Aktualności

WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W NOWODWORZE

WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W NOWODWORZE

2019-10-26

W dniu 18 października 2019 r. przedszkolaki z grupy ,,MOTYLKI’’ i  z grupy ,,PSZCZÓŁKI’’ odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowodworze.

Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska.

Wszystkie dary zostały zgromadzone w przedszkolu w ramach akcji charytatywnej pod hasłem ,, Pełna miska dla schroniska’’.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt, oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom.

 Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje schronisko i w jaki sposób  trafiają do niego zwierzęta.

Przeczytaj: WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W... ...
MOTYLKI NA ROZSTRZYGNIĘCIU JESIENNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

MOTYLKI NA ROZSTRZYGNIĘCIU JESIENNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

2019-10-25

16 października został rozstrzygnięty JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY. Zadaniem dzieci wraz z rodzicami  było stworzenie pracy plastycznej o tematyce jesiennej z użyciem darów jesieni.

Wszystkie prace były oryginalne i bardzo pomysłowe. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Z grupy II ,,MOTYLKI’’ nagrodzona została: ZOSIA SKRZYPEK

Wyróżnieni zostali: FRANEK SKRZYPEK

                                   JOANNA BARTOSZEK

                                   MILENA KUZIOŁA

                                   JAKUB PACEK

Przeczytaj: MOTYLKI NA ROZSTRZYGNIĘCIU JESIENNEGO KONKURSU PLA... ...
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO  „DARY JESIENI”

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „DARY JESIENI”

2019-10-24

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Dary Jesieni”, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne prace, a na korytarzu została zorganizowana wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac. W  dniu 16  października nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.       

   Nagroda specjalna

Alicja Mitura Gr. „Misie”

Nagroda

Alicja Pawelec Gr. „Krasnoludki”                                                                                                                    

Zosia Skrzypek Gr. „Motylki”

Magdalena Parysek Gr. „Biedronki”                                                                                                           

Ola Milczek Gr. „Misie”

Antoś Jaworski Gr. „Pszczółki”

  Wyróżnienie

Asia Bartoszek Gr. „Motylki”

Wiktor Banucha Gr. „Misie”

Maja Widerska Gr. „Pszczółki”

Liliana Cybul Gr. „Krasnoludki”

Franek Skrzypek Gr. „Motylki”

Jakub Pacek Gr. „Motylki”

Milena Kuzioła Gr. „Motylki”

Alicja Bryda Gr. „Pszczółki”

Joanna Bartoszek Gr. „Motylki”

Magdalena Domińska Gr. „Misie”

Krysia Czarnacka Gr.”Krasnoludki”                                                                                                                                 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy.

Przeczytaj: ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „DARY JESIEN... ...
Ninka i Krysia laureatami konkursu plastycznego o Janie Pawle II

Ninka i Krysia laureatami konkursu plastycznego o Janie Pawle II

2019-10-24

Ninka Benet z grupy „Pszczółki” i Krysia Czarnacka  z grupy ”Krasnoludki” laureatami w  XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II - Nasz Papież”. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu były słowa Jana Pawła II: „Nigdy więcej wojny. To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. Dnia 18 października dzieci wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród. Gratulujemy.

 

Przeczytaj: Ninka i Krysia laureatami konkursu plastycznego o... ...
Na  skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu

2019-10-15

8 października dzieci z grupy ,,MOTYLKI’’ wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Teraz już każdy ,,MOTYLEK’’ wie, jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie może bezpiecznie przechodzić przez ulicę i na jakim świetle.

Przeczytaj: Na skrzyżowaniu ...
Jesienne dary z ogrodu na talerzu u MISIÓW

Jesienne dary z ogrodu na talerzu u MISIÓW

2019-10-14

Przyszła do nas jesień i przyniosła dary - z sadu, ogrodu, parku, lasu... Postanowiliśmy skosztować darów z ogrodu i zrobic wspólnie sałatkę wielowarzywną . Przyniesione przez dzieci składniki  - marchewka, ziemniaki, jajka, kukurydza, groszek i jabłka zostały rozłożone na deski do krojenia. MISIE przystąpiły do pracy, która tylko z pozotu była łatwa, bo pokrojenie ogórka sprawiało sporo trudnośći;-) Ale wspólnymi siłami daliśmy radę, wszystkie składniki zostały pokrojone i trafiły do miski. Dodaliśmu majonez, wymieszaliśmy i można było przystąpić do degustacji. Efektami swojej pracy podzieliliśmy się z pracownikami przedszkola, aby też mogli skosztować naszych wyrobów. Smakowało wyśmienicie - dla niektórych to była pierwsza degustacja sałatki w życiu :-)

Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę i dostarczenie składników

Przeczytaj: Jesienne dary z ogrodu na talerzu u MISIÓW ...
Gość u MISIÓW

Gość u MISIÓW

2019-10-14

W pewien wrześniowy czwartek grupę MISIE odwiedził specjalny gość - mama Piotrusia, Pani Magdalena Skrzypiec, która na codzień pracuje na UMCS-ie. Przyszła do nas, aby pokazać różne rodzaje kostek do gier oraz by pobawić się nimi z dziećmi. Każdy mógł przyjrzeć się kostkom z bliska, a było co oglądać... Mogliśmy podziwiać kostki o najróżniejszych kształtach, a jedna z nich miała nawet 60!! ścian.. Ale była zabawa  - zobaczcie sami

Przeczytaj: Gość u MISIÓW ...
Policjant w grupie „Biedronki”

Policjant w grupie „Biedronki”

2019-10-10

W dniu 03.10 (czwartek) grupę „Biedronki” odwiedził mł.asp. Łukasz Wójcik, policjant Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wraz z rzecznikiem prasowym, panią Jagodą. Pan policjant przedstawił atrybuty niezbędne w pracy w policji : strój, pałkę, broń, kajdanki, tarczę do kierowania ruchem (lizak :)) oraz odznakę. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas jazdy samochodem. Na zakończenie pan policjant wręczył dzieciom malowanki w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.

Przeczytaj: Policjant w grupie „Biedronki” ...
WYCIECZKA PSZCZÓŁEK  DO PANI  KRAWCOWEJ

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ

2019-10-07

7 października  udaliśmy się na pieszą wycieczkę do zakładu krawieckiego.  Tam zobaczyliśmy wszystko to, co jest potrzebne krawcowej do wykonywania jej zawodu , czyli dużo maszyn do szycia, żelazek, guzików, tasiemek, materiałów i wiele innych ciekawych rzeczy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się asortyment sklepu, materiały firanki , dywany itp. Serdecznie podziękowaliśmy Pani Alicji Targońskiej- babci dziewczynki z naszej grupy za możliwość zwiedzenia zakładu i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Przeczytaj: WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ ...
PSZCZÓŁKI  ROBIŁY  PYSZNY  I  ZDROWY  SOK OWOCOWY

PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY

2019-10-07

Dnia 04.10.2019 r. w ramach realizacji tematu tygodnia „Dary jesieni”, odbyły się  zajęcia kulinarne.  Rozpoczęliśmy od nazywania, opisywania kształtu  i smaku owoców. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soków- sokowirówką, jego działaniem oraz  utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny. Gdy soczek wieloowocowy był gotowy, nastąpiła degustacja. Samodzielnie wykonany sok z taką porcją witamin był przepyszny. Dziękujemy rodzicom za dostarczanie owoców.

 

Przeczytaj: PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY ...
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl