organizacji przyjmowania skarg przez... ...
Dzień Kota u Biedronek

Dzień Kota u Biedronek

2021-02-18

W dniu 17 luty 2021r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu dzieci wyglądały wyjątkowo, gdyż przebrały się za kotki i w kocich przebraniach brały udział w różnorodnych zabawach. Dzieci m.in. miały okazję wykazać się sprawnościami manualnymi przy nawlekaniu włóczki na papierową sylwetę kota, sprawdzić swoje kubki smakowe przy degustacji owoców z zamkniętymi oczami, tańczyć i pląsać przy „kociej” muzyce oraz wykonać kocie łamigłówki. Na zakończenie kotki zjadły słodki poczęstunek, który był nagrodą za zaangażowanie we wspólną zabawę oraz wykonały pracę plastyczną „Kotki z włóczki”.

Przeczytaj: Dzień Kota u Biedronek ...
Walentynki w grupie Biedronki

Walentynki w grupie Biedronki

2021-02-18

Walentynki w grupie „Biedronki” odbyły się w dniu 12 luty 2021r. Podczas zajęć dzieci poznały pojęcie i znaczenie wartości miłości i przyjaźni. Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat kto jest ich najlepszym przyjacielem, tańczyły w rytm walentynkowych rytmów oraz wykonywały „walentynkowe zadania”. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie serc dla ukochanej osoby – dzieci ozdabiały serca dostępnymi materiałami plastycznymi wg własnego pomysłu, co pozwoliło im na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Przeczytaj: Walentynki w grupie Biedronki ...
Dzień Pizzy w grupie Biedronki

Dzień Pizzy w grupie Biedronki

2021-02-18

W dniu 09 luty 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym dniu zajęcia dydaktyczne poświęcone były tematyce kulinarnej. Dzieci dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi pizza, jakie są poszczególne etapy robienia pizzy, jakich użyć składników do zrobienia pizzy. Dzieci komponowały własne pizze wycinając z papieru ulubione składniki oraz przyklejały je na papierowy kawałek pizzy. Uwieńczeniem Dnia Pizzy było konsumowanie pizzy w porze obiadowej.

Przeczytaj: Dzień Pizzy w grupie Biedronki ...
Wizyta dietetyka w grupie „Biedronki”

Wizyta dietetyka w grupie „Biedronki”

2021-02-18

W dniu 5 luty 2021r. w ramach autorskiego programu „Dbamy o zdrowie” oraz tygodnia, w czasie którego realizowaliśmy tematy związane z dbaniem o zdrowie, naszą grupę odwiedziła pani dietetyk Katarzyna Rafał. Pani Kasia przedstawiła dzieciom zasady zdrowego żywienia na podstawie „piramidy zdrowego żywienia”, wspomniała także jak ważny jest ruch w naszym życiu oraz odpowiednie nawadnianie organizmu. Następnie dzieci brały udział w „wirtualnych zakupach”, podczas których wybierały produkty zdrowe i produkty, których należy unikać.

Uwieńczeniem zajęć było tworzenie w grupach piramid żywienia. Dzieci przyklejały powycinane z gazet ilustracje produktów spożywczych na przygotowane wcześniej piramidy.

Przeczytaj: Wizyta dietetyka w grupie „Biedronki” ...
WALENTYNKI W GRUPIE ,, MOTYLKI ’’

WALENTYNKI W GRUPIE ,, MOTYLKI ’’

2021-02-17

                            „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.               Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, Tobie podaruję"

                                 

14 lutego był dla Motylków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami, tańczyły z balonem w kole do piosenki ,, Mam serduszko, wielkie serce… ‘’  Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec dnia, każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie sera. Dzień Walentynek w grupie Motylków z pewnością można zaliczyć do udanego.Był to dzień miłych wrażeń.

Przeczytaj: WALENTYNKI W GRUPIE ,, MOTYLKI ’’ ...
Dietetyk w grupie Motylki

Dietetyk w grupie Motylki

2021-02-15

2 lutego w ramach realizacji zajęć, promowania zdrowego i bezpiecznego stylu życia pod hasłem „ Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć“ dzieci z grupy, ,,Motylki’’ odwiedziła pani dietetyk. Pani Kasia opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje, jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.

Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Przeczytaj: Dietetyk w grupie Motylki ...