Wizyta dietetyka w grupie „Biedronki”

2021-02-18

W dniu 5 luty 2021r. w ramach autorskiego programu „Dbamy o zdrowie” oraz tygodnia, w czasie którego realizowaliśmy tematy związane z dbaniem o zdrowie, naszą grupę odwiedziła pani dietetyk Katarzyna Rafał. Pani Kasia przedstawiła dzieciom zasady zdrowego żywienia na podstawie „piramidy zdrowego żywienia”, wspomniała także jak ważny jest ruch w naszym życiu oraz odpowiednie nawadnianie organizmu. Następnie dzieci brały udział w „wirtualnych zakupach”, podczas których wybierały produkty zdrowe i produkty, których należy unikać.

Uwieńczeniem zajęć było tworzenie w grupach piramid żywienia. Dzieci przyklejały powycinane z gazet ilustracje produktów spożywczych na przygotowane wcześniej piramidy.