Aktualności

Święto Niepodległości w grupie "Motylki"

Święto Niepodległości w grupie "Motylki"

2021-11-10

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 20201r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedstawiciele z każdej grupy wzięli udział w konkursie patriotycznym            ,, POLSKA MOJA OJCZYZNA’’ . W grupie ,,Motylki’’ wiersz pt ,, KOCHAM POLSKĘ’’ Agaty Dziechciarczyk  recytowali: Natalia  Bokła i Szymon Machoś . Jakub Piechota wystąpił z piosenką Czerwonych Gitar pt. ,,BIAŁY  KRZYŻ’’.

Starsze grupy : grupa ,, Motylki’’ i  grupa ,, Krasnoludki’’ zapaliły znicze pod Pomnikiem POLEGŁYCH BOHATERÓW  W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ  W LUBARTOWIE , pod Pomnikiem LEGIONISTÓW POLEGŁYCH NA TERENIE POW. LUBARTOWSKIEGO w 1915r, pod Pomnikiem POLEGŁYCH BOHATERÓW  W WALCE Z OKUPANTEM NIEMIECKIM 1939-1945 oraz na GROBACH NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl