Aktualności

DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

2021-09-29

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

 

Wobec tego oprócz prowadzonych zajęć dydaktyczno - wychowawczych o charakterze proekologicznym nasze przedszkole co roku bierze udział w różnego rodzaju akcjach związanych z ekologią tj. sprzątanie świata czy zbieranie plastikowych korków, baterii, pustych opakowań po kleju itp. Organizowany jest także konkurs tematyczny. W tym roku po raz kolejny wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,NASZA PLANETA ZIEMIA’’  oraz świętowały na placu przedszkolnym Dzień Ziemi zorganizowany przez nauczycieli: Paulinę Sieńczak i Violettę Bronisz. Wszyscy od rana byli niezwykłe poekscytowani i cieszyli się ze wspólnej zabawy. Chcieliśmy aby wszystko dobrze wypadło i tak się stało.

Nasze święto rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z grupy I -,,PSZCZÓŁKI ’’, II – MISIE’’,             III -  ,, BIEDRONKI’’ ,IV - ,,MOTYLKI’’ , V - ,,KRASNOLUDKI ‘’, oraz małej pogadanki na temat dbania o nasze środowisko. Następie każda grupa z pomocą swojej pani wzięła udział w teście ekologicznym. Kiedy dzieci z jednej grupy brały udział w quizie ekologicznym pozostałe przedszkolaki z entuzjazmem im kibicowały. Wszystkie grupy wypadły rewelacyjnie. Po wspólnym liczeniu punktów okazało się, że był remis.

Wobec tego wszystkie dzieci dostały medale i dyplomy ,,Małego Ekologa’’. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi było wspólne sprzątanie ogrodu przedszkolnego. Po skończonej pracy wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie „Małego Ekologa”, zaśpiewały wspólnie i zatańczyły do piosenki o tematyce ekologicznej. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. W przyszłym roku również będziemy świętować Dzień Ziemi.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie
ul. Kościuszki 1
21-100 Lubartów
tel.: 81 855 25 36
email: przedszkole.miejskie2@wp.pl