Aktualności

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK  NA RANCZO „ARKA”

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK NA RANCZO „ARKA”

2022-06-08 Przeczytaj: WYCIECZKA PSZCZÓŁEK NA RANCZO „ARKA” ...
PSZCZÓŁKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA

PSZCZÓŁKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA

2022-06-02 Przeczytaj: PSZCZÓŁKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA ...
MAMO, TATO KOCHAM WAS!

MAMO, TATO KOCHAM WAS!

2022-05-25

Pszczółki dziś w przedszkolu przywitały swoich rodziców na części artystycznej przygotowanej z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaprezentowały  swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wręczyły upominki dziękując rodzicom za ich miłość i troskę. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli okazję zintegrować się podczas słodkiego poczęstunku. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 

Przeczytaj: MAMO, TATO KOCHAM WAS! ...
Światowy Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu

Światowy Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu

2022-05-21

 

Pszczółki 20 maja obchodziły Światowy Dzień Pszczoły, która jest ich grupową patronką. Maluchy dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody. Zabawy było przy tym bardzo dużo, a na buziach nie brakowało uśmiechów.heartsmiley

Przeczytaj: Światowy Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu ...
Wizyta pszczelarza w przedszkolu

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

2022-05-19

Nasze przedszkole odwiedził pszczelarz -Pan Tadeusz Kosik . W trakcie spotkania dzieci z grupy „Pszczółki” miały możliwość zapoznania się z pracą pszczelarza, mogły zobaczyć jego strój oraz przybory codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.

Przeczytaj: Wizyta pszczelarza w przedszkolu ...
WYJŚCIE  DO KINA LEWART

WYJŚCIE DO KINA LEWART

2022-04-13

Dnia 13 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina LEWART. Dzieci miały okazję obejrzeć Film animowany pt: ,,ZAJĄC MAX MISJA PISANKA’’. Gdy wielkanocna magia znika-pomóc może tylko zgrana paczka przyjaciół. Animacja która udowadnia, że przyjaźń ma wielką moc, lekcja o tolerancji i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Wyjścia edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długi czas.

Przeczytaj: WYJŚCIE DO KINA LEWART ...
WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART

WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART

2022-04-13 Przeczytaj: WYJŚCIE PSZCZÓŁEK DO KINA LEWART ...
WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ

2022-04-11

 

Tymi słowami dnia 11 kwietnia2022 r. ,,Motylki’’ witały nadchodzące Święta Wielkanocne. Był to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny pod hasłem: "WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ". Przedstawienie pełne radości przybliżyło dzieciom i nowemu koledze z Ukrainy nasze zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na zakończenie przedstawienia dzieci zatańczyły wspólnie tańce ludowe - krakowiaka i kujawiaka. Złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne oraz zabrały do domów samodzielnie wykonane kartki z życzeniami i figurki wielkanocne malowane kolorowymi farbkami. Całe przedstawienie zostało uwiecznione na filmie i nagrane na  płyty CD, które dzieci wręczyły na pamiątkę swojej rodzinie.

Przeczytaj: WIELKANOCNE TRADYCJE NA LUDOWĄ NUTĘ ...
PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI

PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI

2022-04-10 Przeczytaj: PSZCZÓŁKI BRAŁY UDZIAŁ W AKCJI POLA NADZIEI ...
POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU

2022-04-09

 

Nasze przedszkole, już po raz kolejny, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. ,,Motylki’’ wraz ze swoimi Paniami zrobiły z papieru i krepiny żonkile do Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Dochód ze sprzedaży żonkili zostanie przekazany podopiecznym z Hospicjum im. Św. Anny. Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie.

 

 

 

Przeczytaj: POLA NADZIEI – AKCJA ŻONKIL W NASZYM PRZEDSZKOLU ...
1 z 61
Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl