TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-02-11

W dniu 11.02.2021r. obchodziliśmy w naszej grupie tłusty czwartek. Dzieci zapoznały się z tradycją tłustego czwartku oraz poznały różne rodzaje smakołyków spożywane tego dnia. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego ukazującego etapy powstawania pączków w piekarni a następnie sprawdzenia swojej wiedzy przez samodzielne układanie obrazków przedstawiających etapy powstawania pączka. Kolejnym etapem była wspólna zabawa ruchowa „Nasz pączusiu” na wzór zabawy „Baloniku nasz malutki”. Następnie wspólnie przećwiczyliśmy narządy mowy wykonując wesołe, pączusiowe minki. Podczas tego dnia nie obyło się również bez degustacji słodkości przygotowanych przez mamę Alicji Brydy. Na koniec dzieci miały możliwość zabawić się w cukierników i wykonały tłustoczwartkowe wypieki z masy solnej. Wszystkie aktywności dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Składamy serdeczne podziękowania pani Anecie Bryda za wykonanie słodkiego poczęstunku.