WYCIECZKA DO TEATRU ANDERSENA

2021-10-13

Dnia 13.10.2021r. dzieci udały się na wycieczkę do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie na spektakl pod tytułem ,,Tymoteusz i Psiuńcio”. Świat teatru jak się okazało zachwycił nie tylko nas, ale przede wszystkim nasze ,,Motylki’’ Teatr w procesie rozwoju społeczno- moralnego dziecka ma bardzo ważne miejsce. Kontakt ze sztuką daje dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni a także pozwala na przeżywanie przeżyć towarzyszących aktorom razem z nimi. Przedstawienia teatralne mają wpływ na intelekt dziecka. W czasie prezentowanego spektaklu przedszkolak widzi całą gamę barw, świateł i ruchu. Treści zawarte w przedstawieniu mają bardzo istotny wpływ na rozwój psychiczny, umysłowy i moralny, pozwalają dziecku poszerzyć horyzonty umysłowe a także wzbogacić doświadczenia życiowe. Umożliwia mu przeżywanie wzruszeń, gdyż zazwyczaj dziecko utożsamia się z losem bohatera. Te aspekty kształtują wiele pozytywnych cech charakteru tj; wrażliwości estetycznej, moralnej, społecznej. Teatr jest to miejsce w którym możemy na jednej scenie spotkać szereg ludzkich zachowań, dobrych i złych. Dzieci poznają abstrakcyjne pojęcia: dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych.                                                                                                                                               Podczas przedstawienia wielokrotnie słychać było dość żywiołowe przeżywanie spektaklu.  Wybuchy śmiechu, brawa, pobudzona aktywność dzieci to tylko najprawdziwszy dowód na to, że spektakl bardzo dzieciom się podobał.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

ul. Kościuszki 1