Aktualności

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

2019-10-07

03 października 2019 r. w grupie,, MOTYLKI’’ odbyło się spotkanie z FUNKCJONARIUSZAMI LUBARTOWSKIEJ POLICJI.

Pani policjantka i Pan policjant przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnili jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania ,,MOTYLKI’’ otrzymały książeczki tematyczne do kolorowania. Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe spotkanie.

Przeczytaj: BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W... ...
W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

2019-10-07

17 WRZEŚNIA OBCHODZILIŚMY URODZINY NATALKI

7 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY ZOSI

9 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY KORNELII

10 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY KUBUSIA

21 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY SZYMONKA

28 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY AMELKI

3O PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY ZUZI

31 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY MARTYNKI

 

http://fit4kids.pl/wp-content/uploads/2016/06/URODZINY5.jpg

Przeczytaj: W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI ...
Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową

Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową

2019-10-07

26 WRZEŚNIA ,,MOTYLKI’’ SAMODZIELNIE PRZYGOTOWAŁY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Smaczna, zdrowa, kolorowa – to sałatka owocowa. Kierując się tą myślą, a także tematyką kompleksową „Zdrowo się odżywiam” postanowiliśmy samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę. ,,MOTYLKI’’ odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły przyniesione do przedszkola owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona, kiwi, mandarynki. Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości, z których powstała sałatka. Degustacja sałatki była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.

 

 

Przeczytaj: Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową ...
Wycieczka do sklepu warzywnego

Wycieczka do sklepu warzywnego

2019-10-07

25 września przedszkolaki z grupy ,,MOTYLKI’’ wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu warzywnego aby podziwiać różnorodność warzyw i owoców. Dzieci miały możliwość utrwalenia nazw warzyw. Chętnie rozpoznawały i nazywały wybrane, popularne warzywa i owoce wyeksponowane w sklepie. Wspólnie zakupiliśmy ananasa na sałatkę owocową, którą wcześniej zaplanowaliśmy.

 

Przeczytaj: Wycieczka do sklepu warzywnego ...
ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2019-10-07

18 września obchodziliśmy  w naszym przedszkolu DZIEŃ DYNI

Przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi oraz warsztatami z rodzicami.  ,,MOTYLKI’’ wykonały wraz z rodzicami wesołe dyniowe i warzywne stworki. Dzieci wykazały sie ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym, prace podziwialiśmy na wystawie.

Mieliśmy także okazję spróbować dyniowego smakołyka - ciasta z dyni przygotowanego przez nasze panie kucharki. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

 

Przeczytaj: ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
Dzień zabawkowy

Dzień zabawkowy

2019-10-03

Dzień zabawkowy w naszej grupie będzie się odbywał w poniedziałki.

Prosimy o przynoszenie „bezpiecznych” zabawek, bez drobnych, odczepianych elementów, które mogą się zgubić, nie przynosimy ostrych zabawek, mieczy, samochodów zdalnie sterowanych, klocków lego itp.

Przeczytaj: Dzień zabawkowy ...
Urodziny w grupie „Biedronki”

Urodziny w grupie „Biedronki”

2019-10-03

Serdecznie zachęcamy rodziców do korzystania z możliwości celebrowania urodzin naszych dzieciaczków w grupie. Dzień urodzin jako bardzo ważny i wyczekiwany w życiu naszych pociech jest obchodzony ze szczególną radością wśród najbliższych, pozwólmy także cieszyć się naszym dzieciom tym dniem wspólnie z koleżankami i kolegami z przedszkola ;) Tego dnia można przynieść do przedszkola cukierki aby poczęstować dzieci.

 

Przeczytaj: Urodziny w grupie „Biedronki” ...
Sok owocowy

Sok owocowy

2019-10-03

W dniu 01 października 2019r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” wspólnie robiły sok owocowy. „Biedroneczki” ubrane w fartuszki i czapki kucharskie wkładały owoce do wyciskarki, a następnie degustowały sok. Do zrobienia soku wykorzystały różne owoce: jabłka, banany, pomarańcze, śliwki i gruszki oraz marchew, w tym owoce przyniesione przez przedszkolaki. Sok był naprawdę przepyszny !

Przeczytaj: Sok owocowy ...
Święto Dyni

Święto Dyni

2019-10-03

W dniu 18 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się Święto Dyni, w którym wzięli udział rodzice, dzieci oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie. Impreza miała charakter integracyjny a także twórczy, ponieważ po przywitaniu gości rodzice i dzieci udali się do sal i podczas warsztatów plastycznych wykonali dyniowe stworki, wykorzystując różnego rodzaju materiały plastyczne oraz owoce i warzywa. Warsztaty poprzedził pokaz strojów dyniowych, podczas którego nasze przedszkolaki prezentowały się naprawdę fantastycznie. Z każdej grupy wyłoniono laureata, w naszej grupie „Biedronki” zwycięzcą został Eryk Jagiełło.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, doceniamy, że zechcieli Pastwo poświęcić nam chwilkę wolnego czasu:) Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z warsztatów dyniowych.

Przeczytaj: Święto Dyni ...
Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa

Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa

2019-09-30

Dzieci z grupy „Pszczółki" na zajęciach poznawały różnorodne warzywa, nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami : węchem, dotykiem i smakiem . Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i założyły fartuszki. Pani przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, pokroiły je naprawdę fachowo.  Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona, mali kucharze na zmianę ją mieszali tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie mniam.

Przeczytaj: Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl