Aktualności

Pszczóki na spektaklu pt. „Dziadek do orzechów” w Lublinie

Pszczóki na spektaklu pt. „Dziadek do orzechów” w Lublinie

2020-02-06

Dnia  30.01.2020r. (czwartek) Pszczólki wybrały się do Lublina  na spektakl  pt. „Dziadek do orzechów”, na  wspaniałej scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur dzieci miały okazję podziwiać spektaklz udziałem  artystów .  Choreografii  towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego, a niezwykłej barwności nadały przepiękne kostiumy.                                                                                              Dziadek do Orzechów to jeden z najpopularniejszych baletów klasycznych na świecie. Jest to historia ciepła i bajkowa, która udowodniła, że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. To opowieść o małej dziewczynce Klarze, która za sprawą gwiazdkowego prezentu – drewnianego Żołnierzyka –wyrusza w magiczną podróż, gdzie spotyka ją wiele niespodzianek.                                                                                                                                   

Przeczytaj: Pszczóki na spektaklu pt. „Dziadek do orzechów” w... ...
Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

2020-01-31

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka w takiej atmosferze bawiły się dzieci 9 stycznia podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

                                                                                                                                

 

Przeczytaj: Bal karnawałowy w naszym przedszkolu ...
Podróże po Europie - Dania

Podróże po Europie - Dania

2020-01-08

30 listopada 2019 roku w grupie Krasnoludki odbyła się przedszkolna podróż po Europie- wyprawa do Danii. Dzieci zapoznały się z położeniem, poznały stolicę i flagę Danii oraz krótką historię o Wikingach. Największym zainteresowaniem cieszyły się klocki LEGO- poznaliśmy historię ich powstania. Tydzień poświęciliśmy bajkom Hansa Christiana Andersena. Na koniec wykonaliśmy opaskę Wikinga oraz pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Przeczytaj: Podróże po Europie - Dania ...
Święto misia w grupie Krasnoludki

Święto misia w grupie Krasnoludki

2020-01-08

28 listopada 2019 roku grupa Krasnoludki obchodziła Święto Misia. Zorganizowaliśmy wystawę misiów. Poznaliśmy historię powstania misia, a bliżej ojczyznę Kubusia Puchatka- Anglię. Były zabawy, tańce z misiami, poznaliśmy misie z różnych bajek. Na końcu „ Słodkie małe co nieco” degustacja miodowych ciasteczek.

 

Przeczytaj: Święto misia w grupie Krasnoludki ...
ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM

2020-01-07 Przeczytaj: ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM ...
Konkurs „Opowieści wigilijne”

Konkurs „Opowieści wigilijne”

2020-01-02

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego i literackiego pt. „Opowieści wigilijne”, odbyło się  17 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Z naszego przedszkola nagrodę zdobyła Antonina Zmysłowska z grupy ‘Krasnoludki” oraz wyróżnienie otrzymała Alicja Jeżewska z grupy „ Pszczółki”

Gratulujemy !

Przeczytaj: Konkurs „Opowieści wigilijne” ...
KONCERT ŚWIĄTECZNYM POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI BOŻONARODZENIOWYMI  U  PSZCZÓŁKI

KONCERT ŚWIĄTECZNYM POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI BOŻONARODZENIOWYMI U PSZCZÓŁKI

2019-12-18

17 grudnia w grupie „Pszczółki”, odbył się Koncert świątecznym połączony z warsztatami bożonarodzeniowymi. W świąteczny nastrój wprowadził nas dzieci. Usłyszeliśmy kolędy i pastorałki o tematyce świątecznej oraz zobaczyliśmy układ taneczny. Sala zamieniła się w pracownię plastyczną, a dzieci i rodzice w prawdziwych artystów. Podczas  warsztatów  powstały bardzo piękne i niepowtarzalne choinki. Wspólne tworzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Przeczytaj: KONCERT ŚWIĄTECZNYM POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI BOŻONA... ...
NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

2019-12-16

Organizatorem VII edycji  międzyprzedszkolnego konkursu  pt. „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”  było Przedszkole Miejskie nr 4.  W czwartek 12 grudnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.  Z  naszej placówki dyplomy i nagrody otrzymali :  

Zofia Filipek z grupy Biedronki                                                                                                                       Hubert  Mitaszka z grupy Motylki                                                                                         Krystian Walczewski z grupy Pszczółki                                                                                                                     Wincenty Wysocki z grupy Misie                                                                                         Jakub Bordzoł z grupy Krasnoludki                                                                                 

                                                                        GRATULUJEMY !   

Przeczytaj: NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA ...
DEKOROWANIE PIERNICZKÓW W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DEKOROWANIE PIERNICZKÓW W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2019-12-13

W dniu 11 grudnia dzieci z wielkim zapałem dekorowały świąteczne pierniczki. Lukrowały a następie przyozdobiły ciasteczka barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Przeczytaj: DEKOROWANIE PIERNICZKÓW W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
DZIEŃ GUZIKA

DZIEŃ GUZIKA

2019-12-12

To będzie bardzo wesoły  i  guzikowy dzień.  Będziemy je, porównywać, segregować, liczyć  oraz tworzyć guzikowe obrazki. Towarzyszyć nam będą guzikowe zabawy, zagadki i tańce.

Przeczytaj: DZIEŃ GUZIKA ...