Aktualności

Policjant w grupie „Biedronki”

Policjant w grupie „Biedronki”

2019-10-10

W dniu 03.10 (czwartek) grupę „Biedronki” odwiedził mł.asp. Łukasz Wójcik, policjant Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wraz z rzecznikiem prasowym, panią Jagodą. Pan policjant przedstawił atrybuty niezbędne w pracy w policji : strój, pałkę, broń, kajdanki, tarczę do kierowania ruchem (lizak :)) oraz odznakę. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas jazdy samochodem. Na zakończenie pan policjant wręczył dzieciom malowanki w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.

Przeczytaj: Policjant w grupie „Biedronki” ...
WYCIECZKA PSZCZÓŁEK  DO PANI  KRAWCOWEJ

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ

2019-10-07

7 października  udaliśmy się na pieszą wycieczkę do zakładu krawieckiego.  Tam zobaczyliśmy wszystko to, co jest potrzebne krawcowej do wykonywania jej zawodu , czyli dużo maszyn do szycia, żelazek, guzików, tasiemek, materiałów i wiele innych ciekawych rzeczy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się asortyment sklepu, materiały firanki , dywany itp. Serdecznie podziękowaliśmy Pani Alicji Targońskiej- babci dziewczynki z naszej grupy za możliwość zwiedzenia zakładu i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Przeczytaj: WYCIECZKA PSZCZÓŁEK DO PANI KRAWCOWEJ ...
PSZCZÓŁKI  ROBIŁY  PYSZNY  I  ZDROWY  SOK OWOCOWY

PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY

2019-10-07

Dnia 04.10.2019 r. w ramach realizacji tematu tygodnia „Dary jesieni”, odbyły się  zajęcia kulinarne.  Rozpoczęliśmy od nazywania, opisywania kształtu  i smaku owoców. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soków- sokowirówką, jego działaniem oraz  utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny. Gdy soczek wieloowocowy był gotowy, nastąpiła degustacja. Samodzielnie wykonany sok z taką porcją witamin był przepyszny. Dziękujemy rodzicom za dostarczanie owoców.

 

Przeczytaj: PSZCZÓŁKI ROBIŁY PYSZNY I ZDROWY SOK OWOCOWY ...
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

2019-10-07

03 października 2019 r. w grupie,, MOTYLKI’’ odbyło się spotkanie z FUNKCJONARIUSZAMI LUBARTOWSKIEJ POLICJI.

Pani policjantka i Pan policjant przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnili jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania ,,MOTYLKI’’ otrzymały książeczki tematyczne do kolorowania. Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe spotkanie.

Przeczytaj: BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM W... ...
W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI

2019-10-07

17 WRZEŚNIA OBCHODZILIŚMY URODZINY NATALKI

7 PAŹDZIERNIKA OBCHODZILIŚMY URODZINY ZOSI

http://fit4kids.pl/wp-content/uploads/2016/06/URODZINY5.jpg

Przeczytaj: W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ OBCHODZIMY URODZINKI ...
Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową

Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową

2019-10-07

26 WRZEŚNIA ,,MOTYLKI’’ SAMODZIELNIE PRZYGOTOWAŁY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Smaczna, zdrowa, kolorowa – to sałatka owocowa. Kierując się tą myślą, a także tematyką kompleksową „Zdrowo się odżywiam” postanowiliśmy samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę. ,,MOTYLKI’’ odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły przyniesione do przedszkola owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona, kiwi, mandarynki. Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości, z których powstała sałatka. Degustacja sałatki była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.

 

 

Przeczytaj: Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową ...
Wycieczka do sklepu warzywnego

Wycieczka do sklepu warzywnego

2019-10-07

25 września przedszkolaki z grupy ,,MOTYLKI’’ wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu warzywnego aby podziwiać różnorodność warzyw i owoców. Dzieci miały możliwość utrwalenia nazw warzyw. Chętnie rozpoznawały i nazywały wybrane, popularne warzywa i owoce wyeksponowane w sklepie. Wspólnie zakupiliśmy ananasa na sałatkę owocową, którą wcześniej zaplanowaliśmy.

 

Przeczytaj: Wycieczka do sklepu warzywnego ...
ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’

2019-10-07

18 września obchodziliśmy  w naszym przedszkolu DZIEŃ DYNI

Przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi oraz warsztatami z rodzicami.  ,,MOTYLKI’’ wykonały wraz z rodzicami wesołe dyniowe i warzywne stworki. Dzieci wykazały sie ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym, prace podziwialiśmy na wystawie.

Mieliśmy także okazję spróbować dyniowego smakołyka - ciasta z dyni przygotowanego przez nasze panie kucharki. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

 

Przeczytaj: ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ,,MOTYLKI’’ ...
Dzień zabawkowy

Dzień zabawkowy

2019-10-03

Dzień zabawkowy w naszej grupie będzie się odbywał w poniedziałki.

Prosimy o przynoszenie „bezpiecznych” zabawek, bez drobnych, odczepianych elementów, które mogą się zgubić, nie przynosimy ostrych zabawek, mieczy, samochodów zdalnie sterowanych, klocków lego itp.

Przeczytaj: Dzień zabawkowy ...
Urodziny w grupie „Biedronki”

Urodziny w grupie „Biedronki”

2019-10-03

Serdecznie zachęcamy rodziców do korzystania z możliwości celebrowania urodzin naszych dzieciaczków w grupie. Dzień urodzin jako bardzo ważny i wyczekiwany w życiu naszych pociech jest obchodzony ze szczególną radością wśród najbliższych, pozwólmy także cieszyć się naszym dzieciom tym dniem wspólnie z koleżankami i kolegami z przedszkola ;) Tego dnia można przynieść do przedszkola cukierki aby poczęstować dzieci.

 

Przeczytaj: Urodziny w grupie „Biedronki” ...
1 z 31
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl