Aktualności

DZIEŃ MATEMATYKI U PSZCZÓŁEK

DZIEŃ MATEMATYKI U PSZCZÓŁEK

2021-03-20

W piątek 12.03.2021r. Dzieci  uczestniczyły w zabawach z okazji „ Dnia Matematyki”,  stworzyły kącik matematyczny, dodawały i odejmowały przedmioty ustalając ich liczbę oraz ćwiczyły szybkie reagowanie podczas zabawy ruchowej łącząc zapis graficzny z . Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Dzieci miały okazję zgłębić tajniki programowania, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a dzieci  poradziły sobie wspaniale za co otrzymały Dyplom Matematycznego Mistrza !

Przeczytaj: DZIEŃ MATEMATYKI U PSZCZÓŁEK ...
8 MACA W GRUPIE PSZCZÓŁKI

8 MACA W GRUPIE PSZCZÓŁKI

2021-03-20

W tym szczególnym dniu chłopcy w naszej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez miłych niespodzianek, cukierków, kwiatów i upominków.  Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Przeczytaj: 8 MACA W GRUPIE PSZCZÓŁKI ...
MOTYLKI WYRUSZYŁY W MAGICZNĄ PODRÓŻ PO KOSMOSIE

MOTYLKI WYRUSZYŁY W MAGICZNĄ PODRÓŻ PO KOSMOSIE

2021-03-19

POZNAJEMY UKŁAD SŁONECZNY

Czym jest kosmos?        

Jak wygląda?   

  Gdzie on jest?

Na te i inne pytania nasze przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ znają już odpowiedź, a wszystko to za sprawą zajęć o przestrzeni kosmicznej. Przez cały tydzień nie zabrakło zabaw i zadań, których głównym celem było zdobycie wiadomości o kosmosie.
Przedszkolaki poznały świat kosmosu: planety, gwiazdy, Układ Słoneczny, statki kosmiczne itp. dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta.
Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, oglądały filmy edukacyjne o kosmosie, uczyły się i śpiewały piosenkę pt. ,,Układ Słoneczny’’, rozwiązywały zagadki, kolorowały planety dobierając odpowiednie kolory.
Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane z tematem kosmosu i wszechświata.
Najbardziej emocjonującym punktem naszych zajęć było wspólne wykonanie Układu Słonecznego oraz kolorowych rakiet. ,,Motylki’’ samodzielnie malowały  planety pastelami i umieszczały je w odpowiednim miejscu na Układzie Słonecznym.
Układ słoneczny oraz gwiazdozbiory nie mają już przed nami żadnych tajemnic.

 

Przeczytaj: MOTYLKI WYRUSZYŁY W MAGICZNĄ PODRÓŻ PO KOSMOSIE ...
DZIEŃ KOBIET W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2021-03-19

8 marca to wyjątkowa data, ważna dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Dzień Kobiet w naszej grupie obchodziliśmy bardzo uroczyście, radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie małe kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom oraz paniom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. Mali mężczyźni ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiło chłopcom przygotowanie przyjęcia dla koleżanek, z tej okazji chłopcy przygotowali pyszne gofry z bitą śmietaną i kolorową posypką. Nasi mali mężczyźni swoimi wypiekami poczęstowali także wszystkie panie w przedszkolu. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom z grupy ,, Motylki’’za piękne życzenia i pyszne gofry.

Przeczytaj: DZIEŃ KOBIET W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
Dzień dinozaura

Dzień dinozaura

2021-03-02

W dniu 26 luty 2021r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień dinozaura”. W tym dniu dzieci zapoznały się z wyglądem i nazwami wybranych dinozaurów, poznały ciekawostki o dinozaurach oraz same wcielały się w role dinozaurów naśladując ich zachowania oraz przechodząc „ścieżkę dinozaurów”, czyli tor przeszkód. Biedroneczki brały udział w dinozaurowej gimnastyce, przeliczały i ćwiczyły spostrzegawczość podczas różnorodnych zabaw. Biedronki poznały także zawód paleontologa, jego zadania oraz atrybuty. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną -wydzierankę pt. „Dinozaur”.

Przeczytaj: Dzień dinozaura ...
DZIEŃ DINOZAURA

DZIEŃ DINOZAURA

2021-03-01

26 luty jest dniem dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować i rozbudzać wyobraźni dzieci. Nasze Przedszkolaki z grupy ,, Motylki’’ odbyły podróż w czasie. Tego dnia ubrały się na zielono i założyły opaski dinozaura. W sali powstał kącik z  przedmiotami związanymi z tematem: figurki dinozaurów, książeczki edukacyjne, puzzle. Oglądały prezentację multimedialną oraz film na temat prehistorycznych stworzeń, słuchały wierszyków oraz opowieści o historii dinozaurów. Próbowały odpowiedzieć na pytanie – Dlaczego wyginęły dinozaury? Podczas zabaw ruchowych dzieci wcielały się w postać dinozaurów, słuchały ich odgłosów i poruszały się jak poznane zwierzęta. Układały puzzle przedstawiające sylwety dinozaurów, przeliczały zwierzęta, dodawały, odejmowały i układały względem siebie. Tworzyły geometryczne Dino-stworki. Na koniec Motylki wspólnie wykonały pracę  plastyczno-techniczną z rolek po papierze toaletowym - szkielet Diplodoka. Dzień dinozaura zakończyliśmy pamiątkową fotografią w fotobudce w paszczy Tyranozaura.

Przeczytaj: DZIEŃ DINOZAURA ...
DZIEŃ KOTA  W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

DZIEŃ KOTA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2021-03-01

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się.                                                                                                              Są rasowe, salonowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

17 lutego przedszkolaki obchodziły nietypowe święto – ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence  ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje  kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”.Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Uczyły się słów piosenki pt ,, Kotek Puszek’’ i tańczyły do różnych piosenek o kotkach. Uczestnicy ” kocich zabaw” zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci – koty odpoczywały. Po odpoczynku  z chęcią obejrzały ulubioną bajkę pt. ,,Przygody Kota Filemona’’. Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota, które następnie zabrały do swoich domów. Wykonały pracę plastyczną – cienie kotów malowane suchymi pastelami. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom ,,KOCIEGO PRZYJACIELA’’

 

 

Przeczytaj: DZIEŃ KOTA W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
ŚWIĘTO KOTA  W GRUPIE MISIE

ŚWIĘTO KOTA W GRUPIE MISIE

2021-02-25

W dniu 17 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Święto Kota. Dzieci przebrały się za kotki i w kocich przebraniach brały udział w różnych zabawach. Wykonały pracę plastyczną „Kotki” oraz na zakończenie zjadły słodki poczęstunek.

Przeczytaj: ŚWIĘTO KOTA W GRUPIE MISIE ...
ŚWIĘTO PIZZY  W GRUPIE MISIE

ŚWIĘTO PIZZY W GRUPIE MISIE

2021-02-25

9 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pizzy. Misie zaczęły ten dzień od podróży do Włoch- państwa pizzy. Zapoznały się z etapami powstawania pizzy oraz zabawami muzyczno-ruchowymi. Wykonały pracę plastyczną przedstawiających ich ulubioną pizzę. Wysłuchały piosenkę „ Rzymskie wakacje”. Podczas obiadu w ramach drugiego dania dzieci degustowały pizzę dowiezioną z pizzerii.

Przeczytaj: ŚWIĘTO PIZZY W GRUPIE MISIE ...